13-а сесія облради: нові депутати та особисте голосування

13-а сесія облради: нові депутати та особисте голосування

Сьогодні, 21 березня відбулося пленарне засідання 13-ої сесії обласної ради VІ скликання.

У його роботі взяли участь: заступники голови обласної державної адміністрації, голови районних державних адміністрацій та районних рад, міські голови, керівники правоохоронних органів, окремих управлінь облдержадміністрації, установ і організацій області та запрошені.

Відкриваючи засідання, головуючий Іван Балога насамперед інформував депутатів про основні події, що відбулися в міжсесійний період. А таких було чимало. Так, 3 березня відбулися проміжні вибори до обласної ради – замість обраних народними депутатами України.

Проведені важливі зустрічі на міжнародному рівні: з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Вольфом Дитріхом Хаймом, Держсекретарем Міністерства закордонних справ Угорщини Жолтом Нейметом. На них йшлося про запозичення досвіду органів місцевого самоврядування цих країн, участь у міжнародних програмах, продовження співпраці в рамках програми Східне партнерство.

На зустрічі в обласній раді з Головою Загальних Зборів Угорщини Оскаром Шестаком  було обговорено розвиток співробітництва між нашими областями в нових умовах.

За цей період відбувся також обмін партнерських відвідин: делегація краю Височина на чолі з гетьманом Їржі Бєгоунеком відвідала Закарпаття, відповідно у Височині побувала  наша делегація.  Як результат, Постійна конференція краю Височина затвердила перелік об’єктів соціальної сфери Закарпаття та обсяги їх співфінансування, яке цього року збільшено до 6 мільйонів чеських крон.

Перш, ніж перейти до розгляду порядку денного, голова облради надав слово голові Закарпатської обласної виборчої комісії Віталію Васильовичу Куштану, який зачитав постанову ОВК «Про визнання депутатів обраними до Закарпатської обласної ради». Після чого новообрані – Антал Олександр, Балога Андрій, Балога Оксана, Івашко Артур та  Садварі Юрій склали присягу депутата. Їм було вручено депутатське посвідчення, нагрудний знак та картку для голосування.

Оскільки згідно з регламентом роботи обласної ради на засіданнях постійних комісій, які відбувалися 18-19 березня, а також на засіданні президії облради 20 березня, всі матеріали були детально розглянуті та опрацьовані, то депутати проект порядку денного пленарного засідання тринадцятої сесії обласної ради підтримали.  Як і додаткове включення до нього  низки проектів рішень, ініційованих президією облради.

Після чого  головуючий оголосив  депутатські запити.

Два колективні клопотання – Василя Брензовича, Миколи Ковача, Шандора Мілована та Степана Медвідя, Карла Резеша, Чабо Пейтера  стосувались  одного питання – прикрого інциденту, що стався 16 березня в Ужгороді, під час якого група молодиків-хуліганів серед білого дня напала на студентів і школярів з угорського Мішкольця, які приїхали до нас на екскурсію. В ній йдеться про те, що обласна рада засуджує дії хуліганів і взагалі будь-які прояви екстремізму, неповаги до інших націй та їх історії. «Звертаємось до начальника УМВС України в Закарпатській області Варцаби Василя Миколайовича із проханням взяти під особистий контроль хід розслідування цієї справи, виявити та суворо покарати винуватців. Мова про серйозні речі, зокрема й імідж нашої області, закарпатців, котрі завжди вирізнялись своєю дружелюбністю і толерантністю. Тому і реакція на ці ганебні факти має бути відповідною», – наголошується в ній.

Євген Жупан звернувся із запитом щодо відзначення 210-річчя із дня народження Олександра Духновича.

Іван Йовбак скерував декілька депутатських запитів. Один із них – на предмет  включення до переліку об’єктів добудову приміщень та заміну даху в дошкільному навчальному закладі села Суха Іршавського району. В  інших запитах порушив питання фінансування ремонту дороги в селі Суха та  фінансування робіт по заміні вікон і вхідних дверей у дошкільному навчальному закладі № 2 в селі Приборжавське, а також щодо виділення коштів для придбання інвентарю для дошкільного навчального закладу в селі Луково, що на  Іршавщині.

Колективний запит депутатів Володимира Смоланки, Володимира  Чубірка, Мирослави Каламуняк стосувався необхідності вивчення інформатики у початкових класах та передбачення у місцевих бюджетах коштів на комп’ютеризацію навчальних закладів.

Степан Медвідь, Карло  Резеш та Чабо Пейтер звернулись також із колективним  проханням щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із розформуванням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України.

Усі ці запити та озвучені з голосу в залі були підтримані більшістю голосів.

Депутат обласної ради, заступник голови обласної адміністрації Михайло Попович на  сесії оголосив про створення нової депутатської групи. Група має назву “Срібна Земля — Євро центр”.

Депутат Антон Ліврінц зачитав звернення, прийняте депутатами місцевих рад на мітингу-реквіємі на Красному Полі 16 березня.

На цій сесії обласної ради  картки для голосування відсутніх депутатів було заблокувано. Прізвища депутатів, які не з’явилися на сесійне засідання зачитав голова обласної ради Іван Балога. Голова облради зауважив, що в регламенті зазначено, що кожен депутат голосує особисто і наголосив: питання особистого голосування кожного депутата зараз ставиться дуже суворо на рівні усієї держави і закарпатські депутати повинні відповідати за свої дії.

