Олександр Доктор: "Недовіра Громадської ради -- "червона картка"

Олександр Доктор: "Недовіра Громадської ради -- "червона картка"

Сьогодні, 4 липня, Громадська рада Ужгорода зініціювала зустріч у прес-клубі з представниками мерії і журналістами, аби спробувати «зарити сокиру війни» і вийти на конструктивний діалог з керівниками міськради і депутатами.

Нагадаємо, 24 червня Громадська рада більшістю присутніх на засіданні проголосувала за висловлення недовіри всім депутатам міськради і в.о. міського голови.

Олександр Пересоляк, Голова Громадської Ужгорода зазначив: «Основна причина висловлення недовіри — «дерибанні» земельні рішення депутатів. Вони голосують за критичні зауваження, які вносяться за півгодини до сесії. Тобто укладаються меркантильні домовленості, а це неприпустимо.

Після зимових подій в Україні, а також під час військових дій ужгородські депутати, на жаль, працюють не над тим, як допомогти співвітчизникам, а вирішують особисті майнові питання. Вважаємо, що міська рада повинна очиститися, до ради повинні потрапити справді представники громадськості, а не люди, які працюють тільки для особистої вигоди».

Крім того Пересоляк наголосив, що реакція, з якою в.о.міського голови та деякі депутати сприйняли рішення про недовіру є неприпустимою. Почалися голослівні звинувачення членів ГР, навішування ярликів.

Член Громадської ради Анастасія Бачинська додала, що в.о. міського голови дозволяє собі різкі вислови у бік громади, а це свідчить про відсутність політичної культури. Джерелом влади є народ, громада може як безпосередньо здійснювати свої повноваження, так і доручити це депутатам, міській владі, але їхні права є похідними від права громади. Влада не має повноважень критикувати громаду, а ужгородські очільники, замість виконувати свою роботу, витрачають час на критику.

Бачинська також зауважила, що з боку нинішніх керівників Ужгорода є дискримінація — поділ громади на певні групи і категорії, ділять на тих, з ким можна розмовляти і з ким ні, а це неприпустимо, прислухатися повинні до всіх.

Фаховий юрист Бачинська пояснила, що недовіра винесена у якості рекомендації депутатському корпусу, особисто кожному депутату достроково припинити свої повноваження. Це єдиний передбачений законом спосіб зміни складу ради. «Резолюція є дзвіночком владі про наявність невдоволення громади тим, як депутати виконують свої функції».

Вікторія Слюсаренко, секретар Громадської ради доповнила: «На сьогодні запити суспільства чинною владою, як бачимо, не беруться до уваги, навпаки влада намагається всіляко нівелювати рішення, прийняті громадою. Тому ми не довіряємо владі, яка не враховує думку суспільства».

Також Слюсаренко наголосила, що «у резолюції про недовіру від Громадської ради немає жодного необґрунтованого слова. Бо ми свідомі того, що наші дії контролюють і громадськість, і журналісти, і міська рада, депутати».

Заступник міського голови Ярослав Шафарь запевнив: «Я повністю підтримую створення Громадської ради. Я завжди казав: якщо хочете чесну владу, йдіть до неї самі. У цьому, вважаю, є суть конфлікту з депутатським корпусом, бо депутати, очевидно, вбачають у членах Громадської ради своїх конкурентів на майбутніх виборах.

Конфлікт з Громадською радою на цьому етапі я б назвав побутовим. Хоча, на жаль, на нього наклалися і певні політичні аспекти. Окремі зауваження членів Громадської ради щодо роботи міськради є доцільними, але їм ще треба вчитися, «поваритися» місяців два".

Шафарь вважає, що члени Громадської ради мали б не поводитися як вуличні активісти — тобто голосно про все говорити, а «виробляти документ». Хоча, як відомо, зауваження до земельних проектів рішень Громадська рада якраз і підготувала — мовчки, документом, однак депутати на них абсолютно не зважили.

Недовіру, висловлену Громадською радою Шафарь вважає не офіційною, мовляв, мало членів ради проголосували за неї — мали б висловити двома третинами голосів. Але тут заступник мера знову злукавив – голосів було навіть більше двох третин із присутніх — за недовіру депутатам проголосували 68 із 73, а за недовіру в.о. міського голови — 50. Також у ході дискусії Шафарь спробував перевести розмову у площину жарту, мовляв, Щадей вам не подобається, то кого пропонуєте замість нього?

Більш категорчиним був депутат Олександр Доктор: «Віддуватися за всіх 60 депутатів не етично і не маю бажання, це має робити секретар міськради. Сьогодні міськрада — це 60 кард у колоді, як їх не тасуй, залишиться та сама колода. Ми поміняли тільки «джокера», а суть депутатського корпусу залишилася такою ж". 

Доктор вважає, що проблеми нинішнього депутатського корпусу в тому, не вилучили з її складу депутатів обраних від Партії регіонів.

Але, нагадаємо, зараз владу у місті взяв ставленик Віктора Балоги, який нібито позиціонував себе останнім часом як борець із режимом Януковича. І Василь Гнатків, який озвучив причину скандальних земельних рішень «бо ми з хлопцями порішали» теж представляв нібито опозиціонерів попереднього режиму.

За словами Доктора, висловлена недовіра міській раді є дуже серйозним сигналом, як би вона не була прийнята і сприйнята, це навіть не жовта картка, як у футболі, а червона. «Багато політичних лідерів намагаються формувати думку громадськості. Але щодо Громадської ради, то впливати на них не вдасться, бо вони щирі. Казати, що Громадська рада контролюється якимись „колишніми“ недоречно. 

Олег Пагулич, заступник голови Громадської ради Ужгородської міськради розповів про контакти з мешканцями міста. Наразі для цього немає окремого приміщення, тому сподіваються, що мерія виділить приміщення для приймальні ради. З досвіду спілкування Громадської ради з мешканцями О. Пагулич розповів, що більшість людей не знають, хто саме представляє їхні інтереси у міськраді, не кажучи про депутатські звіти та механізм відкликання свого депутата. 

7dniv.info 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это исламисты поднимают вону с митингов забастовок-они так обычно и делали все революции и войны. тем более эрдоган куда то улетает с 27 февраля по 2 марта-то есть он может организовывать кровавые вся ......
Ybyf (2018-02-21 02:20:16)
глупо очень клеймить дни неприятными событиями-это налагает отпечаток и на всех нас.не надо делать дни болезней. дни холокоста, еще какие то дни потерянных детей или онкобольных этими названиями мы са ......
ribka (2018-02-21 01:25:26)
Недавно посмотрела сказку Пушкина Золотая рыбка и поняла что великий поэт нам пророчествовал о последних временах, когда некая старуха(имеется ввиду какая то кобыла возрастом с в тысячу лет много раз ......
tibka (2018-02-21 00:24:47)
Могу порекомендовать зайти на сайт, где есть много статей на интересующую Вас тему. --- Теперь стало всё ясно, большое спасибо за информацию. Вы мне очень помогли. кресло массажное распродажа, массажн ......
lichaLine (2018-02-20 19:56:44)
хотела еще раз глянуть, но вот блин..не успела! --- Эта фраза придется как раз кстати черногория путевки отдых, черногория отдых молодежный а также отзывы о Петроваце черногория отдых города ......
ponjucup (2018-02-20 19:44:19)