УжНУ планує зробити великий крок в сучасність

УжНУ планує зробити великий крок в сучасність

Уже цього року в УжНУ планують запровадити електронне навчання, перевести паперовий документообіг в он-лайн режим, створити єдиний електронний архів наукових публікацій та навчити всіх без винятку викладачів користуватися сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями. Запровадження інновацій, які презентували на розширеному засіданні Вченої ради, визначене одним із пріоритетних завдань розвитку університету. Серед них — використання інформаційних технологій у навчальному і управлінському процесах, просування наукових результатів викладачів в електронних ресурсах. Адже мета УжНУ в цьому році — покращення позицій у міжнародних рейтингах, а для цього необхідна активна присутність в інтернет-просторі. Ректор УжНУ Володимир Смоланка ініціював обговорення різних варіантів використання ІТ технологій у життєдіяльності вишу у колективі.

Чим корисний такий інформаційно-технічний прогрес для студентів та викладачів і як відбуватимуться зміни, ми розпитали в Олександра Дубіва, в.о. директора Навчально-наукового інституту інформаційно-комунікаційних технологій, де й розробили сучасні рекомендації для вишу і планують активно впроваджувати. 

— Ви розробили цілу систему, яка видається дуже насиченою та складною.

— Перший блок питань, які ми пропонуємо, — це впровадження електронної форми навчання як допоміжної до денної та заочної. Не йдеться про дистанційне навчання. Це не буде повноцінна електронна форма, яка передбачає рівень активного спілкування між викладачами і студентами, але перший рівень ми закладемо. На ньому згодом зможемо «надбудувати» всі інші поверхи для забезпечення повного навчання, щоб тримати марку прогресивного університету. Цей початок дуже на часі. Йдеться про те, що лекційні матеріали, інші публікації викладачі зможуть розміщувати на спеціальній платформі Moodle, звідки документами зможуть користуватися студенти. Така платформа –не нова технологія, використовується у багатьох вишах України і закордоном (у понад 170 країнах світу).

Тим більше можливість отримувати лекції та зручне он-лайн середовище для взаємодії   ініціативних викладачів та студентів стануть у нагоді у випадках, коли у зимовий період заняття можуть відмінити. 

До речі, послугами електронного навчання раніше вже користувався факультет післядипломної освіти. Вони, як правило, мають справу з медичними напрямами і використовували свою платформу електронного навчання. Ми запропонували перейти на нашу, більш сучасну. Також з проханням розробити систему електронного навчання півроку тому зверталися з медичного факультету. 

— Чи є конкретні терміни «запуску» такої додаткової форми навчання?

— Буде розроблено наказ, де йтиметься, хто за що відповідає, так би мовити «дорожня карта». Зазначу, участь у такій програмі абсолютно добровільна, ми хочемо розповісти про переваги електронного навчання викладачам і заохотити їх використовувати нову форму навчання для студентів. У перспективі — це  реальна база для впровадження дистанційної форми навчання. Такими є вимоги сучасного технологічного світу.

— У чому переваги ще однієї новації – електронного документообігу? 

Це технологія, яка вже була в УжНУ. Електронні мережі розробляли також і у колишньому Закарпатському державному університеті півтора роки тому. Після об’єднання навчальних закладів варто об’єднати позитивний досвід обох вишів і поширити на всі його підрозділи. Є певні технічні моменти, адже виш став набагато більшим, необхідно забезпечити зв'язок між корпусами.  Сподіваємося, що з нового року ми активно розпочнемо роботу у цьому напрямку. 

Електронний документообіг – це миттєва доставка електронних копій наказів, розпоряджень та ін. документації до виконавців. Зручний спосіб організації роботи з електронними копіями документів. Виконавці отримуватимуть документи і вже не зможуть сказати, що щось не дійшло, система автоматично підтвердить факт отримання документу. Діятиме система умовних позначок для осіб, що контролюють хід виконання.  

