2012-й рік очима Азарова: прискорена євроінтеграція, відродження тваринництва і найкращі вибори в незалежній Україні

2012-й рік очима Азарова: прискорена євроінтеграція, відродження тваринництва і найкращі вибори в незалежній Україні

Микола Азаров, який встановив рекорд перебування на посаді прем'єра, визнав, що цього року не було досягнуто запланованих економічних показників, натомість побачив позитив там, де решта українців чомусь не помічають

Тиждень.ua зібрав найпоказовіші висловлювання пре’єра Миколи Азарова за 2012 рік щодо ситуації в Україні.

Про найголовніше досягнення 2012 року:

«Як на мене, найголовніше, що 2012 року нарешті припинилось скорочення населення нашої країни. З початку року народжуваність збільшилась на 20 тисяч немовлят. Ось цю найдорожчу для нас позитивну тенденцію треба підтримувати і зміцнювати».

Про економічну ситуацію:

«Для нас вкрай важливо було зберегти економічну стабільність в країні на тлі світової кризи. З великими зусиллями, але нам це вдалося. Нехай наша економіка показала невелике, але все-таки зростання. Для людей створювалися нові і зберігалися колишні робочі місця. Було забезпечено зростання зарплат. На жаль, в умовах високої ціни на газ і «економічного песимізму» на зовнішньому ринку та світовому ринку капіталу, ми не змогли досягти тих показників, які стояли в наших завданнях»

«2012 охарактеризувався зменшенням фіскального навантаження на бізнес і збільшенням рівня економічної свободи. Були скорочені ставки основних податків. А з нового року ставка податку на прибуток становитиме 19%, що є найнижчим показником в Європі».

 Про кризу:

«Непросто йдуть справи тому, що, по-перше, світова економічна криза не припинилася, а вона нас довбає, довбає і довбає. Ламати не будувати, а ми будуємо, будуємо, нас з усіх боків довбають, а ми продовжуємо свою справу робити».

 «За оцінками цілої низки провідних фахівців, в сфері економіки от ця хвиля кризи, яка почалася в 2008 році, продовжиться щонайменше 10, а деякі вважають, що і 20 років».

«Дрібні втрати для країни, можливо, будуть, але завдання уряду якраз і полягає в тому, щоб держава ці втрати взяла на себе і щоб люди цих втрат не відчули».

Читайте також: Азарову найбільше заважають світова криза і «папєрєднікі»

  Про ціни на продукти:

«Ми не тільки не допустили цінових стрибків, але й забезпечили суттєве здешевлення багатьох продуктів харчування».

«Більше того, ми досягли досить високих врожаїв зернових та овочів, відроджується тваринництво, розвивається сучасна інфраструктура для зберігання та транспортування сільгосппродукції, будуються оптові ринки, проводяться продуктові ярмарки».

Про пенсії:

«(За три роки – Ред.) середня пенсія в Україні виросла на третину, а в Польщі лише на 10%. Середній розмір пенсії порівняно з початком 2010 року виріс більше ніж на третину, або на чотириста гривень».

Про зарплати:

«Останніми днями в ЗМІ почали з’являтися сюжети, в яких показуються мітинги, організовані, як правило, в містах, які очолюють представники опозиції. На цих мітингах, за участі керівників цих міст, звучить вимога виплатити заборгованість із заробітної плати. Перш за все, хочу звернути увагу на те, що саме керівники міст, обрані їх населенням, персонально відповідають за вирішення всіх проблем життєдіяльності міста. У тому числі — за своєчасну виплату заробітної плати. Якщо ж ці керівники не здатні виконувати свої обов’язки так, щоб бюджет виконувався, якщо є дефіцит коштів, то вони завжди можуть звернутися по допомогу до обласної або центральної влади. Для цього є відповідний порядок, затверджений законодавством. І є цивілізована етика відносин. Якщо ти просиш грошей, то зроби це, принаймні, по-людськи»

