Апетити медиків-хабарників на місцях здивували обласну комісію

Апетити медиків-хабарників на місцях здивували обласну комісію

Без грошей у тячівську лікарню можна не йти – там на вас навіть не глянуть, заявили в Тячівській РДА. За повідомленням райдержадміністрації, стан місцевої медицини є катастрофічним.

Через типове хабарництво вже сформувався певний стереотип «пана дохтора», який дивиться на пацієнта як на джерело прибутку. І перш ніж допомогти, чекає, доки хворий покладе щось у кишеню халата. Тут давно визначено свої негласні розцінки на певні послуги лікаря – огляд, операцію, пологи тощо. Також встановлено, скільки треба заплатити молодшому персоналу – за укол, процедури, санітарні маніпуляції. Менталіьність тячівців така, що вони і так віддячують медикам «за добре діло», однак така постановка питання в закладі викликає обурення серед населення та призводить до соціального невдоволення.

Низькі зарплати медиків не виправдовують «апетити» лікаря-гінеколога, який за пологи вимагає від породіллі 500-700 доларів. Про це на одній із нарад в райдержадміністрації повідомила жінка учасника АТО, який зараз служить на сході. Щоб покласти комусь у кишеню такі гроші за медичні послуги, які у нас згідно закону мають бути безплатними, бійцеві потрібно ризикувати на блокпостах своїм життям декілька місяців. Питається: за що він там воює?

Суттєві недоліки в роботі пологового відділення районної лікарні, на яке надходить до керівництва райдержадміністрації найбільше нарікань виявила і обласна комплексна перевірка. Її з метою вивчення реального стану в галузі охорони здоров’я Тячівщини ініціював т.в.о. голови Тячівської райдержадміністрації Василь Йовдій. Протягом останніх трьох тижнів з 03 по 13 березня поточного року спеціалісти з області «нишпорили» по всіх лікувально-профілактичних закладах, вивчаючи їх роботу.

У Тячівській районній лікарні комісія звернула увагу на надзвичайно велику кількість пологових розтинів, які тут проводяться. Тільки за поточний період 2015 року прийнято 247 пологів, з них 56 оперативним шляхом (кесарським розтином), що складає 22,7% і є недопустимим для закладу ІІ рівня надання рододопомоги. Насторожує й нерівномірний розподіл пологів: 45,7% пологів та 77% кесарських розтинів проведені 3 лікарями із 16 працюючих. А за інформацією, якою поділилися на нараді жінки учасників АТО кесарський розтин в пологовому відділенні районної лікарні коштує вже дорожче – від 700 доларів і вище.

В той же час при вибірковій оцінці первинної документації, журналу протоколів оперативних втручань щодо відповідності показів до кесарського розтину та тактики ведення пологів було виявлено у ряді випадків недотримання клінічного протоколу ведення нормальних пологів та недостатню обґрунтованість показів до оперативного розродження шляхом КР.

Що ж стосується стану надання амбулаторної та стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги загалом, то перевіркою зауважено, що лікарі молодого, працездатного віку не ротуються із стаціонаром, де переважають пенсіонери, що є недоліком організації надання такої допомоги. А підпорядкованість жіночої консультації поліклініці унеможливлює процес ротації фахівців між амбулаторним та стаціонарним підрозділами, не сприяє взаємодії між цими ланками, порушує послідовність та етапність надання медичної допомоги, від чого страждають як пацієнти, так і фахівці.

Таким чином, зважаючи на результати перевірки та беручи до уваги оприлюднені в Інтернет-виданнях негативні факти роботи лікарів пологового відділення, було усунуто від посади завідуючу цього відділення О. Цуберу на період проведення службового розстеження.

А відповідно до виданого Тячівським відділом охорони здоров’я наказу № 78 про усунення недоліків у роботі, зобов’язано забезпечити у районі дієву підготовку кадрового резерву лікарів у пологовому відділенні та жіночій консультації, а також запропонувати можливості ротації лікарів акушер-гінекологів. А з метою запобігання будь-яким проявам корупції при наданні рододопомоги і можливості контролю за правомірністю дій акушерів-гінекологів, почне діяти телефон «гарячої лінії», дані про неї розмістять у всіх доступних для пацієнток і відвідувачів пологового відділення місцях.