— Ще один з напрямків впровадження інноваційних технологій в УжНУ — єдиний електронний архів. Плануєте запустити потужну електронну бібліотеку?

— Електронний депозитарій – це сховище наукових публікацій, результатів науково-дослідної роботи, публікацій науковців, викладачів, аспірантів та студентів УжНУ, дипломних та магістерських робіт студентів для їх централізованого зберігання та надання відкритого доступу до них світовій академічній спільноті у режимі он-лайн. Це, до речі, окрім інших плюсів, один з факторів швидкого підвищення рейтингу вишу. А також «плюс» для науковців, які підвищують свою вагу в академічних колах.

Пропонується з 1 грудня 2014 регулярно поповнювати електронний архів новими надходженнями. 

— Маєте амбітні плани підвищити у всіх викладачів УжНУ рівень знань з інформаційно-комунікаційних технологій?

— Так, пропонуємо організувати спеціальні 24-годинні курси, які згодом стали б обов’язковими. Передбачено два ріні навчання. Будемо вчити й тих, хто не вміє вмикати комп’ютер. Заняття проходитимуть у комп’ютерних лабораторіях ННІ ІКТ.

— Які переваги для університету має присутність в мережі Інтернет?

— УжНУ у сучасному світі найбільш ефективним способом може заявити про себе за допомогою мережі Інтернет. Будь-який споживач інформації за допомогою мобільних пристроїв: смартфону чи планшету подає запит у гугл і знаходить інформацію про УжНУ. Для того, щоб нас знайшли, необхідно бути інформаційно присутнім в інтернеті. Одним з вимірів популярності університету є рейтинг Webometrics. УжНУ у цьому рейтингу посідає не таке місце, яке б хотілося, але маємо конкретні рецепти щодо поліпшення цих показників. Зауважу, офіційний сайт університету має непогану відвідуваність: 1500-200 сеансів за добу, це краще, ніж будь-який інший вид ЗМІ. Кожен п’ятий відвідувач заходить на сайт через мобільний пристрій. Нещодавно ми презентували мобільний додаток до сайту і тому такий підхід стає ще більш актуальним. Тільки 2-3 університети в Україні мають подібні додатки. За допомогою такого комплексного підходу імідж нашого університету у глобальній мережі Інтернет тільки підвищуватиметься.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-03-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

ХОТЕЛОСЬ БЫ ВЕРИТЬ В ПОТЕПЛЕНИЕ./ крушении малайзийского Boeing на Донбассе КАК ТЗВЕСТНО ПРОИЗОШЛО 17 ИЮЛЯ 2014Г СУММА ЦИФР 31 ИЛИ 13 (САТАНИНСКОЕ ЧИСЛО) эТО РАЗ ВО ВТОРЫХ 17 ИЮЛЯ 1917 ГОДА РОВНО 100 ......
иННА (2018-03-24 20:55:09)
Скоро рабів на органи будуть продавати, щоб потенціал експортний збільшити! Де ті скакуни, чого мовчать!P.S. час від часу трапляються оголошення-прохання по допомогу, люди хворіють потребують перелива ......
хххх (2018-03-24 15:45:58)
Сіоністи заробляють на продажу підприємств України, української землі, українців, а тепер ще й кров будуть цідить з зубожілого населення. Руки тягнуться до сокири....
Гардистон (2018-03-24 14:49:29)
Это гнеправда Янукович был агент пришельцев проксима центавры прживающих в иНдии турции и исламских чранах. его хозяйка это красная королева звезда прокима центавара, сАМАНТА , СТАВШАЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬН ......
URANA (2018-03-24 12:09:28)
ну правильно все дипломаты во всех странах это шпионы кАрмен индусской красной королевы и самой влиятельно женщины с 2010 г по 2016гг. История с госпереворотом была сппланирована ВАсе Грицаком-бывшим ......
kovcheg (2018-03-24 11:51:09)