На Закарпатті урочисто відзначено День місцевого самоврядування

 На Закарпатті урочисто відзначено День місцевого самоврядування

 

Обранці громад – завжди з громадою 

Багатолюддя, море квітів, теплі усмішки, піднесений настрій і сердечні поздоровлення та вшанування самовідданих трудівників місцевих громад. Усе це було сьогодні, 7 грудня в Закарпатському обласному державному українському музично -         драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, де пройшли урочистості та святковий концерт з нагоди професійного свята народовладдя – Дня місцевого самоврядування. Серед іменинників — сільські, селищні, міські голови, очільники райрад, посадові особи місцевого самоврядування, депутати різних рівнів, активісти — всі, хто представляє інтереси територіальних громад Закарпаття.

 Вшанувати самоврядців краю прийшли поважні гості — прокурор Закарпатської області Анатолій Петруня, начальник УМВС в Закарпатській області Василь Варцаба, Голова ОДА Олександр Ледида, Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, представники дипломатичних корпусів, зокрема Генеральні консули Угорщини — в м. Берегові Іштван Товт і в м.Ужгороді Йожеф Бочкаї, Генеральний Консул Словацької Республіки в м. Ужгороді Янка Буріанова, суддівського корпусу області та духовенства.

 Почесні місця посіли колишні керівники краю та обласного центру: голова обласної ради, народний депутат України І скликання Дмитро Дорчинець, колишній голова облвиконкому та облради Михайло Мальованик, голова облради ІУ скликання Микола Андрусь, голова облради У скликання Михайло Кічковський та ін.

 Як позивні зазвучала «Увертюра» Євгена Станковича. Після чого Академічний камерний хор «Кантус» виконав Гімн України.

 Зі щирими словами – привітаннями звернувся про присутніх голова обласної ради Іван Балога, який зазначив, що у ці дні на Закарпатті, як і по всій Україні, проходять урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. «Це свято – яскраве підтвердження ролі самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління у нашій країні, — наголосив він і додав: — Сьогодні маємо святковий привід, щоб оцінити зміст нашої роботи. Однак хочу вийти за рамки традиційних звітів про підсумки. Упевнений, що кожен із присутніх має вичерпне уявлення про те, що зроблено органами місцевого самоврядування та які плани вдалося втілити. Але ще важливішим є бачення перспективи, нових горизонтів, на які має вийти місцеве самоврядування, аби найбільш повно відображати інтереси і запити громад».

Як підкреслив промовець, Україна змінюється – це очевидно кожному. Об’єктивно, що динаміка цих змін лише наростатиме. Будуть збільшуватися суспільні потреби, а значить, буде підвищуватися вимогливість і відповідальність за їх втілення. Відповідно, неминуче буде коригуватися характер місцевого самоврядування.

 Сьогодні українська система влади потребує реформи, оскільки є очевидним, що диспропорція між центром і місцевими громадами поглиблюється. Визріла необхідність запровадження європейської моделі самоврядування. Саме вона детально відображає, що і як зробити, аби місцеві органи самоврядування були з достатніми по обсягу і чіткими по межах повноваженнями, щоб відносини між органами влади гармонізували, щоб була забезпечена фінансова підтримка місцевого самоврядування.

 Але, зрозуміло, ефективність цих реформ можлива тільки за умови, що всі думатимуть про інтереси своєї громади, області, країни і нації в цілому. Головне – це щоденна конкретна робота.

 Тому єдиним дієвим засобом, який дозволятиме найбільш повно забезпечувати громадські інтереси, і далі залишатиметься двостороння комунікація. На сьогодні досить критично оцінюю її якість і вважаю, що ці можливості не задіяні повною мірою».

 На переконання Івана Івановича, органам місцевого самоврядування, від села до області, необхідно вести постійний діалог із громадами. Треба позбутися симптомів глухоти, яку інколи демонструють обранці до своїх виборців.

 «До вас, шановні працівники органів місцевого самоврядування, щодня приходять люди зі своїми проблемами і бідами, і ви маєте їх вирішувати, — акцентував у своєму виступі очільник облради. — Найкращим екзаменатором вашої роботи є ваша громада. Де представники органів самоврядування по-справжньому дбають про людей, там і громада стоїть горою за них, і населені пункти розвиваються. Ми – одна родина, в якої спільна мета, спільні інтереси, єдине теперішнє і майбутнє. Це — наше рідне Закарпаття. Це — наша незалежна Україна.

