Чи повернеться Сенцов в Україну? А Крим - наш? Відносини з Путіним. На ці, та багато інших запитань дав відповідь Віктор Медведчук у ексклюзивному інтерв'ю (Відео)

Чи повернеться Сенцов в Україну? А Крим - наш? Відносини з Путіним. На ці, та багато інших запитань дав відповідь Віктор Медведчук у ексклюзивному інтерв'ю
Український політик, колишній глава адміністрації президента в 2002-2005 роках, лідер громадського руху "Український вибір" і член партії "За життя" Віктор Медведчук в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу NEWSONE розповів, про що розмовляв з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.
Також політик розповів про політичні плани, особистому житті і бізнес-плани Оксани Марченко.
- Вас запросили в партію "За життя", ви це запрошення прийняли. Чи можна вважати, що для вас це новий етап в публічній українській політиці, і яку мету ви зараз перед собою ставите?
- Ну, безумовно, це новий етап в моїй політичній діяльності, тому що до цього я був представником громадського руху "Український вибір", який я створював в 2012 році і навмисне не хотів входити ні в які партії. Сьогодні це новий етап, і я з величезною вдячністю зустрів цю пропозицію і погодився з ним, тому що вважаю, що партія "За життя" - це та партія, де я можу не просто знайти своє місце, але і реалізувати ті сподівання, ту послідовну і принципову позицію, яку я відстоюю багато років, починаючи з кінця 90-х, продовжуючи в 2000-х. І думаю, що все те, що я роблю, буде в допомогу партії, і партія зможе допомогти мені реалізувати це.
- Я ось прочитав ваше інтерв'ю Стране.ua і там задають ось це, досить сакраментальне, питання: "А як щодо вас, чи збираєтеся ви брати участь в президентських виборах?". Ваша відповідь: "Я людина командна", і далі дуже важливе слово - "Сьогодні у мене немає бажання пробувати себе в амплуа кандидата в президенти". Люди не можуть без політичного лідера. Люди хочуть втілення мрії, за кого голосувати. Та людина, яка може змінити курс країни, насправді, про це практично все написане вами безжалісно - поміняти курс країни. Чи можуть люди розраховувати на те, що таким лідером виявиться Віктор Медведчук?
- Ви знаєте, я хочу сказати, що коли я відповідав, хоча ви і зробили акцент на певних фразах, я не вкладав подвійний сенс в цю відповідь. Я дійсно реально відповідав. Коли мені поставили це питання, я сказав, що у мене сьогодні немає бажання використовувати себе або спробувати себе в цьому амплуа. Я можу повторити це і сьогодні. Чому? Тому що сьогодні є достатня кількість лідерів, в тому числі і в партії "За життя" і в тих партіях, з приводу яких сьогодні йдуть розмови, і це висвітлюється в засобах масової інформації в плані об'єднання, яке міг би представляти в майбутньому південний схід нашої країни, могло б представляти російськомовне населення. Тому питання не в лідерстві, а питання в ідеології, питання в програмі, питання в конкретних діях. Чи зможуть сьогодні ці сили в разі об'єднання або сили, які буду самостійно виступати завтра - то, що вони роблять і сьогодні, це і Опозиційний блок, і партія "За життя" - реалізувати ті сподівання, ті інтереси людей, про яких ми сьогодні говоримо ?
А лідерство - воно якщо має місце, воно обов'язково проявиться. І потім - не це головне, а головне те, що ми разом зможемо зробити. А хто це буде втілювати в результаті цих дій - необхідно звичайно визначатися десь в грудні, перед тим як почнеться президентська виборча компанія. Більш того, в цьому інтерв'ю я сказав, кого я бачу в цій іпостасі. Я назвав лідера партії "За життя" пана Рабиновича, я дійсно так вважаю. Більш того, якщо у нас буде об'єднання, з'являться ще одні додаткові кандидатури, які, на мій погляд, можуть реально претендувати на лідерство, як ви висловилися, в тому числі, і під час президентських перегонів.
- Згідно з інформацією інсайдерів, Віктор Медведчук "грає важливу закулісну роль посередника у переговорному процесі опозиції щодо висунення єдиного кандидата в президенти". Про це йдеться в матеріалі для Atlantic Council українського журналіста Миколи Воробйова. Чи правда це, і як саме ви впливаєте на цей процес?
- Ну, по-перше, це не закулісна гра, не закулісна робота, не закулісна підготовка. Я відкрито займаюся питанням того, як і багато інших представників партій, про які ми вже говорили - Опозиційний блок і "За життя" - для того, щоб об'єднати наші зусилля, я сказав мету цього об'єднання. Більш того, я неодноразово в своїх останніх інтерв'ю про це говорю.
