В.Медведчук: Українська політика сьогодні - антіпрагматічна, антидержавна і антіпрофессійна

В.Медведчук: Українська політика сьогодні - антіпрагматічна, антидержавна і антіпрофессійна

Україна може вийти з кризи і стати на шлях розвитку, проте державна політика веде країну в інший бік. Про це у своєму блозі написав лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Давно збирався обговорити таке питання: чи загрожує Україні дефолт? Справа в тому, що ця тема, на жаль, вельми міфологізована у вітчизняних ЗМІ. Не тільки журналісти, а й експерти нерідко дозволяють собі поширювати страшилки, мовляв, держава завалиться буквально завтра. І для переконливості своїх доказів звалюють на купу різні доводи — від даних за зовнішнім боргом України до недавнього „порятунку“ (це такий евфемізм, що прикриває розгром фінансової системи) Кіпру колективом європейських держав.

З іншого боку, наша влада, зрозуміло, заявляє, що у неї все під контролем.

Що відбувається насправді? Почнемо з того, що фінансові установи вельми і вельми порозумнішали з моменту кризи 2008-2009 рр… Банки проводять осмислену політику з мінімізації ризиків — хтось краще, хтось гірше, але, за статистичними даними, банківська система готова до кризових явищ набагато краще, ніж чотири-п'ять років тому.

По-перше, банки лише за три роки скоротили зовнішню заборгованість більш ніж на 9 мільярдів доларів. Також весь цей час вони скорочували відсоток так званих „поганих кредитів“, щоб у разі якихось надзвичайних подій знову не зіткнутися з труднощами з їх повернення. Якщо до кризи кредити давали фактично всім, хто міг дійти до банківського відділення, то це значний прогрес.

Абсолютно протилежну політику проводить державна влада. Уряд продовжує нарощувати (10% приросту за один тільки 2012 рік) державний борг в умовах, коли критично важливо його скорочувати. Це шлях, який пройшла Греція. Беремо нові кредити, щоб погасити старі разом з відсотками, що набігли. Тільки з тією відмінністю, що Грецію поки готовий фінансувати ЄС. Хто фінансуватиме нас?

Нездатність вчитися на власних помилках — це зовсім не та якість, яке потрібно тягнути з собою в наше непросте майбутнє. Нагадаю лише один момент із не настільки вже давніх, але майже вже героїчних спроб української влади зупинити кризу банківської системи. Чи можна назвати ці дії ефективними? Уряд за гроші платників податків рефінансував приватні структури, призначав в банки державні адміністрації, які розслідували зловживання колишнього керівництва (а потім стало ясно, що потрібно розслідувати вже зловживання державних адміністрацій). Кризу буквально залили бюджетними грошима. Що, інших методів не було? А якщо в майбутньому доведеться зіткнутися з чимось більш серйозним? Це ж ніякого бюджету не вистачить.
Тим часом є прекрасний досвід виходу з подібних ситуацій. Тільки не європейський (як на Кіпрі), а євразійський. Казахстан в 2008-2009 роках у фінансовій сфері зіткнувся з проблемами, схожими на ті, що стояли перед Україною. Теж були державні адміністрації у проблемних банках. Ось тільки основні зусилля уряду були спрямовані не на компенсацію боргів за рахунок бюджету, а на перегляд умов проблемних зобов'язань. Борги зарубіжних інвесторів реструктуризували, частково конвертували в акції, частково викупили з дисконтом.

Так, спочатку це було сприйнято негативно. Але потім всі погодилися зі справедливістю подібних рішень. І результат не забарився. У 2009 році, коли у нас був обвал економіки в 15%, в Казахстані було зростання — 1,2%.

Невелике, але все-таки зростання. У 2010-2011 рр… — Зростання більше 7,5% на рік. У 2012-му — »всього лише" 5,5%. Чи потрібно нагадувати, що українська економіка в минулому році зросла на 0,2%, а в 2013-му ВВП вже падає?

І справа не тільки в тому, що Казахстан знаходиться в Митному союзі, має вільний доступ до спільного ринку, а Україна — ні. Хоча і в цьому теж. Вступ Казахстану до МС — це лише один із проявів прагматизму державної еліти. Українська ж політика сьогодні — антіпрагматічна, антидержавна і антіпрофессійна.

Це ж є і відповіддю на питання, чи можливий в Україні дефолт. Об'єктивно країна може вийти з нинішньої кризи, вступити на шлях розвитку і подолати всі негативні тенденції. Але якщо дуже постаратися, то можна зробити все навпаки", — написав В.Медведчук.

Джерело: УНН
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)
фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)