Партія регіонів відкрила сезон полювання на мажоритарників

Партія регіонів відкрила сезон полювання на мажоритарників

Партія регіонів відкрила сезон полювання на самовисуванців, які перемогли в мажоритарних округах — головний резерв влади при формуванні більшості в новому парламенті. Як пише у свіжому номері журнал Корреспондент, лише деякі з них зможуть вести свою гру, лавіруючи між регіоналами і опозицією.

За підсумками виборів партія влади отримала 185 місць у новій Верховній Раді. Якщо в її лави увіллються ще п'ятеро осіб — гіпотетичні переможці у п'яти одномандатних округах, в яких ЦВК призначила перевибори, — то ПР все одно не зможе сама сформувати і простої більшості з 226 голосів. Навіть союз з комуністами дає соратникам Януковича лише 217 мандатів.

Корреспондент пише, що потрібні зовнішні вливання, і досить великі. Секретар Ради безпеки і голова виборчого штабу регіоналів Андрій Клюєв уже пообіцяв, що в парламенті сьомого скликання буде не проста більшість, а конституційна — тобто мінімум 300 депутатів. А значить, пише видання, працювати регіоналам треба, не покладаючи рук, чим партія влади активно і займається. Політолог Володимир Фесенко, посилаючись на власні джерела, заявив, що ПР вже почала ангажувати депутатів.

Журнал зазначає, що головний об'єкт докладання зусиль — мажоритарники-самовисуванці або представники мікропартій — всього 50 осіб, які допоможуть створити регіоналам більшість без участі комуністів. Для переконання одномандатників у влади достатньо важелів — від розподілу бюджетних коштів в їх округу до індивідуальної роботи з кожним.

Серед півсотні мажоритарників нової Ради є кілька потужних в політичному плані фігур — міністр економіки і співвласник компанії, яка видає Корреспондент, Петро Порошенко, спікер Володимир Литвин і глава МНС Віктор Балога. Видання пише, що кожен з них зміг провести в парламент невелику групу соратників, але навіть найсильніший з них — Порошенко — може сподіватися всього на п'ять мандатів.

Переважна ж більшість нейтральних мажоритарників — самовисуванці або представники невеликих партій. Вони не володіють ні достатнім впливом, ні ресурсами, ані підтримкою соратників, тому сподіватися можуть лише на себе. Причому в порівнянні з депутатами, які потрапили до парламенту за списками, їх позиції послаблює відразу кілька факторів, якими готові скористатися регіонали.

Головна проблема самовисуванців — вони повинні демонструвати своїм виборцям якісь відчутні результати своєї діяльності в округах. Але зробити це без підтримки держбюджету майже неможливо. Як висловився в розмові з Корреспондентом заступник голови фракції ПР Володимир Макеєнко, «фінансування округу — це серйозний стимул для кожного мажоритарника». «На цій основі вони і допоможуть відповідальній силі, яка пройшла до парламенту, постійно підтримувати голосування», — заявив нардеп. За даними видання, «відповідальна сила» вже обробляє мажоритарників через губернаторів тих регіонів, де розташовані їхні округи.

Природною реакцією захисту одномандатників могла б стати їх самоорганізація, вважають аналітики. Так вони і допоможуть один одному, і отримають мінімальні можливості в Раді — зможуть претендувати на місця в найбільш важливих комітетах, та й просто регулярно виступати з трибуни, чого "індивідуалів" легко позбавити.

Але, для створення союзу потрібен час, а по-друге, регіонали подбали про те, щоб законодавчо послабити можливості самовисуванців. Парламент змінив регламент, підвищивши мінімальну кількість членів депутатської групи. Раніше для створення групи було достатньо 14 осіб. Зараз бар'єр піднятий до величини, рівної чисельності найменшої фракції. У новій Раді точкою відліку в цьому сенсі стануть комуністи зі своїми 32 мандатами, тому альянс самовисуванців повинен включати в себе чи не дві третини від їх загальної кількості. Провернути таку операцію, на думку експертів, буде важко.

Кореспондент

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)