«Ми поставили задачу у високотехнологічних галузях вийти на середню заробітну плату 8 тисяч гривень. Це складне завдання. Але якщо виробництво високотехнологічне і виробляє надзвичайно якісну продукцію, має ринок збуту, то в нього і є можливості платити людям нормальну зарплату»

Про прибирання снігу:

«А хто ж має зайнятися тим, щоб почистити свої під'їзди? Пожежні машини чи малопотужна техніка? У нас з вами 40 сантиметрів снігу за один день. Це двомісячна норма опадів. Можна за один день прибрати? Звичайно, ні. Скільки потрібно мати техніки і людей, щоб за один день такий величезний пласт снігу відвезти з міста. Це неможливо, тому поки всі не зрозуміють, що замість того щоб скиглити — взяв лопату, вийшов до під'їзду, розчистив свою дорогу, попросив сусіда прибрати машину, поки вона не перетворилася на непереборну перешкоду».

Про протести науковців:

«Коли позавчора до будівлі Кабміну прийшло 10 пікетувальників  з плакатами «Азаров, не знищуй науку», мені було образливо, звичайно, це чути, бо я 25 років сам віддав науці… Ми науку підтримували і будемо підтримувати, але ми їм кажемо, друзі мої, не можна просто сидіти в інститутах та отримувати зарплату. У нас 750 таких інститутів. Друзі мої, ви маєте давати віддачу, створювати нові технології, нові прибори, нові технічні засоби. Під це ми вам гроші дамо, в необхідному для вас обсязі. А просто на проїдання — ні».

Про житло:

«Ну от вже, бачите, можна з Києва в Миколаїв переїжджати, тому що в Києві ми ніяк не можемо менше 9 тис. (гривень) ціну на житло, але й у Києві середня зарплата вища — 4 700 гривень».

«… значить молодій людині потрібно працювати не на одній роботі, а на двох. І ніхто не збирається на блюдці з «голубою каймою» надавати квартиру».

Про курс валют:

«Коли ж нарешті Ви припините хвилюватися? Так можна і інфаркт заробити. Весь час одні і ті ж питання. Може бути краще валер’яночки випити?».

Про бюджет-2013:

«На превеликий жаль, він знову антикризовий, оскільки світова криза знову наступає на Україну. Тому бюджет максимально економний».

Про новий уряд (призначений 24 грудня, Азаров знов урпизначений прем'єром):

«Повинна працювати потужна команда. Ніякого хникання, бурчання я не допускав і не допущу».

Про податковий тиск:

«Я відповідально заявляю, що Україна не піде таким шляхом. Наші громадяни не мають таких доходів, як громадяни Європейського Союзу, і тому ми не збираємося перекладати тягар кризи на плечі простих громадян, так само, як ми не перекладали тягар в умовах збільшення ціни на газ. Також вважаю абсолютно неприйнятним збільшення податкового навантаження на національного виробника».

Про диктатуру:

«Диктатури й близько немає в Україні».

Про політв’язнів:

«…Тимошенко не є переслідуваною за політичні переконання. А щодо Луценка — краще поцікавтеся у франкфуртської поліції. Вона вам розповість, хто такий Луценко і про той інцидент, який стався у франкфуртському аеропорту».

«Під колонією з плакатами стоять 15-20 осіб — хіба це протест? Народ України розуміє, що провина Тимошенко абсолютно очевидна, що ми сьогодні, завдяки контрактам Юлії Тимошенко, купуємо газ у Росії вдвічі дорожче, ніж Німеччина».

Про угоду про асоціацію з ЄС:

«Я глибоко переконаний, що угода про асоціацію з Україною найближчим часом буде підписана. Звичайно, як і завжди, думки є різні, але найголовніше, що ніхто не виступає проти цієї угоди»  .

