На ринку праці Ужгорода гостро бракує вчителів

На ринку праці Ужгорода гостро бракує вчителів
В Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему «Актуальні питання працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Стратегія модернізації та розвитку служби зайнятості на період 2016-2020 рр.»
Найбільше запитань викликали питання працевлаштування сиріт, а також осіб з певними особливими потребами. Йшлося про взаємодію з навчальними закладами, соціальними партнерами, підприємствами, ефективну співпрацю центру зайнятості з роботодавцями для заповнення вакансій фаховими працівниками. 
Директор Ужгородського центру зайнятості Сергій Олексіюк сказав: «Зараз тих, хто приходить до центру зайнятості, ми вчимо складати резюме «під вакансію», щоб роботодавцю було одразу зрозуміло, підходить йому такий працівник чи ні. Це дещо нелегко, але людям цікаво це робити, тому що видно результат роботи. Загалом люди активно цікавляться ринком праці, власним працевлаштуванням. Водночас є і ті, хто насправді не зацікавлені у тому, щоб знайти реальну роботу». 
Як стало відомо під час круглого столу, наразі в Ужгороді відчувається гостра нестача вчителів початкових класів, трудового навчання, музики, географії, угорської мови. 
Крім того, традиційно бракує робітничих професій. Представники технікумів та профтехучилищ наголосили, що сьогодні представники саме таких професій нерідко заробляють набагато більше, аніж випускники вишу, для яких, наприклад, стартова зарплата на посаді вчителя становить 1400 грн. Більшість учнів технікумів з числа тих, хто має додаткові гарантії працевлаштування, знаходять роботу ще до кінця навчання. 
«Сьогодні до нас прийшли шукати роботу 1 кухар і 65 економістів, різниця відчутна, – каже С. Олексіюк. – Ми постійно проводимо профорієнтаційні ярмарки і потрібно продовжити цю роботу». На необхідності підготовки фахівців робочих професій від імені роботодавців наголосив і представник українсько-словацького СП «Фем-інвест» Олександр Марченко. «Наразі нема аналізу, скільки і яких професій нам потрібно готувати на перспективу. Вважаю це недопрацюванням сфери освіти. Так, ми не можемо знайти заточувальника, налагоджувальника, столяра-верстальника, а зарплата пропонується досить висока – понад 6 тис грн», – каже О. Марченко. 
Учасники зустрічі порушили й проблему працевлаштування випускників дитячих будинків. Така молодь не завжди мотивована працювати, заробляти самостійно. Звичайно, для них гостро стоїть і проблема житла. 
Протягом 2016 року послугами Ужгородського міського центру зайнятості скористалися 1597 громадян. Більша частина користувачів послуг – жінки. На сьогодні на обліку перебувають 698 безробітних. На вільні та нові робочі місця за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 465 осіб, із них зареєстрованих безробітних 183. 
Цього року на обліку перебували 430 безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з них працевлаштовані 80 зареєстрованих безробітних. У 2016 році зареєстровано 548 вакансій.   
Джерело: Ужгородський прес-клуб
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)
Гешефтники з уряду набрали кредитів і розікрали їх, а боржником сіоністського МВФ стала Україна і українці - оце так "інвестиції" і "євроінтеграція"......
Гардистон (2018-01-23 08:43:31)