Австрійський дипломат пропонує скористатися досвідом своєї країни в енергозбереженні

 

З кожним роком розширяється економічне та соціально-культурне співробітництво Закарпаття з регіонами Австрії.

За обсягами прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку області, Австрія посідає п’яте місце. На теренах краю зареєстровано 35 підприємств з інвестиціями австрійського походження, серед яких найбільш успішно працюють ТОВ “Бліцарт Продукціон” (виробництво спортивних товарів) м. Чоп, ВАТ “Мукачівський завод “Точприлад” (виробництво електротехнічних машин) м. Мукачево, СП “Фішер – Мукачево” (виробництво спортивних товарів) м. Мукачево, ТОВ “Пілотек” (лісопильне виробництво) м. Ужгород, ТОВ “Хенкель Ужгород” (виробництво препаратів побутової хімії) м. Ужгород та ДП “Мукатекс». Останнім часом потужно заявила про себе кампанія «AVE- Energija”- головний партнер у розв’язанні проблеми збору та переробки побутових відходів.

Як сприяє місцева влада їх діяльності, які нові можливості для розвитку українсько-австрійського співробітництва – ці та інші питання стали в основі розмови під час вчорашньої зустрічі голови обласної ради Івана Балоги з Надзвичайним і Повноважним послом Австрії в Україні Вольфом Дитріхом Хаймом. В ній також взяли участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович та голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець.

Як зазначив Іван Іванович, австрійські інвестори заявили про себе не тільки як організатори впровадження європейських стандартів якості продукції, але й соціального життя, є сумлінними платниками податків, важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів. Особливо подякував за кампанію «AVE- Energija”, з якою започатковано багато справ і планів на майбутнє. Вона успішно працює у Виноградові, Хусті, Мукачеві. Три місяці тому розпочала свою діяльність в Ужгороді і є прагнення охопити всі райони області.

Голова обласної ради проінформував австрійського дипломата про підтримку депутатським корпусом і населенням області євроінтеграційних прагнень України, активну участь територіальних громад і неурядових організацій у програмах добросусідства та партнерства Європейського Союзу, транскордонну співпрацю з регіонами сусідніх європейських країн у соціальній, економічній та культурній сферах, в тому числі по енергозбереженню.

У зв’язку з цим Вольф Дитріх Хайм звернув увагу керівника обласної ради на можливості участі територіальних громад у міжнародних програмах з енергозбереження, запозичення досвіду органів місцевого самоврядування Австрії та інших країн щодо заміни дорогого природного газу на альтернативні джерела енергії. В цьому плані варто скористатися допомогою не тільки австрійських, а й ряду німецьких та норвезьких організацій, які в цьому напрямку уже працюють з територіальними громадами України. І свій наступний візит на Закарпаття Надзвичайний і Повноважний посол Австрії планує здійснити разом з норвезьким колегою, що сприятиме розвитку міжнародних зв’язків нашого краю.

Він також запросив команду депутатів краю, підприємство якого СП “Фішер – Мукачево” є найбільшим виробником лиж, взяти наступного року участь у лижному турнірі серед дипломатичних представників.

Прес-служба облради

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-01-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Молодець гарант, хоч в мене і права голосу нема. А чому соромитись, "всіма доступними способами"....Партія Ракомстоячих (ПР) і недоступні примінялa, до самої революції Гідності. Вони і зараз ......
Анатолій Шамрін (2017-01-24 20:26:02)
З ранку написав прокурору області заяву про кримінальний злочин державними інспекціями...за їх бездіяльність по ліквідації наслідків техногенної катастрофи в Грибовичах.Просив занесення до ЕрДР..... В ......
Анатолій Шамрін (2017-01-24 19:49:06)
Пропоную надати звання "Герой України" президенту за це .Цей мужній вчинок навіть перебільшуеє продаж ліпецької кондфабрики а також можливий продаж севастопольського судоремонтного заводу, ......
Случайный (2017-01-24 19:11:06)
Ай молодець,ляксеїч!Тепер лишається запросити нового главу європарламенту в Україну і відразу негайно арештувати в рамках порушеної проти нього кримінальної справи.Це буде крутійше,ніж вийшло з Трам ......
Алік (2017-01-24 16:19:25)
Готуються до народних протестів .Тваринних страх перед народом....
Случайный (2017-01-24 16:12:31)