«Ми парафували угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Ми готові рухатися далі. Зараз, як-то кажуть, м'яч перебуває на полі Євросоюзу. Якщо вони хочуть у перспективі бачити Україну членом європейської спільноти, то необхідно рухатися далі за ратифікацією цієї угоди»

«Немає чітко вираженої політики Європейського Союзу стосовно України. Є рефлексивна політика, ось їм не подобається щось — і починається висловлення своєї позиції до конкретного факту. А ми виходимо з того, що ось ці конкретні факти не повинні затінювати стратегію наших відносин»

«Темпи просування України по шляху євроінтеграції не сповільнилися, а — навпаки — прискорилися… Просування наше по шляху європейського розвитку визначається не стільки і не тільки документами, які ми підписуємо, скільки реальною роботою в країні» 

Про стосунки із Росією:

«Ми прихильники добросусідських відносин з Росією. Ми ніколи не дозволимо собі, як дозволили «помаранчеві», перетворити Росію на ворога. Але в даній ситуації, за високих цін на російський газ, ми змушені вживати заходів з розвитку власної енергетичної бази».

«Я вважаю, що абсолютно аморально або злочинно, якби хтось із українських політиків заговорив про конфлікт між нашими країнами. Особливо, про збройний конфлікт. Для мене це неприйнятно. Я відразу піду із політики, якщо така проблема хоч би гіпотетично виникне».

Про ЄС і Митний союз:

«Наша країна знаходиться між двома утвореннями, які по суті своїй, є митними союзами. Нам і там, і там потрібно знайти взаємодію, знайти можливість для розвитку нашої економіки».

 Про національні інтереси і ЗМІ:

«На жаль, в Україні досі немає такого камертона, який би визначив чітко наші національні інтереси. І тому ми самі іноді створюємо враження про себе як країну, яку розривають суперечності, конфлікти, як країну неблагополучну. Перш за все ми повинні у себе розібратися і виробити єдину інформаційну політику захисту своїх національних інтересів. І тоді ніякий вплив інших ЗМІ нам не несе небезпеки. В іншому випадку, наші люди завжди будуть легким інструментом для маніпулювання їхньою свідомістю. Хотілося б цього уникнути».

 Про вибори-2012:

«Це були найкраще організовані вибори за історію незалежної України. У 95% округів вони відбулись так, що, наприклад, іноземні спостерігачі (за власними, безпосередніми, ще не викривленими нічиїм впливом, враженнями) називали їх зразковими. І тільки в кількох округах виникли, на превеликий жаль, конфліктні ситуації. Питання: чи можуть кілька проблемних округів вплинути на загальну оцінку демократичності виборів і на формування нового складу законодавчого органу? Комусь цього дуже хочеться».

«Безпрецедентні зусилля української влади щодо забезпечення прозорості й демократичності парламентських виборів повністю справдилися».

Про опозицію:

«Ця політична кампанія не відчуває дефіциту в опозиційних лідерах, в опозиційній діяльності. Я б навіть сказав, її більше, ніж треба. Я за сильну опозицію, але у нас вона вже зашкалює».

Про розбудову Києва після виборів:

«Але наближаються вибори. Це якраз дає можливість киянам оцінити, чи треба їм ця робота. Може, не треба? Може, ми дарма з Олександром Павловичем (Поповим) стараємося?… А ось ми у киян на виборах і запитаємо… І яку вони дадуть відповідь на виборах, так далі і будемо діяти».

Про лідера УДАРу Віталія Кличка:

«Кличко – дуже може бути, талановитий спортсмен, мені завжди подобається, як він виступає на рингах, перемагає багато, тому в мене до нього є певна повага як до спортсмена. Але який з нього державний діяч? Треба спочатку спробувати на більш простих речах».

