Лише близько 20% згущеного молока на українському ринку є справжнім

Лише близько 20% згущеного молока на українському ринку є справжнім

Частина українських виробників молокопродуктів вже вивела в окрему категорію продукти із додаванням рослинних домішок, проте зустрічаються молочні вироби на яких не вказано, що вони містять такі домішки. Найбільше їх серед згущеного молока. За попередніми дослідженнями із десяти марок лише дві – три не містили рослинних жирів. Тобто, це близько 20% усього ринку. Про це розповіла експерт Ніна Кільдій.

Експерт підкреслила, що є дві категорії продуктів: молочні та молоковмісні. За її словами, стандартми виготовлення першої категорії забороняють додавання рослинних домішок, а ось друга категорія продуктів може їх містити, але це повинно бути вказано на упаковці.

«До молокопродуктів в Україні додають рослинні жири та рослинні білки. Справжні молочні продукти повинні бути виготовлені тільки з молочної сировини, можливо із невеличким додаванням функціональних додатків, наприклад заквасок», — зазначила вона.

За словами експерта є окрема категорія молоковмісних продуктів, наприклад сирний продукт, сметанний продукт та ін.

«У цих продуктах дозволено використання рослинної олії, зокрема пальмової, коксової, чи інших замінників, а також додавання рослинних білків. У різних категоріях молочної продукції ситуація різна. Якщо взяти сметану, ряжанку чи кефір – то, як правило, це продукти виготовлені без додавання рослинних замінників. Фальсифікація трапляється, але не так часто. Загалом і продукція, яка називалась, наприклад, продукт сметанний (тобто за технологією при її виготовленні дозволено використання рослинних домішок – ред.) її дуже мало. Як що ж взяти тверді сири, то ще зовсім нещодавно було дуже багато сирних продуктів. Наразі виробники виготовляють їх менше. Але фальсифікати зустрічаються. Ми проводили нещодавно дослідження із десяти зразків, заявлених як тверді сири три містили рослинні жири», — сказала вона.

Найчастіше сирні продукти, за словами Н.Кільдій, зустрічаються, серед плавлених сирів.

«Знайти справжній плавлений сир досить складно. Про те виробники чесно називають плавлені сири з додаванням рослинних домішок сирним продуктом», — сказала експерт.

В інших категоріях ситуація інша, наприклад з 15 зразків продукції під назвою «вершкове масло» в середньому три містять рослинні жири, що неприпустимо.

«За попередніми дослідженнями найскладніша ситуація зі згущеним молоком. За нашими дослідженнями з десяти марок десь дві – три не містили рослинних жирів», — зазначила експерт. Тобто, це близько 20% усього ринку.

За словами Н.Кільдій молоковмісні продукти повинні бути чітко означені іншими назвами, у складі вказаному на упаковці повинні бути зазначені рослинні домішки.

«У нас, навіть, якщо виробник вказує, що це сирний продукт то, як правило це робиться дрібним шрифтом, а великими літерами написано, наприклад „Дружба“. Споживачі часто купують навіть не знаючи, що там є рослинні домішки», — наголосила вона.

За словами Н.Кільдій, в ідеалі молочні та молоковмісні продукти мали б стояти в магазинах на різних полицях, щоб людина знала що вона купує. Про те, як зазначила експерт, навіть таке правило, якщо його запровадити не зніме питання широкого споживання продуктів з рослинними жирами, адже вони дешевші.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики і продовольства до кінця серпня розробити і внести на розгляд Кабміну проект закону, який зобов’яже переробників молока розміщувати на упаковках молочних продуктів, вироблених з додаванням замінників молочних інгредієнтів, напис "із замінниками молочних інгредієнтів". Використання в назві таких продуктів похідних від традиційних назв — «сирок», «сметанка» — пропонується заборонити.

Проект закону має передбачати, що молочна продукція, виготовлена з використанням замінників, буде розміщуватися в магазинах на окремих полицях і стелажах та спеціально позначатися.

На думку Прем’єра, такий закон в першу чергу захистить права споживачів, дозволить їм легко відрізняти натуральні молочні продукти від продуктів, виготовлених з використанням замінників, а також дозволить знизити роздрібні ціни на продукти із замінниками молочних інгредієнтів і підтримає сумлінних вітчизняних виробників і переробників молока.Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Спокойно проживет Украина без Польши, без продажного ЕС, без "братской" России и без Израиля нужно избрать украинскую власть и перестать пресмыкаться....
Веркблей (2017-12-11 08:47:39)
Україну дискредитують виродки, які завезли до України таких шахраїв іпройдисвітів, як втікач Ссакі, або музика-бовтун, щоб розкрадати і розпродавати державу....
Запорожець (2017-12-10 10:01:55)
Агенты сионистов зомбируют население Украины страшилками об эпидемиях и сказками типа "само пройдет", "скорую не вызывайте" и т.д. Врачи-отравители снова поднимают головы......
Веркблей (2017-12-10 09:55:34)
1 час назад стало известно что в грузии могут начаться акции гражданского протеста в масштабах всей страны и сбор подписей за освобождение лидера оппозиционной грузинской партии, а также партии " ......
Cris (2017-12-09 22:50:00)
Главное чтобы на Геращенко, Авакова и Луценко-которые делают все правильно для захиты своей страны не давиливсякиек уроды. на которыхъ тооже давят только лругие уроды высвободившиеся из ирака и сирии ......
Кристина (2017-12-09 22:32:38)