
При оформленні статусу особи, потерпілої від торгівлі людьми, постраждалі мають право на медичну, психологічну, матеріальну, консультаційну допомогу і сприяння у працевлаштуванні.
Про це сьогодні на прес-конференції з підведення підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми в Закарпатській області розповіла голова обласної громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош.
За словами пані Інни, чимало закарпатців телефонують, цікавляться щодо статусу, але беруться за його оформлення одиниці. Зокрема, з осені 2013 року, коли почав діяти проект, статус отримали 13 закарпатців, хоча це і найбільша кількість по всій Україні. Всі випадки стосуються трудової експлуатації, про сексуальну експлуатацію, зазначили на прес-конференції, здебільшого людям важко розповідати.
Оформлення статусу, як пояснила Інна Сабадош, не складне – для цього потрібно звернутися в місцеві органи влади і протягом місяця має бути рішення.
Сам статус присвоює Міністерство соціальної політики. Він дає змогу отримати разову матеріальну допомогу від місцевої влади і передбачає всіляке сприяння, скажімо, при проходженні медичних обстежень, пов’язаних із перебуванням в рабстві, консультації психолога тощо.
Та чи не найголовніше, за словами Інни Сабадош, що всі закарпатці, які отримали статус потерпілих, не мали більше необхідності виїздити на заробітки – їм допомогли з отриманням роботи в області.