Про письменницю Марію Матіос (обрана до Верховної Ради за списком УДАРу):

«Номер 2 списку УДАРу якась Матіос, письменниця. Хто там читав її твори, не знаю. Я особисто не читав і читати не буду. Вона порівняла обеліск на Могилі невідомого солдата в Києві у парку Слави з фалосом. І вона це порівняння сказала, коли там засудили одну теж недалеку дівчину, яка смажила яєчню на Вічному вогні. Уявляєте, до якого ступеня маразму, підлості треба дійти?!».

Про новообрану Верховну Раду:

«Я спостерігаю за усіма цими перипетіями в парламенті протягом двох днів. Я зробив висновок, що бійців у нас в парламенті багато, більше, ніж було в колишньому парламенті, але самовбивць я не помітив. І це вселяє в мене певний оптимізм».

«Але … невже комусь могло сподобатися, що в новинах всіх телеканалів світу через це Україна виглядала в негарному світлі?»

Про імпічмент президента Януковича:

«Я однозначно скажу — це катастрофа. І ми з попередньою владою до цієї катастрофи підійшли. І якби був інший результат на виборах 2010 року, то Україна, дійсно, була би повністю в катастрофі. Тут навіть ніяких сумнівів не виникає».

«Ось лозунг, заклик — «Імпічмент президента». Що він дає? А кого в президенти? Цих ліриків від опозиції? Це взагалі виглядає несерйозно меншою мірою».

Про терплячість українців:

«У наших людей ще дуже багато терпіння. Здавалося б, воно повинне було давним-давно закінчитися, а вони ще терплять. Терплять «помаранчевих», терплять чорт знає кого, і нас терплять теж. Але ми хоч менше робимо поганого для них».

Про мову:

«Я кожен день займаюсь українською мовою, кожен день. І тому я б вам радив, вашому каналу, не тільки виключно на українській мові вести мовлення, але використовувати і прекрасну російську мову. І вести мовлення і на ній».

«Перш за все, ухвалення цього закону (мовного – Ред.) — це реакція на те, що та влада, яка керувала Україною впродовж попередніх 5 років, займалася витісненням російської мови з усіх сфер спілкування. Якби наші попередники не проводили таку політику, то це питання не було б таким гострим».

Про історію:

«Спотворюється у нас історія, переривається зв'язок поколінь, а цього не можна допустити».

«Хто нам потрібен у нашому житті: ті, хто в спину стріляти буде, хто відсиджуватися буде, або ті, хто в рішучу хвилину підтримають? Чого ви посміхаєтеся? Не до усмішок в сьогоднішній ситуації, посміхаємося ...».

Читайте також: Азаров прагне відродити в Україні традиції СРСР

Про росіян в Україні:

«В Україні проживає понад 20 млн росіян. Як вони себе почувають? Напевно, так само, як і я. Я росіянин, 28 років живу в Україні. Звичайно, я вже себе відчуваю українцем, тобто, громадянином України».

«Ми були громадянами однієї країни, і було зовсім не просто усвідомити, що ти живеш зовсім в іншій країні».

Про кримських татар:

«Давайте ви припините називати себе депортованими. Ви влилися в наше населення, стали повноцінною його частиною».

Про мажорів на дорогах:

«Ми практично скасували всілякі посвідчення, які дають можливості якогось пільгового до себе ставлення. По суті справи, тільки три особи в державі користуються правом, скажімо, (безперешкодного) проїзду по дорогах — це голова Верховної Ради, це президент, це прем'єр-міністр. Все! Для інших посадових осіб правила непорушні».

Про ЗМІ і журналістів

«Подивіться наше телебачення. Суцільний негатив, у той час, коли країна будується».

«Я хотів би запитати, яка газета в Україні є провладною, яка пропагує або працює на владу? Я сто газет можу взяти, що видаються в Україні, і ми не знайдемо жодної, яка б писала добрі слова про уряд».

«Напевно, в наступному році ми знайдемо гроші і зробимо хороший канал «Культура», де будуть, я перепрошую, не Шустери виступати, а люди, які можуть нести щось хороше».

Тиждень

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)