Якщо проаналізувати кадрову політику в медичній галузі району, то стає зрозумілою і першопричина деяких упущень та недоліків у роботі. Для прикладу, як показала перевірка, керівний склад адміністрації районної лікарні №1 впродовж року працює у статусі виконувачів обов'язків. А наказ №1 далеко не відображає структуру та функції апарату управління установи, не розподіляє повноваження між працівниками апарату, не відображає структури підпорядкування та напрямки відповідальності працівників.

Певні кроки щодо усунення недоліків вже є. Було відсторонено від керівної роботи в.о. головного лікаря І.Кайла і наразі оголошено конкурс на заміщення вакантної посади. І як неодноразово наголошував керівник району Василь Йовдій, це буде відкритий і публічний захід із залученням журналістів та громадськості. Кожен претендент на цю посаду, окрім наявності відповідних кваліфікаційних документів, повинен подати на розгляд комісії своє бачення з вирішення проблем та стратегію подальшого розвитку лікувального закладу. З новопризначеним керівником буде укладено контракт, що надасть можливість людині спокійно працювати і реалізовувати заплановане в життя.

Що стосується інших керівників лікувально-профілактичних закладів району, то всі вони повинні прозвітуватися перед громадськістю за пророблену роботу у визначений за графіком час, який оприлюднений на офіційному сайті Тячівської райдержадміністрації та районній газеті «Дружба». І кожен бажаючий має право прийти та запитати про основні напрямки роботи закладу, використання бюджетних коштів тощо. Чим відкритішими будуть керівники закладів перед громадськістю, тим ефективнішою буде їх робота.

Є в районі й такі головні лікарі, які очолюють заклади по 10-20 років, однак нічого корисного там не зробили. І навіть не в змозі вирішити елементарні господарські проблеми, в той же час вважать заклад ледь не своєю власністю. У таких випадках потрібно робити кадрові зміни, навіть якщо це комусь і не буде подобатися.

Загалом питання кадрової політики галузі охорони здоров’я залишається актуальним і потребує удосконалення. Лише 75 % лікарів працює на повну ставку, решта задіяні на 8, 75 ставки 0, 50 та 0, 25. Така ж приблизно картина і серед молодшого та технічного персоналу. Залишається високим показник працюючих в лікувально-профілактичних закладах спеціалістів пенсійного віку.

Звертає на себе увагу й той факт, що 15 лікарів – спеціалістів пропустили термін чергової атестації та курсової перепідготовки, всі вони переведені на посади лікарів – стажистів (Модинець Т.Ю – лікар – лаборант, Гостєв В.В. – лікар — терапевт, Кормош В.В. – лікар-ортопед – травматолог, Малицький С.В. – лікар — дерматовенеролог, Лиспух І.М – лікар-акушер гінеколог, Чербаник В.В. – лікар — стоматолог та ін.) Якщо вони протягом  2015 року не пройдуть курси стажування, виникне необхідність щодо вирішення питання їх доцільності перебування на посаді.

Окрім того, не були на курсах підвищення кваліфікації по 5 і більше років 19 лікарів, 15 із них переведені на посади лікарів — стажистів. Модинець Т.Ю. – лікар — лаборант — стажист 2 роки, Гостєв В.В – лікар – терапевт — стажист 2 роки. Стойка Х.В. – лікар стажист АЗПСМ — 2роки, Якщо ж на протязі 1 року такий працівник не пройшов курси стажування потрібно вирішувати питання його звільнення або переведення на посаду молодшого медичного спеціаліста.

Серед молодших медичних спеціалістів – 21 працівник не був на курсах більше 5 років, і лише 1 звільнений за невідповідність займаній посади. Загалом у порівнянні з атестацією лікарів та молодших медичних спеціалістів з обласними показниками виявлено, що у Тячівському районі значно нижчі показники атестації.

Джерело: прес-служба Тячівської райдержадміністрації

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)