Закарпаття брало участь в обговоренні транскордонної співпраці у Польщі

4 квітня в м. Красічин Підкарпатського воєводства Республіки Польща відбулося засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польскої Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

В її роботі взяли участь представники центральних та регіональних органів влади, дипломатичних установ України та Польщі, регіональних структур Волинської, Закарпатської та Львівської областей, Підкарпатського та Люблінського воєводств. Закарпаття на засіданні комісії представляв заступник голови обласної ради Андрій Сербайло.

Учасники засідання обговорили стан та перспективи розвитку прикордонної інфраструктури в контексті безпеки прикордонних територій, а також перспективи розвитку мережі пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

З цього питання учасників інформували директор відділу інфраструктури Підкарпатського воєводського уряду в Рюшеві Марія Токарська, Начальник служби автомобільних доріг Львівської області Тарас Сиротинський та начальник відділу організації митного контролю Львівської митниці Андрій Тодощук. Тут нині ведеться активне будівництво сучасних пунктів пропуску та транспортної мережі з обох боків кордону. Запроваджена технологія спільного митного огляду, яка добре зарекомендувала себе під час Євро-2012.

Також обговорено стан і перспективи розвитку транскордонних контактів між адміністративно-територіальними одиницями України та Польщі в різних напрямках діяльності. З інформаціями про системи моніторингу стратегії суспільно-економічного розвитку партнерських регіонів двох країн виступили директор статистичного уряду в рюшеві Марек Ціерпял-Вольян, професор Інституту регіональних досліджень НАН України Наталія Микула. Як підкреслила Підкарпатський воєвода Малгожата Хомич-Шлігельська, ця співпраця особливо важлива для територіальних громад у різних напрямках — туризмі, культурі, освіті, охороні навколишнього середовища та інших галузях.

З боку регіональних державних органів увага має бути приділена питанням, які потребують узгодження на загальнодержавному та міждержавному рівні. Це, перш за все, відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон та розбудова їх інфраструктури, створення умов для комфортного перетину кордону. В цьому плані багато говорилося про будівництво і реконструкцію автомобільних доріг, кращого використання залізничного сполучення між прикордонними регіонами з метою підвищення ефективності їх економічного та соціального розвитку, підвищення інноваційної та інвестиційної привабливості, ефективного використання туристично-рекреаційного потенціалу і збереження природної та культурної спадщини.

В обговоренні цих питань взяв участь і заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло, який привернув увагу до необхідності відкриття вело — пішохідного туристичного пункту пропуску «Лубня-Волосате».

Він наголосив, що, незважаючи на неодноразове порушення цього питання з боку органів місцевого самоврядування обох сторін, досі на закарпатській ділянці українсько-польського кордону нема жодного пункту пропуску, і населення, туристи змушені для перетину кордону долати відстань понад 100 км до найближчого пункту пропуску у Львівській області або здійснювати транзитний маршрут через Словаччину.

В той же час відкриття такого пункту пропуску сприяло б доступу польських громадян до значного туристично-рекреаційного ресурсу прилеглого до кордону Великоберезнянського району Закарпаття та соціально економічному розвитку його населених пунктів.
Зрештою, перший у світі трьохсторонній українсько-польсько-словацький міжнародний біосферний резерват «Східні Карпати», який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО, став би доступним для всіх європейців та бажаючих з ним познайомитися з інших континентів. Адже саме тут межують між собою Ужанський національний парк України, Бещадський природний парк Польщі та «Східні Бескиди» Словаччини.

У зв’язку з цим у підписаному співголовами комісії за результатами обговорення протоколі підкреслено значення розвитку мережі нових міжнародних пунктів пропуску, в тому числі й «Лубня-Волосате» для розвитку транскордонного співробітництва.

Комісія також наголосила, що для інтеграції України до ЄС, для розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва двох країн важливе значення має Програма транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», і органи державної влади та місцевого самоврядування повинні активно залучатися до опрацювання пріоритетів цієї програми на 2014-2020 роки. Адже тут існує багато невикористаних можливостей. Якщо взяти Закарпатську область, то лише кілька районів та сільських громад мають ділові контакти з територіальними громадами Підкарпатського та Люблінського воєводств Польщі. Тому вирішення цих питань слід активізувати з обох боків.Джерело:  Мукачево.нет

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Як бистро заробити великі гроші:1) Прийти до влади2) Надати рефінансування своїм банкам3) Купити валюту4) Обвалити національну валюту5) Продати частину валюти та віддати борги (це якщо не зовсім жадіб ......
Арцев Сергей (2017-03-27 14:48:06)
Всовывает свой пятак везде, куда свинья рыло. Два холуя министра...
вася (2017-03-27 14:32:47)
Кто еще не понял об убийстве Вороненкова обращайтесь до Антон Павловича Чехова -Геращенко. Он все знает, не так просто он советник полицейского....
вася (2017-03-27 14:26:06)
как посмотрю на опрос в очередной раз убеждаюсь что народ заторможеный как всегда верят аферистам одним словом БЫДЛО!!!!у ТАКОГО НАРОДА НЕТУ БУДУЩЕГО если и хотите президентом женщыну то выбирите савч ......
шаман (2017-03-27 13:40:10)
И те и другие уже вовсю воняют нафталином,уроды и воры что бело-голубые,что оранжевые,да хоть фиолетовые. Эти морды одни и те же как грибковая плесень никак не выводятся,тасуют друг друга,а Украина ни ......
Quest (2017-03-27 12:05:09)