Депутатами було внесено внесли зміни до діючих рішень облради про постійні комісії: з питань бюджету, з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій, з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села, з питань управління майном та приватизації, з питань  праці, зайнятості та соціального захисту населення, з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, з питань регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою.

Також було затверджено Звіт про виконання обласного бюджету за 2012 рік та прийнято  рішення Про Програму створення наукового парку «Ужгородський національний університет, Про Програму зайнятості населення Закарпатської області на період до 2017 року, Про затвердження Положення про Обласний центр комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, Про Програму розвитку рибного господарства області на 2013 – 2016 роки, Про внесення змін до  Програми розвитку фізичної культури і спорту в області на 2012 – 2016 роки, Про внесення змін до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2013- 2016 роки та інші.

Жваво обговорювався, як і слід було чекати, питання про  стан автомобільних доріг області, їх утримання та фінансування. Відчитувався начальник служби автомобільних доріг в Закарпатській області Василь Маркович. Оскільки стан доріг  просто в жалюгідному стані, то запитань було чимало. Далеко не на всі він змін дати конструктивну відповідь. До прикладу, коли запитали пана Марковича, чому середній відсоток ремонту доріг протягом минулого року по області становив 65, а по Хустшині – якихось 18 відсотків, то звітуючий на це, як і на запитання багатьох інших депутатів,   не знайшовся що сказати по суті. Голова обласної ради вніс ясність: дорожні структури зняли у центрі Хуста верхній шар асфальту, після чого  свідомо не проводили подальші роботи.

Депутати прийняли звернення до уряду щодо необхідності покращення ситуації у сфері дорожнього господарства області та збільшення фінансування галузі.

Коли зайшлося про внесення змін  до обласного бюджету на 2013 рік, то головуючий зазначив, що на засіданнях постійних комісій з питань бюджету та з питань розвитку туризму, президії внесено зауваження: «За рахунок бюджету розвитку обласного бюджету передбачити управлінню капітального будівництва облдержадміністрації – 780,0 тис. грн., у т.ч. за об’єктами:

хірургічний корпус обласної клінічної лікарні,   м. Ужгород – будівництво – 300,0 тис. грн;

реконструкція будівлі Б «Гінекологія» під обласний перинатальний центр (завершення робіт з виготовлення ПКД) – 280,0 тис. грн.;

коригування оплати проектно-кошторисної документації на будівництво акушерсько-гінекологічного корпусу Хустської райлікарні – 200 тис. гривень».

Після чого проголосували за  ряд рішень про надра і майно.

У частині «Різне»  депутати  прийняли  низку  звернень до вищих органів влади: скажімо, до Прем’єр-міністра України Азарова М. Я. – щодо гуманітарних вантажів, до Кабінету Міністрів України – стосовно збільшення обсягів фінансування ремонту доріг, до Президента України та Верховної Ради України – з відзначення на загальнодержавному рівні 75-ї річниці проголошення Карпатської України, до Кабінету Міністрів України – з введення спеціального мита на імпортні автомобілі,  до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України  – про внесення змін до Бюджетного кодексу України, до Прем’єр-міністра України Азарова М. Я. – щодо пунктів перетину на українсько-угорському кордоні.

Депутати підтримали клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Микитюк Жанну Миколаївну, депутата Хустської райради, директора Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст..

Опісля роботи сесії голова обласної ради Іван Балога прокоментував рішення, які приймалися сьогодні на сесії. Як позитив керівник ради відзначив той факт що нині запроваджено дієвий механізм особистого голосування депутатів.

«Ні для кого не секрет, що і у нашій обласній раді були випадки, що колеги голосували не лише за себе. Проте через суспільну спротив таке явище вже викорінюється у Верховній Раді, ми вирішили зробити і в області. Депутатський корпус Закарпатської обласної ради має брати приклад із парламенту – депутати мають голосувати особисто. Це рішення не викликало протиріч у опозиційних фракціях, натомість інша позиція з цього питання була у представників фракції Партії регіонів. Попри це, нині на сесії голосували лише ті депутати, які були присутні у сесійній залі», – зазначив голова ради. «Щодо рішення по стану доріг, то була надана можливість всім фракціям висловитися з цього приводу. Лише одна фракція – провладна утрималися від жорстких заяв з цього приводу. І це зрозуміло, адже їх представники нині працюють у виконавчій гілці влади і відповідають за стан доріг в краї. Всі інші фракції висловилися негативно щодо роботи дорожників області. Минулоріч в області при затвердженні титульних списків ремонту доріг не бралися до уваги пропозиції місцевих рад. В області нема такої дороги, на якій можна нормально їздити. Облавтодор наприкінці минулого року ремонтував дороги, а нині вже ними проїхати не можливо. Депутати сьогодні на сесії і намагалися з’ясувати чому така жахлива ситуація з нашими шляхами. Ми бачили на центральних телеканалах як ремонтують дороги на об’їзній Ужгорода – болотом. Це свідчить і про ставлення керівництва дорожньої служби до виконання своїх службових обов’язків», – резюмував Іван Балога.

Прес-служба облради
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)