Після коледжу – одразу на 2 курс медфаку УжНУ

Після коледжу – одразу на 2 курс медфаку УжНУ
Проректор УжНУ Юрій Переста роз’яснив  партнерам з Берегівського медичного  коледжу вигоди від співпраці  з університетом 

Як відомо, нещодавно з ініціативи ректора Ужгородського національного університету Федора Ващука та проректора Юрія Перести укладено угоду про співпрацю УжНУ з Берегівським медичним коледжем. Цей договір, серед іншого, передбачає й право для випускників коледжу вступати одразу на другий курс медичного факультету університету. Днями професор Юрій Переста відвідав Берегово й поспілкувався з викладачами та випускниками коледжу, чимало з яких уже хочуть скористатися цією можливістю.

Відзначимо, що після того, як Ужгородський національний університет підписав договір про співпрацю з Берегівським медичним коледжем, до голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди звернулися керівники Хустського та Міжгірського медичних коледжів і попросили аналогічної співпраці. Відповідні угоди укладені. За словами Юрія Перести, наразі вже близько 40 випускників цих трьох медичних освітніх закладів виявили бажання вступати до УжНУ.

«Ми підписали з ними угоди, бо це також наші діти. Немає значення, де вони народилися – в Берегові, Хусті чи Міжгір’ї. Ми візьмемо всіх і всіх будемо однаково готувати. Головне, аби ці випускники хотіли і могли добре навчатися медицині» — зауважив Юрій Переста.

Важливо відзначити, що, попри різні чутки про втрату автономії коледжів, вони не ввійдуть до структури університету. Навчальні заклади співпрацюватимуть з УжНУ, зберігаючи повну юридичну та фінансову незалежність. Університет не втручатиметься в їх господарську діяльність. Навпаки: угода передбачає, що УжНУ за наявної можливості допомагатиме покращувати матеріально-технічну базу коледжів.

Що стосується співпраці з педагогічним колективом, то в рамках договору передбачено, що клінічна база УжНУ в Ужгороді буде до послуг працівників та випускників коледжів, можливості підготовки і літньої виробничої практики – відкриті для «молодших» партнерів, їм також буде гарантована методична допомога працівників 4 факультетів УжНУ медичного спрямування.

Цікавий факт: нині в Ужгородському національному університеті є 116 кафедр, з яких 33 – медичного напрямку. Договір про партнерство передбачає і те, що провідні науковці, професори університету приїжджатимуть до коледжів читати лекції а також входитимуть до екзаменаційних комісій при складанні іспитів.

Ще одна перевага співпраці: перспектива  наукового росту випускників коледжів. Найкращі студенти коледжу, продовживши навчання в УжНУ, а далі — в аспірантурі університету, матимуть можливість захищати дисертації в Ужгороді. Їм не треба буде для цього їхати в Дебрецен, Київ чи Харків. Наразі УжНУ має три медичні спеціалізовані вчені ради, а вже восени запрацюють ще дві.

«Ця наша співпраця дуже важлива, бо дасть можливість сформувати єдину систему підготовки: молодший спеціаліст – бакалавр – магістр. А вам, студентам, – вступати на 2 курс медичного факультету оминаючи ЗНО. Потрібно буде пройти тільки іспити – тестове випробування» — наголосив на зустрічі в Берегові Юрій Переста.

Також проректор УжНУ зауважив, що нині в умовах жорсткої конкуренції на ринку освітніх послуг виживає той навчальний заклад, який має якісну матеріальну базу, колектив якого відповідає всім вимогам ліцензування й акредитації, і в якому є потужні наукові традиції а також високий рівень та дисципліна викладання.

«Ми прагнемо, щоб той єдиний закарпатський  освітній простір, який зараз формуємо, був кращий на теренах України, — відзначив професор Переста. — Нам  нічого не заважає робити це спільно. Бо разом легше вистояти і йти вперед. Майбутнє за тими навчальними закладами, які надають якісну освіту, аналізують запити ринку і оперативно їх задовольняють. Врешті-решт — підлаштовуються до вимог сучасного суспільства, що постійно інтегрується і змінюється».

Наостанок додамо, що партнерська угода і вигідна співпраця з університетом, безумовно, підвищать рейтинг коледжу. Юрій Переста висловив сподівання, що незабаром до Берегова прагнутимуть вступати абітурієнти не тільки Закарпаття, а й сусідніх областей та навіть країн. У тому, що це можливо, переконує приклад стоматологічного факультету УжНУ. Він працює тільки сьомий рік, але тут, крім українців, уже навчається молодь з Угорщини, Словаччини, Росії та Польщі. Більше того: 30% студентів стоматологічного факультету – не закарпатці. Це дуже яскравий показник успішності роботи і рівня якості освіти, яку надають в УжНУ. А значить – і свідчення високого рейтингу університету. 

Ярослав СВІТЛИК
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Отак сіоністи розікрали, "реформували", "інтегрували" і "чесно приватизували" Україну, що вже не може Україна вилізти з боргів... Кошерно......
Веркблей (2018-01-20 20:51:33)
Так ось воно як "жити по-новому"... Тобто обібрати Україну і українців і жирувати за кордонами зруйнованої України......
Запорожець (2018-01-20 20:48:29)
В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)