Я не кажу про те, що є результати в цьому процесі об'єднання, які б могли бути вже видно, але цей процес йде і тому тут роль всіх, хто бере участь, всіх представників цих двох політичних сил - а я можу розкрити трохи, скажемо, не таємницю, а те, що відбувається в ході цих публічних переговорів - про те, що мова може йти ще про декілька громадських організаціях і об'єднаннях. В першу чергу це, звичайно, "Український вибір". Я б не сказав, що у нас є те, що заважає. Ми сьогодні йдемо шляхом узгодження, і ви знаєте, що цей процес офіційно днями почався, коли ми почули позицію і партії "За життя", і позицію Опозиційного блоку, про те, що вони готові до таких переговорів.
Сьогодні головне - це зосередитися на тому, щоб знайти цей загальний консенсус. А я його бачу в ідеології цього об'єднання, в програмних завданнях, а вже потім амбіції окремих лідерів, амбіції осіб, які представлятимуть на президентських виборах і, звичайно ж, в майбутньому на парламентських і далі - це стратегічне об'єднання на місцевих виборах.
- Тим не менш, вас називають самим "демонізованим" українським політиком. Як ви думаєте, чому так вийшло?
- Ви знаєте, а я ніяк собі не відповідаю, і я навіть не аналізую всі ці назви - "сірий кардинал", "демонічний образ" або ще різна термінологія, яка застосовується по відношенню до мене з космічного життя. Справа в тому, що хтось малює щось для себе і намагається так уявити. Хтось заздрить. Хтось намагається таким чином пролити якусь тінь, як він вважає, негативної властивості. Але це все нісенітниця, тому, по-перше, я не збираюся все це аналізувати, по-друге, я твердо знаю, чого я хочу, як цього досягти, і я буду це робити.
- Ви перебуваєте в такому унікальному становищі, при якому ви можете розмовляти і вас чує президент РФ Володимир Путін. Ви можете розмовляти, і ми сподіваємося, що вас чує людина, яка є президентом України - Петро Порошенко. Але чому він тоді не вирішує з Москвою? 
- Є певні складності в цих відносинах. Ви послалися на моє інтерв'ю. Коли я його давав, я був категорично впевнений у своїй правоті. Я і сьогодні впевнений, що навіть при великому бажанні пана Порошенка, сьогодні він зробити щось в умовах відсутності політичного ресурсу не може.
Це пов'язано з виборчою кампанією, яка, як би ми не хотіли, започатковується 30 грудня поточного року, але вона вже почалася. І кандидат, який претендує на найвищу посаду в Україні, почали працювати, в тому числі це стосується і пана Порошенка. У цій ситуації, коли займається позиція класично русофобська, коли позиція, яка сьогодні займається, є радикально антиросійською, дуже складно говорити з приводу того, яким чином реалізовувати мирні ініціативи та при цьому задіяти ресурс тієї ж Москви, знайти спільну мову і знаменник з донеччанами і луганчанами і домогтися того, про що ми зараз говоримо.
Це у багато разів складніше, ніж це було кілька місяців тому, складніше, ніж це було роки два-три тому, але ті, хто дійсно хоче, щоб ми повернули людей і території (в даному випадку, Донбас), вони повинні продовжувати це робити. Ми не будемо цього робити сьогодні - у нас нічого не вийде завтра, навіть в разі зміни влади в 2019 році, коли пройдуть президентські і парламентська кампанія.
- З приводу відносин України і Росії. Незважаючи на антиросійські заяви, Росія залишається нашим найбільшим торговим партнером, найбільшим інвестором. Крім того, багато інформації про російський бізнес пана президента Порошенко. Що ви знаєте, що ви можете нам розповісти про особисті стосунки президента Росії і президента України? Чи існують розмови, про які ми не знаємо? Ті розмови, про які звітують прес-служби глав країн - це все спілкування, чи є ще якесь? Який насправді характер відносин між цими двома людьми?
- На жаль, тут я не можу претендувати на будь-які сенсації з однієї простої причини. Може щось і відбувається, чого я не знаю, але мені здається, що я володію достатньо ситуацією, яка склалася. Так, дійсно, контакти президентами Росії і України відбуваються, але вони відбуваються у відкритій публічній сфері, про яку ви знаєте. І ці контакти полягають, по-перше, у зв'язку із звільненням тих чи інших осіб питаннями врегулювання тих конфліктів і напруженостей, які виникають на лінії зіткнення і треба об'єктивно зазначити, що розмови про російський бізнес пана Порошенко явно перебільшені. Є Липецька фабрика, яка не працює, на яку накладено арешт і на кошти, і є претензії податкових органів Росії. І сьогодні це не той об'єкт, який може потрапляти під бізнес.
