
Сьогодні під час засідання «круглого столу» з лідерами ромських організацій в міській раді Ужгорода начальник управління освіти Оксана Бабунич спростувала підозри, що на одного учня ромської школи передбачено менше коштів, ніж в інших навчальних закладах.
Так, зараз видатки на кожного учня ідуть із державного бюджету, діє принцип: гроші ходять за дитиною, тобто якщо дитина змінює школу – туди ж скеровуються і передбачені на неї гроші.
В Ужгороді в 13-ій школі (де навчаються ромські діти) на одного учня фінансування близько 5,3 тисячі на рік. У 14-ій, теж ромській школі, – більше 7 тисяч. Для порівняння – в найбільшій школі Закарпаття, яка знаходиться в Ужгороді, – ЗОШ №8 — 6,149 грн. в рік на дитину. А в ужгородському НВК «Горяни» – більше 12 тисяч гривень.
Оксана Бабунич розповіла також, що наразі ромські школи міста не забезпечуються охороною. Але не тому, що є якась упередженість – прийняли рішення на першому етапі забезпечити охорону в навчальних закладах, де більше 700 дітей. Відтак, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, розглянуть на сесії виділення коштів для охорони всіх освітніх закладів.
Начальник управління освіти наголосила, що оскільки діти ромів здебільшого не ходять у садочки, потрібно, щоб лідери ромських організацій допомагали сформувати списки тих, хто піде в 1-ий клас у новому навчальному році – це допоможе організувати навчальний процес.
Лідерів ромів просили також слідкувати, щоб усім новонародженим батьки оформляли документи, бо у 30-40% дітей, які приходять до 1 класу, немає навіть свідоцтва про народження.
Ішлося і про те, що ромів у старших класах школи – 10-11 – практично немає, діти дуже рано починають «доросле» життя.
Але важливо, щоб ті, хто закінчує бодай 9 клас, прийшли і склали державну підсумкову атестацію, інакше не отримають документ про освіту.