Ужгород хоче перестати смикатися і рвонути. Точно крутіше, ніж Львів

Ужгород хоче перестати смикатися і рвонути. Точно крутіше, ніж Львів

Сьогодні в Ужгородській міськраді побувала людина, яка 28 років працює з місцевим самоврядуванням і розробляла стратегії розвитку міст Львів, Житомир, Кам’янець-Подільський, Коростень, Сумської, Львівської, Рівненської та інших областей, програми енергоефективності тощо — директор Західноукраїнського регіонального навчального центру Петро Мавко.

Запросив фахівця перший заступник міського голови Іван Волошин і на зустрічі, де були присутні міський голова Віктор Погорєлов, його заступник Ольга Травіна, секретар міськради Богдан Андріїв, депутат Ігор Адамчук обговорювали розробку стратегії розвитку Ужгорода.  

Однозначно треба чітко визначити, як і куди розвивати місто, припинити хаотичне «смикання» — кожної влади, кожного підприємця чи активіста, які спостерігаємо уже багато років.

Які напрямки розвитку обрати, як у їхніх рамках діяти, які фактори впливу задіяти чи посилити, які послабити, а які ліквідувати, — усе це має бути детально вивчено, проаналізовано і сформовано у єдину «дорожню карту».

Наприклад, узяти тільки одну туристичну галузь — у нас, як обговорювали учасники зустрічі, все ще панує радянський підхід, тоді як, скажімо, Львів, максимально розбудовує туризм як індустрію, узгоджуючи інтереси і позиціонування всіх учасників ринку.

Схожий якісний прорив у використанні туристичного потенціалу зробив Кам’янець-Подільський — до початку роботи тамтешньої влади за консультування Петра Мавко над стратегією, старовинний центр міста був депресивною територією — з найгіршими дорогами, відсутністю освітлення, високою злочинністю, а тепер це один з найвідоміших культурних брендів.     

Звичайно, в Ужгороді йдеться не лише про туристичний, а й про всі, в комплексі, потенціали міста, як їх максимально використати і скласти в єдине ціле як картинку з пазлів. Як має працювати промисловість, транспорт, тривати забудова, що робити, аби навіть найменше чергове кафе «вписувалося» в єдиний механізм, а не робилося за принципом «бо анто-то дуже файноє» — на все це повинні бути відповіді.    

Петро Мавко пропонує для напрацювання стратегії Ужгорода — «під ключ» — наукову, аналітично-консультаційну допомогу, конкретні механізми для її втілення і контролю за реалізацією. Проте він лише координуватиме роботи:

«Я можу вам написати дуже докладну і просто ідеальну стратегію, але вона не працюватиме, бо буде інородним продуктом, ви повинні її розробити самі, моя роль лише координаційно-направляюча», — пояснював фахівець.  

Заступник міського голови Ольга Травіна зазначила, що вже не раз бралися розробляти стратегію, плани, програми, проте щоразу або не доробляли, або не виконували. Аналогічний документ — описана стратегія розвитку була і на рівні області, щоправда, містила переважно констатацію що маємо, які ресурси, а не що з тим усім, — вигодами і бідами — робити.

Віктор Погорєлов відзначив, що стратегія однозначно необхідна, бо «точкові кроки», нерозуміння куди, як і нащо  рухатися — це шлях у нікуди. Тим більше, що влада країни обіцяє ближчим часом адміністративну реформу і децентралізацію, вказівок згори буде менше, а і робити, і відповідати на місцях доведеться більше.

Погорєлов попросив дуже звернути також увагу і на поліконфесійність, багатонаціональність Ужгорода, узгодити стратегію з Генпланом тощо.

На думку Петра Мавко — як стороннього спостерігача — головна проблема Ужгорода в тому, що при унікальному потенціалі і можливостях, культурній спадщині і географічному розташуванні, місто постійно перебуває в епіцентрі конфлікту кількох бізнес-груп, є «яблуком розбрату» і це йому тільки на шкоду. Кожна наступна влада сприймає напрацювання попередників як абсолютне зло і починає «городити свій город».

Отже, першими кроками запланували прийняття рішення виконкому про розробку стратегії, широке ознайомлення ужгородців із намірами нарешті визначитися Quo vadis? (Куди йдемо?), залучення фахівців, підприємців, небайдужих людей до робочої групи (приблизно 25-30 осіб), проведення соціологічних опитувань, аналіз попередніх планів, стратегій, програм розвитку, статистики і динаміки міста за останні 5-10 років. Попередньо стратегія розвитку Ужгорода на 10 років (більші терміни не варто брати, бо в нинішньому світі все дуже динамічно змінюється), мала б бути розроблена, відкоригована громадськими обговореннями і затверджена вже за півроку.

7dniv.info
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-09-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Здравствуйте,Если вы деловой человек или женщина? Если вы испытываете какой-либо финансовый стресс или вам нужны средства, чтобы начать свой бизнес? Вы должны кредитовать погашение долга или оплату сч ......
mr scott (2017-09-23 16:49:26)
І всі ці люди хочуть жити з Рабиновичем - гомосексуалізм розповсюджується з неімовірною швидкістю......
Гардистон (2017-09-21 16:20:40)
Дуже влучне порівняння, я якраз недавно прочитала про тюльпаноманію яка була в Європі, коли вперше зявилися ці квіти. А причина тюльпаноманії і біткоїноманії в одному і тому ж - існує дефіцит того і і ......
Natalia91 (2017-09-21 11:05:10)
Не было среди иудеев знаменитых полководцев, а иуды были......
Гардистон (2017-09-21 09:06:41)
Так хто ж боїться Рабіновича: Абрамович_ус, Бальцерович, Вальцман, Гросман, Дворецький...?!...
Веркблей (2017-09-21 09:04:35)