З приводу інших бізнес-проектів пана Порошенка в Росії я не знаю. Я думаю, що якщо я не знаю, то навряд чи хтось ще про це знає. Тому треба об'єктивно відображати ситуацію, яка склалася. Ще раз хочу повторити, що почалася виборча кампанія і використовуватися буде навіть те, про що вже забули. Але при цьому, я не поділяю позиції Порошенка про те, що він займає таку радикальну, на мій погляд, русофобську радикально антиросійську позицію, тому що як би там не було, а країна, яка іменується Росією, з якою Україна має 2 200 км кордонів - ту кризу, яка існує в наших сьогодні відносинах, він повинен все одно канути в лету.
Сьогодні найбільший експорт з України саме в Росію, і він становить 8% серед усіх країн світу. Найбільший імпорт з усіх країн світу - це з Росії, це 15%. Це результати 2017 року. Я ще можу продовжити далі про те, наскільки соціально-економічні відносини пов'язані між Росією і Україною. І будь-яка позиція, про яку я говорив - русофобська - вона шкодить тому, що ми можемо отримати, в інтересах України.
- Ви знаєте репліку "Росія анексувала Крим". З приводу того, що ви говорите, що нам доведеться колись вибудовувати відносини, контраргумент - Росія анексувала Крим.
- Подібні репліки можуть мати місце і вони є. Я можу сказати, що Крим, згідно з чинним законодавством і Конституцією - це Україна. Де-юре це Україна, а де-факто - це, на жаль, Росія. Так, у нас є за що і які висловлювати претензії на адресу Росії. Але при цьому ми повинні розуміти, що якщо ми виходимо з того, що від Росії залежить багато, то ми повинні йти по шляху для того, щоб ось це багато реалізувати в інтересах України. Це багато на сьогоднішній день - і в економіці, і в соціальній сфері, і головне - в політичній сфері, коли мова йде про Донбас і повернення людей і територій. І якщо ми будемо говорити з позицій образи, з позицій помсти, з позицій протистоянь, то ми не просунемося ні в чому - ні в питаннях Донбасу, ні в питаннях економічного розвитку, ні в питаннях захисту наших громадян, які, на жаль, з вини нашої влади, змушені шукати роботу на території Росії. Тому тут потрібен консенсус того, щоб шляхом переговорів і шляхом домовленостей прийти до того, що б влаштовувало, в тому числі і Україну.
- Перед анексією Криму ви спілкувалися з паном Путіним?
- Перед анексією - це коли?
- У ті дати. Чи радився він, знали Ви?
- На цю тему я з ним не говорив. І він зі мною про це не говорив. Але я можу сказати так, я спілкувався в лютому 2014 року і спілкувався в січні, і можу сказати, з якого приводу. Напевно, це буде перший раз - у вашому ефірі. Була ситуація, ви добре пам'ятаєте, починаючи з грудня 2013 по лютий 2014 року, що відбувалося в Києві. До мене звернувся один з опозиційних політиків. Сьогодні він президент України, пан Порошенко, який сказав, що для того, щоб врегулювати ситуацію, щоб не допустити подальшого кровопролиття, необхідно змусити президента Януковича піти шляхом повернення, як він тоді висловився, "твоєї конституційної реформи", яка була скасована Конституційним судом в 2010 році ". Дійсно, реформа 2004 року, коли Україна перетворювалася на парламентсько-президентську, я був автором цієї реформи, вона була введена в дію, але в 2010 році КС, на мій погляд, незаконно, її скасував і ми повернулись редакції Конституції 96 року.
- Ми прочитали заяву ТАСС і наскільки я розумію, в Москві, спочатку повинні були сказати вам про це, а потім зробити заяву в ТАСС: "У Кремлі розраховують на продовження підгрупи з гуманітарних питань, - про це заявив журналістам прес-секретар президента Росії Пєсков. - Існує група, яка намагається боротись з гуманітарними питаннями, Медведчук досить активно продовжує займатися цим: ви знаєте, що були успішні спроби, було вироблено кілька обмінів, - зазначив представник Кремля. - Ми розраховуємо, що ця діяльно ть буде продовжена ". Все це говориться в контексті обміну засудженого в Росії за шпигунство українця Романа Сущенко.
- Крім того, Пєсков сказав, що особисто ви займаєтеся цим обміном. Що можете розповісти про те, коли Сущенко може повернутися в Україну і чи повернеться?
