Довго і нудно "Закарпатгаз" "відшкрібається", що споживачів ніби не дурив

Довго і нудно "Закарпатгаз" "відшкрібається", що споживачів ніби не дурив

У відповідності до п. 32 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою КМ України №2246 від 09.12.1999р. (далі по тексту – Правила), газопостачальне підприємство зобов’язане проводити не менше ніж один раз на шість місяців контрольне зняття показань лічильників газу у споживачів відповідно до затверджених графіків.

Контрольне зняття показань лічильників газу – фіксація показів приладу обліку споживача представником газопостачального (газорозподільного) підприємства в документі встановленої форми, які підтверджуються підписом споживача.

Отже, ПАТ «Закарпатгаз», керуючись вищенаведеним пунктом Правил, організовує роботу по контрольному зняттю показників лічильника всіх споживачів природного газу та на основі фактичних показів лічильника визначає обсяг спожитого природного газу споживачем за період – місяць, 6 місяців, 12 місяців.

Окрім цього, відповідно до п.17 Правил зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.

Однак споживач вправі оплачувати послуги з газопостачання за платіжними документами газопостачального підприємства, у відповідності до п. 12 Правил.

Таким чином, вищенаведені пункти правил надають право газопостачальній організації виписувати платіжні документи для оплати наданих послуг з газопостачання, разом з тим надають право споживачу самостійно оплачувати отримані послуги шляхом зняття показника станом на початок місяця і оплати до 10 числа.

Тут варто зазначити, що близько 85% відсотків споживачів від загальної кількості споживачів із наявними газовими лічильниками  здійснюють оплату за платіжними документами ПАТ «Закарпатгаз».

Варто розуміти, щоб надати споживачу платіжний документ до оплати необхідно отримати його показник лічильника та на різницю з показником минулого періоду виписати рахунок. Наголошуємо контролери Товариства не зобов’язані та не в змозі забезпечити обхід усіх споживачів кожного місяця та тим паче в останній його день. 

Повертаючись до положень Правил, звертаємо увагу, що розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця (п.17 абз.1).

Отже, ПАТ «Закарпатгаз» керуючись та неухильно дотримуючись Правил, для визначення об’єму спожитого природного газу за розрахунковий період (повний місяць) для споживачів у яких відсутні дані про споживання газу у розрахунковому місяці або показник лічильника зафіксовано не в останній день місяця, використовуючи передбачений нормативними актами алгоритм розрахунку обсягу спожитого природного газу здійснює нарахування абоненту по середньодобовому споживанню контрольної групи споживачів за недообліковані дні місяця. І таким чином надає споживачу рекомендовану до оплати кількість газу за повний розрахунковий період (звітний місяць).

Змушені зауважити, що дане донарахування дійсно не завжди відображає фактичне споживання природного газу, оскільки не враховує похибку на економію, відсутність вдома, температурний режим, ККД газових приладів, оснащення оселі термоізолюючими матеріалами та інші фактори, що в тій чи іншій мірі впливають на обсяги споживання природного газу конкретної родини.

Так як зазначали раніше, коригування обсягів та відповідно вартості спожитого природного газу здійснюється згідно фактичних показників лічильника, а вся оплата споживачів – зарахованих платежів, обліковується і відображається на особових рахунках та враховується при подальшій видачі платіжних документів.

Більше того, для уникнення спірних ситуацій щодо оплати за надані послуги з газопостачання п. 30 Правил передбачено щороку станом на 1 січня та 1 липня разом зі споживачем звіряння фактично використаних у попередньому році та першому півріччі поточного року обсягів природного газу з підписанням відповідного акту. А споживач зобов’язаний проводити на вимогу газопостачального підприємства у строки, передбачені пунктом 10 цих Правил, звіряння фактично використаних у попередньому році та першому півріччі поточного року обсягів природного газу з підписанням відповідного акту (положення пункту 29 Правил).

Разом з тим, варто зауважити, що чинним законодавством України у сфері регулювання відносин між споживачем та газопостачальною організацією передбачено широкий вибір правових інструментів для врегулювання спорів щодо обліку спожитого природного газу. ПАТ «Закарпатгаз» в свою чергу забезпечує прийом громадян щоденно, окрім вівторка, з 08:00 до 18:00 без обідньої перерви, забезпечує виїзд контролера для зняття контрольного показника лічильника, видає за зверненням розрахункову книжку, надає консультації, здійснює  обхід споживачів, підтримує контакт та прислухається до споживачів блакитного палива, адже тепло і затишок вашої оселі наша мета.

Джерело: прес-служба ПАТ «Закарпатгаз»

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Та не миші, а пацюки з пейсами роздирають Україну на шматки - наповзли з усіх країн і жруть Україну... Отрути треба та капканів на них......
Веркблей (2018-02-21 16:36:55)
Ну що, панове українці, допомогли нам гросманівські ляхи, шваби, макаронники та жабоїди? Час гнати поганців з України!!!...
Запорожець (2018-02-21 16:32:57)
это исламисты поднимают вону с митингов забастовок-они так обычно и делали все революции и войны. тем более эрдоган куда то улетает с 27 февраля по 2 марта-то есть он может организовывать кровавые вся ......
Ybyf (2018-02-21 02:20:16)
глупо очень клеймить дни неприятными событиями-это налагает отпечаток и на всех нас.не надо делать дни болезней. дни холокоста, еще какие то дни потерянных детей или онкобольных этими названиями мы са ......
ribka (2018-02-21 01:25:26)
Недавно посмотрела сказку Пушкина Золотая рыбка и поняла что великий поэт нам пророчествовал о последних временах, когда некая старуха(имеется ввиду какая то кобыла возрастом с в тысячу лет много раз ......
tibka (2018-02-21 00:24:47)