Опозиція підтримала резолюцію ПАРЄ про політв’язнів в Азербайджані

Заступник голови української парламентської делегації в ПАРЄ Сергій Соболєв називає інсинуацією та свідомою провокацією розповсюдження інформації нібито про те, що опозиція не проголосувала за Резолюцію ПАРЄ про політичних в’язнів в Азербайджані. Про це УНН повідомили у прес-службі «Батьківщині».

Соболєв пояснив, що при розгляді питання по моніторингу виконання зобов’язань Азербайджаном, Моніторинговий комітет подав Резолюцію, в якій містився цілий розділ щодо наявності політв’язнів в Азербайджані.

За словами Соболєва, в цьому розділі були прізвища 42 осіб, які визнані міжнародними організаціями, особами, які підпадають термін “політичний в’язень”, який визначений у раніше ухваленій Резолюції ПАРЄ. Соболєв заявляє, що всі члени української делегації від опозиції підтримали цю Резолюцію, підтвердження чого можна знайти на офіційному сайті ПАРЄ.

Водночас за словами Соболєва, у процесі розгляду питання по Азербайджану було запропоновано окрему Резолюція стосовно політв’язнів, до якої було включено більшу кількість прізвищ, але в цей список потрапили особи, які, наприклад, вели збройну боротьбу за встановлення шаріату на території Азербайджану, особи, які були прямо причетні до іранських спецслужб тощо.

“Саме тому при обговоренні цього питання на засіданні групи Європейської народної партії було ухвалено рішення в жодному разі не дискредитувати термін „політичний в’язень“ будь-якою підозрою, яка б у майбутньому могла б унеможливити встановлення цього терміну. Наша група в повному складі підтримала доповідь Моніторингового комітету, в якій є чіткий розділ, на 13-тисторінках, в якому визначено перелік прізвищ осіб, які прямо підпадають під резолюцію ПАРЄ щодо політв’язнів, зокрема, це незаконно ув’язнені політики, журналісти, громадські діячі”, — розтлумачив політик.

Соболєв зазначив, що якби у список азербайджанських політв’язнів потрапила б хоч одна особа, яка причетна до екстремістських організацій, до терористичних акцій чи країні екстремістських течій, це б мало негативні наслідки у майбутньому при встановленні статусу політичних в’язнів людям, які засуджені за політичне переслідування.

Соболєв вкотре нагадав, що під час розгляду питання про політв’язнів в Азербайджані, українські парламентарі-опозиціонери не тільки підтримала відповідну Резолюцію, а й підняли питання щодо політв’язнів в Україні: навели приклади та наполягали на розгляді цього питання на сесії ПАРЄ.

“І ми сподіваємося, що вже на наступній сесії питання політв’язнів в Україні буде розглянуто в рамках доповіді Моніторингового комітету. Всі інсинуації, які з’явились у пресі щодо голосування чи не голосування — це провокація з метою дискредитації поняття “політичний в’язень”, — зазначив Соболєв.

Вчора голова української делегації в ПАРЄ Іван Попеску заявив, що на рівні Ради Європи не створено прецеденту визнання політичних в’язнів в Європі. «Вчора на сесії було дві доповіді по Азербайджану – одна від Моніторингового комітету щодо виконання зобов’язань перед ПАРЄ, а друга від юридичного комітету щодо ув'язнених осіб. Під час обговорення цих доповідей виступало декілька опозиційних депутатів від України, які виступали за прийняття доповіді по політв’язням в Азербайджані. Вони постійно намагались провести паралелі з Україною, політизуючи питання. Але в результаті дискусії доповідь Моніторингового комітету була прийнята, а документ, який стосувався політв’язнів ПАРЄ не прийняла. Тобто це питання зависло і не створено прецеденту, щоб цю тематику постійно піднімати», — сказав Попеску.

Депутат додав: «А те, що почались якісь політичні інсинуації навколо цього питання, то це вже хай кожен коментує так, як йому хочеться. А об’єктивно ситуація виглядає так, що документ стосовно політичних в’язнів не схвалено».

Нагадаємо, в Страсбурзі відбувається перша цього року сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, на якій присутня і українська делегація. Опозиційні депутати, що входять до делегації перед поїздкою до Страсбурга заявляли, що під час доповіді по Азербайджану будуть піднімати питання щодо політв’язнів в Україні.

Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)
кто бы говорил??? это та самая которую надо было в отставку еще год назад и которая нанесла украинцам ущерб не 2 а в 10 миллардов долларов(т.к. действовали с Абамой в сговоре и обокрала всех путем пад ......
Лиля (2017-02-24 12:38:32)
Уряд гешефтників давно розікрав вугілля, яке значилося на державних шахтах, складах і ТЕС і саме тому так палко виступає проти блокади Донбасу, бо прийдеться відповісти куди поділися мільйони тон дер ......
Запорожець (2017-02-24 12:37:55)
Треба відкрито говорити про агресію сіоністів проти України - за 25 років величезну промислову державу сіоністи розпродали, пограбували і довели до економічної кризи... Зубожіле населення України вже ......
Запорожець (2017-02-24 12:02:01)