 - Я хочу сказати про те, що пропозиція і переговори з приводу звільнення Сущенко, як і Сенцова і багатьох інших, вони ведуться постійно. Відносно Сущенко я можу сказати, що він теж є предметом цих переговорів, його звільнення є предметом цих переговорів. Сказати коли це станеться дуже складно. Я ж не є ворожкою або прогнозистом. Я можу сказати про те, що у Росії є інтерес з приводу певних осіб, які відбувають покарання в Україні. Такий інтерес є. Я не буду зараз називати ці прізвища. Ситуація останніх днів, останнього часу загальмувала цей процес. Це загибель, вбивство Захарченко. Природно, в цій ситуації ці рухи, які були багато в чому узгоджені напередодні і такий обмін міг відбутися, сьогодні він не скасований, є надія, що ми повернемося до цього варіанту і цей варіант буде позитивний для тих очікувань, які мають місце сьогодні в Україні. Коли це станеться і як це станеться я, на жаль, а може бути, на щастя, говорити не хочу для того, щоб вселяти непотрібні надії. Як тільки це буде зроблено, то відразу про це стане відомо.
- Відносно Сенцова в останньому інтерв'ю каналу 112 ви сказали, що той повернеться в Україну, але не уточнили коли. З тих пір щось змінилося чи ні?
- Можу сказати, що я впевнений, що Сенцов повернеться в Україну!
- Як ви вважаєте, у Порошенка є можливість переобратися на другий термін?
- Я думаю, що у кожного громадянина України, який займається політикою, бачить в цьому мета для себе, мета для інтересів людей, є можливість обратися наступним президентом України, включаючи і чинного президента. А ось вірю чи не вірю, то це вже з іншої області. Якщо я вам кажу, що ми почали розмову з того, чому я приєднався до партії "За життя", чому сьогодні я займаюся разом з іншими питанням політично - громадського об'єднання, яке буде представляти інтереси південного сходу і російськомовного населення і я вже сказав, що ми висуватиме єдиного кандидата в президенти і, звичайно, ж я хочу і буду вірити, і буду робити все, щоб цей кандидат від нашого політичного об'єднання переміг на виборах.
- Як ви думаєте, коли ми можемо почути ім'я цього кандидата?
- Я думаю, що не раніше грудня місяця.
- Дуже багато публікацій пов'язаних з вами і вашою дружиною стали з'являється в ЗМІ з того моменту, як ви почали новий етап у вашому протетичної кар'єрі. Журналісти програми "Схеми" повідомляють, що Оксана Марченко активно займається бізнесом. Ви знаєте, що 6 вересня з'явилося розслідування, де журналісти вказують, що Оксана Марченко контролює кампанію, яка виграла конкурс на освоєння одного з найбільших родовищ в Ханти-Мансійському окрузі.
- Оксана Марченко, моя дружина не займається бізнесом. Вона володіє бізнесом, а керую бізнесом я. Чому я не можу володіти бізнесом? Тому що мої "улюблені" американці в березні 2014 року введено в відношенні мене санкції. З цим усім пов'язані всі особливості бізнесу, який належить родині. Він належить моїй родині, я цим бізнесом керую. Робимо ми це разом успішно і та інформація, яка з'явилася, вона в своїй більшості за змістом і за обсягом відповідає дійсності, тому що це все вказано в декларації, це все в доступних джерелах. Більш того, я неодноразово говорив в інтерв'ю, що ми з усіх корпоративних доходів платимо податки в бюджет держави, і з особистих доходів ми теж платимо податки і є законослухняними громадянами. Тому ніякої таємниці в цьому немає. З приводу тих об'єктів, які є в цій публікації це правда, я це підтверджую і абсолютно все нормально, тому що раніше, коли мені задавали питання по повожу бізнесу і просили розповісти, я казав, що не буду розповідати про бізнес, тому що не хочу , щоб певні особи, які називають себе "активістами", "патріотами" робили хвилі з приводу цього бізнесу, але податкові органи України знають всі.
- Ви розповідали, що не радили вашій дружині все-таки брати участь в програмі "Танці з зірками". Чи подобається вам, як танцює ваша дружина?
- Перше, безумовно, мені подобається моя дружина, тому що я її люблю. Це природно. Більш того, це правда, що я не радив брати участь їй у цьому конкурсі, хоча я її два роки вмовляв. Не радив, тому що виходячи з того, що я люблю Оксану, то я розумів, що можливі різні провокації. Бачите, мій політичний і життєвий досвід мене не підвів, ці провокації були і вони будуть, але вона стійка, мужня, принципова жінка і вона прийняла цей виклик і робить все, щоб побороти цей виклик. Те, що вона його поборола вже, вважаю її величезним гідністю і навіть сказав, що поборів цей страх, ці провокації, ці «наїзди» і все інше про що не можна говорити цензурно, вона вже перемогла. Вона перемогла в сіні себе і це найголовніше. Більш того, вона отримує від цього задоволення, я всіляко її підтримую.


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2019-06-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)