Місія ОБСЄ порадила Україні вдосконалити виборче законодавство - доповідь

Остаточна доповідь Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ стосовно парламентських виборів в Україні від 28 жовтня 2012 року містить рекомендації щодо подальшого вдосконалення українського виборчого законодавства. Про це повідомляється у четвер на офіційній веб-сторінці організації, передає УНН.

«Хоча виборче законодавство, ухвалене 11 листопада 2011 року містить низку покращень та у разі їх втілення могло б створити міцну основу для проведення демократичних виборів, подальші поліпшення є необхідними з метою досягнення повної відповідності із зобов'язаннями в рамках ОБСЄ та іншими міжнародними зобов'язаннями», — йдеться в оприлюдненому на сайті ОБСЄ тексті.

Доповідь містить висновок про «неналежні умови» для проведення виборів на місцях та рекомендації щодо заходів із підвищення прозорості та неупередженості виборчого процесу.

У документі відзначається надмірне використання адмінресурсу, недостатня прозорість виборчої кампанії та фінансування партій, а також незбалансоване висвітлення виборчого процесу у пресі. «Слабкі місця» кампанії стосуються повного дотримання прав кандидатів, адекватних умов для фінансування виборчої кампанії та недостатньої ефективності санкцій за серйозні порушення законодавства.

«Неможливість для головних опозиційних лідерів стати кандидатами у народні депутати у зв'язку з їх засудженням у суді, що викликало критику з боку ряду європейських парламентських інституцій як несправедливе, негативно вплинула на виборчий процес та суперечить зобов'язанням у рамках ОБСЄ», — йдеться у доповіді.

Для того, щоб підвищити прозорість, неупередженість та незалежність роботи виборчих комісій, місія ОБСЄ рекомендує зробити всі збори виборчих комісій відкритими.

Документ також містить висновок про необхідність зміцнення інституційних механізмів для моніторингу можливих зловживань адміністративним ресурсом у ході виборчої кампанії, включаючи використання для її проведення офіційних подій, а також для притягнення до відповідальності тих, хто винен у таких порушеннях.

Інші рекомендації, що містяться в оприлюдненому тексті, стосуються забезпечення збалансованого висвітлення виборів у пресі, підвищення прозорості та відповідальності фінансування партій та їхніх кампаній, а також спрощення процесів щодо вирішення виборчих спорів.

Нагадаємо, МЗС України оприлюднив заяву у зв’язку з оприлюдненням остаточного звіту Спостережної місії
Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, у якій дорікнув ОБСЄ, що їх оцінки щодо виборів мають “помітне політичне забарвлення” проте пообіцяв взяти до уваги зауваження.

“В Україні взяли до уваги оприлюднений 3 січня 2013 року остаточний звіт Спостережної місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

Ми цінуємо безпрецедентну увагу, яку було продемонстровано міжнародними спостерігачами, у тому числі БДІПЛ ОБСЄ, до виборчого процесу в Україні. Свідченням цього стало направлення на запрошення української сторони рекордної кількості в історії моніторингу за парламентськими виборами в Україні спостерігачів — близько 4000 — від міжнародних організацій та іноземних держав. При цьому місія БДІПЛ була сформована з понад 600 осіб з близько 40 країн світу.

Розглядаємо це як визнання міжнародною спільнотою важливості та особливої ролі України у забезпеченні подальшого демократичного розвитку та стабільності в регіоні.

Міжнародні спостерігачі провели значну роботу з аналізу процесу підготовки української сторони до виборів та забезпечення їхнього проведення відповідно до чинного українського законодавства та визнаних норм і стандартів у цій сфері.

Зокрема, в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ відзначається створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів у нашій державі шляхом вчасного ухвалення виборчого законодавства, високо оцінюється функціонування Державного реєстру виборців, наголошується на активному характері передвиборчої кампанії.

Високо оцінено й неухильне дотримання принципів багатопартійності та змагальності у виборчому процесі. Це є безумовним досягненням України, яка за відносно короткий в історичному плані період забезпечила своє утвердження як європейська демократична країна”, — йдеться у заяві.

У МЗС відзначили, що спостерігачі також позитивно відзначили мирний та спокійний характер проведення голосування.

“Водночас у звіті вказується на окремі недоліки, виявлені міжнародними місіями у ході моніторингу парламентських виборів у нашій країні. Ми свідомі того, що виборчий процес в Україні, як й у будь-якій іншій демократичній державі, не позбавлений вад та потребує подальшого удосконалення. У цьому контексті важливими для нас є конкретні рекомендації, що містяться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ.

Українська сторона врахує їх у своїй роботі з покращення виборчого законодавства та приведення його у повну відповідність до найвищих міжнародних норм і стандартів. У цьому процесі ми готові до продовження конструктивної та плідної взаємодії з провідними міжнародними експертами, у тому числі БДІПЛ ОБСЄ.

У той же час вимушені констатувати, що деякі оцінки, що містяться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні, носять помітне політичне забарвлення. Розраховуємо, що така авторитетна міжнародна інституція у сфері спостереження за виборами, якою є БДІПЛ ОБСЄ, неухильно дотримуватиметься власних декларованих неупереджених та професійних підходів до процесу виборчого моніторингу”, — йдеться у заяві.

У МЗС відзначили, що зважаючи також на кардинальні розбіжності, що спостерігалися впродовж останнього часу в оцінках різних спостережних місій виборчих процесів як в Україні, так і в інших державах світу, закликаємо БДІПЛ до більш активної ролі у просуванні єдиних стандартів виборчого моніторингу на просторі ОБСЄ.

Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2019-03-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)