 Приємно, що сьогодні все більше громад мобілізують зусилля і спільно працюють у розв’язанні критичних проблем своїх територій, є розуміння громадами того, що власними силами можна змінити життя на краще».

Як приклад цього, Іван Іванович назвав активну участь громад Закарпаття у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, у програмах транскордонного співробітництва тощо. За останні два роки лише у співпраці із краєм Височина Чеської Республіки вдалося реалізувати майже 20 спільних проектів із реконструкції та ремонту дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров’я, культури і соціального забезпечення, туризму. Понад 60 таких проектів реалізується у співпраці з Угорщиною.

 «Сьогодні можна назвати багато прізвищ депутатів, голів міських, селищних і сільських рад, працівників органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, які по-справжньому вболівають за доручену ділянку роботи, яким не байдуже, як живе їхня громада, — сказав очільник облради. — Але хочу в першу чергу подякувати ветеранам органів місцевого самоврядування за досвід, з яким вони діляться, за їх цінні поради».

         На завершення Іван Балога сердечно поздоровив всіх присутніх на урочистих зборах, а у їх особах — усіх краян зі святом, побажав міцного здоров’я, особистого щастя, родинного благополуччя, нових вагомих здобутків на ниві місцевого самоврядування в ім’я розквіту рідного краю. «Хай у ділах наших допомагає нам Господь!», — мовив Іван Іванович.

 Та вручив кращим представникам органів місцевого самоврядування краю відзнаки Верховної Ради України та обласної ради. Список нагороджених озвучив з трибуни керуючий виконавчим апаратом облради Михайло Попович. Так, Грамоти Верховної Ради України удостоєний Ковач Іван Іванович, Тячівський міський голова.         Цінного подарунка Верховної Ради України — Кузьма Віктор Юрійович, Сілецький сільський голова Іршавського району та        Федів Ростислав Євгенович, депутат облради,директор державного підприємства ”Об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів Закарпатської області».      

         Оскільки в залі, серед інших, були й колеги-депутати, котрі плідно працюють у депутатському корпусі краю багато років поспіль, то їм було вручено Подяку Закарпатської обласної ради та цінні подарунки. Це – Василь Дряшкаба, Євген Жупан, Василь Брензович, Василь Васюта, Володимир Гісем, Іван Курах, Шандор Мілован. Їх вітали знані очільники обласної ради: Микола Андрусь, Михайло Кічковський та Іван Балога.

 Керівництво облради не обійшло увагою і осіб, які багато років свого життя віддали роботі в органах місцевого самоврядування, і які стоять найближче до громад. Це — сільські голови. Вони роблять гарні справи для своїх людей. Їх вихід на сцену викликав щемливі, теплі почуття. То ж одинадцятьом із них було вручено Подяки обласної ради та цінні подарунки. Цю почесну місію виконали заступник голови облради АндрійСербайло, голова Мукачівської райради Іван Михайло, голова Великоберезнянської райради Василь Канюка, котрі вже втретє обрані головами районних рад. 

 Спільна відзнака обласної адміністрації та облради — нагрудний знак «За розвиток регіону» також дочекалась своїх героїв. Її вручили голова облради Іван Балога та голова ОДА Олександр Ледида 10 кращим з кращих представників органів місцевого самоврядування області.

 Вітаючи винуватців свята, Олександр Ледида наголосив, що органи місцевого самоврядування Закарпаття – це дійсно потужна сила, діяльність якої щоденно спрямовується на задоволення життєвих потреб жителів області через забезпечення їх соцзахисту, реформування економіки нашого краю. Та побажав всім міцного здоров’я, творчої наснаги, нових здобутків у служінні народу і вручив окремим самоврядцям області Грамоти ОДА.

 Додали доброго настрою святу виступи академічного камерного хору «Кантус», зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат» обласного Будинку культури профспілок,ансамблю солістів «Гармонія»,естрадно-духового та симфонічного оркестру обласної філармонії, заслуженого академічного Закарпатського народного хору, а також солістів – молодого виконавця Віктора Паппа та досвідчених Володимира Матвійчука, Мирослави Швах-Пекар і заслуженої артистки України Оксани Ільницької.

Свято народовладдя було гарним, по-родинному теплим. Воно добавило іменинникам бажання творити майбутнє своєї громади, отчого краю, упевненості рухатись вперед.

Джерело:  Прес-служба облради 

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)