На Тячівщині десять дітей отруїлися алкоголем

На Тячівщині десять дітей отруїлися алкоголем

У прокуратурі говорили про питання підліткової злочинності та захисту прав дітей

19 жовтня, у прокуратурі Закапатської області відбулось розширене засідання колегії прокуратури області з питань підліткової злочинності, захисту прав дітей, які вступили у конфлікт з законом, а також тих, які проживають у кризових сім’ях.

У колегії взяли учать керівники  усіх служб, на які покладено обов’язок  опікуватися дітьми та міськрайпрокурори.

Відкриваючи засідання  прокурор області Анатолій Петруня  зауважив, що дане питання надзвичайно гостро стоїть у нашій області, адже при загальному зниженні рівня злочинності по державі в нашій області її питома вага у загальній структурі злочинності є найбільшою по Україні. Виросла кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, особливо грабежів (+181,8%) та розбоїв (133,3%). Кожен п’ятий злочин вчиняється підлітками в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Зросла кількість неповнолітніх, які вчинили злочини, що не перебували у трудових відносинах чи були охоплені навчанням.

Зростання кримінальних проявів серед підлітків відбулося  у Великоберезнянському, Виноградівському, Міжгірському, Воловецькому, Іршавському, Тячівському та Хустському районах, що свідчить про неналежну профілактичну  роботу органів державної системи  профілактики цих районів.

 Основними причинами дитячої злочинності залишаються несприятливе оточення, ухилення батьків від виховання та утримання дітей, прорахунки у профілактичній роботі органів державної системи профілактики, невжиття заходів до своєчасного вилучення дітей з негативного середовища.

Незважаючи на неодноразове реагування, у діяльності підрозділів кримінальної міліції у справах дітей прокурорами продовжують виявлятись одні і ті ж порушення.

Внаслідок бездіяльності органів державної системи профілактики, невлаштовані належним чином бездоглядні діти знову потрапляють у неблагополучні сім’ї, на вулиці, вчиняють правопорушення. Упродовж 9 місяців поточного року до райвідділів міліції доставлено близько 95 дітей, які перебували без нагляду. За вчинення адміністративних правопорушень до органів внутрішніх справ доставлено 156 підлітків.

Правоохоронцями краю не вжито достатніх заходів щодо зменшення злочинів, вчинених неповнолітніми у сфері обігу наркотичних засобів. Зокрема, у поточному році 6 неповнолітніми вчинено 10 злочинів.

Малоефективними залишаються  заходи працівників міліції щодо виявлення джерел, де дітям реалізують алкоголь та тютюнові вироби.

До прикладу, прокурором Тячівського району встановлено, що упродовж 9 місяців 2012 року до закладів охорони здоров’я з алкогольним отруєнням поступило 10 дітей. Крім того, 17 неповнолітніх притягнуто до адміністративної відповідальності. Разом з тим, при встановленні таких фактів працівниками відділу вримінальної міліції у справах дітей (ВКМСД) заходи з метою з’ясування джерел придбання дітьми алкоголю та тютюнових виробів вживались не у всіх випадках, а протоколи про адміністративні правопорушення складено лише відносно 5 осіб.

Проблемним на сьогоднішній день залишається  питання захисту дітей від жорстокого поводження з ними, попередження насильства в сім’ї.

Зокрема, поза увагою кримінальної міліції у справах дітей та служби дільничних інспекторів міліції Ужгородського РВ УМВС України в Закарпатській області залишився неповнолітній ужгородець Бородін Дмитро, який 6 липня покінчив життя самогубством, вистрибнувши з даху 9-ти поверхового будинку, через психологічний тиск його матері, яка зловживала спиртними напоями. Окрім того, знаючи, що відносно батька цього хлопчика порушена кримінальна справа зафактом розбещення неповнолітніх, дана  родина була залишена поза увагою працівників всіх служб.

Окремо, заступник прокурора  області Віталій Роман зупинився  на соціальних виплатах при народженні дитини. Адже виявлені випадки неналежного та нецільового використання батьками так званих «дитячих» грошей.

 За наслідками  колегії прийнято відповідне рішення із конкретними заходами .

Прес-служба прокуратури  Закарпатської області

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)