На Закарпатті перебувають посли країн Вишеградської четвірки

 Сьогодні, 16 квітня в обласні раді відбулася зустріч з Надзвичайними і Повноважними Послами в Україні країн Вишеградської четвірки. Серед них: Генрік Літвін – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні, Іван Почух – Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, Мігаль Баєр – Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, Марек Шафін – Тимчасово повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні, Ярослав Дрозд – Генеральний консул Республіки Польща у Львові, Маріан Орліковскі – консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Давід Павліта – Генеральний консул Чеської Республіки у Львові, Йожеф Бачкаі – Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Іштван Тот – Генеральний консул Угорщини, Янка Буріянова – Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгород та Любош Весели – консул Посольства Чеської Республіки в Києві.

 Участь у заході з української сторони взяли: Іван Балога – голова обласної ради, Андрій Сербайло – заступник голови облради, Михайло Попович – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, Михайло Кічковський – голова постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, Василь Брензович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, Володимир Чубірко – депутат обласної ради, директор благодійного фонду «Віза», Михайло Фединець– голова Ужгородської районної ради, Галина Цар – Чопський міський голова, Володимир Кащук – Хустський міський голова, Золтан Ленд’єл – Мукачівський міський голова.

З вітальним словом до присутніх звернувся Іван Балога, який насамперед подякував за те, що високоповажні гості знайшли час і можливість відвідати Закарпаття, та відмітив важливість подібних заходів й ініціатив щодо співпраці та взаємодії міжнародних зв’язків країн в цілому і громад зокрема. Позаяк взаємини населення прикордоння є важливим фактором стабільності і безпеки всієї Європи. Та наголосив, що обласна рада прийняла заяву, у якій підтримала дії щодо курсу на інтеграцію з Європейським Союзом, підписання угоди про Асоціацію України та Європейського Союзу. Для нашого краю цей курс є життєво важливим, оскільки Закарпаття має величезний досвід розвитку міждержавних ділових і дружніх стосунків на різних рівнях і сьогодні триває пошук нових партнерів та залучення нових інвестицій в область.

Крім того, Закарпаття, як цільовий регіон України бере участь у 4-х програмах сусідства, а саме: «Угорщина-Словаччина-Україна», «Польща-Україна-Білорусь», «Румунія-Україна» та КАДСІС. Протягом 2007 – 2013 на теренах краю років втілено більше 50 проектів за цими програмами.

 «Це знаковий візит. Нині Україна на роздоріжжі – або ми «рухаємось» до європейської спільноти, чи прагнемо повернутись до пострадянського простору. Особисто я – прихильник євроінтеграції. В цих процесах нам сприяє і Вишеградська четвірка. Важливо, що ці країни пропагують в нас європейські цінності. Нині наша область реалізує двосторонні угоди про дружбу і співробітництво з 11 регіонами країн Європи, в тому числі з 7 регіонами країн Вишеградської групи: а саме, з Кошицьким і Пряшівським самоврядними краями Словаччини, областями Саболч-Сатмар-Берег, Гевеш та Боршад-Абауй -Земплен Угорщини, краєм Височина Чехії та Підкарпатським воєводством Польщі. Між керівництвом регіонів відбуваються постійні зустрічі та консультації з актуальних питань співробітництва. Нині ми прагнемо збільшити кількість пунктів пропуску з Європейськими країнами та налагодити партнерство на рівні міст та сіл прикордонних областей», – зазначив Іван Балога.

Далі зустріч проходила у режимі діалогу, пропозицій і побажань. Дипломати відзначали якісну співпрацю прикордонних регіонів країн, а також висловлювали надію, що ще не раз зберуться за круглим столом, щоб обговорити проблеми та перспективи співробітництва.

Посол Польщі в Україні Генрік Літвін відзначив, що цього року Польща головує у Вишеградській четвірці і планує й наді підтримувати євроінтеграційні процеси України. Також він запропонував Закарпаттю долучитися до нової міжнародної структури – Карпатської ініціативи, яка пропонує реалізувати нові туристичні проекти в Карпатському регіоні.

Посол Угорщини Мігаль Баєр зазначив, що організація в рамках Євросоюзу виконує специфічну місію. «Ми є лобістами країн Східної Європи в їх прагненні долучитися до європейської спільноти. Щодо прикордонних територій, то ми зацікавлені в розвитку їх інфраструктури, розбудови пунктів пропуску, й готові надати для цих проектів дешеві кредити», – зазначив пан посол.

Посол Чехії Іван Почух вважає, що Україна нині за крок до підписання угоди про асоціацію з ЄС. «Наші чотири країни підтримують вас у цьому прагненні і цей крок буде для України доленосним», – резюмував дипломат.

Завтра, 17 квітня посли країн Вишеградської четвірки стануть учасниками урочистого з’єднання туристичних маршрутів Закарпаття з європейською мережею магістралей. Захід відбудеться біля Ублі, що на Великоберезнянщині.

Довідково. Вишеградська четвірка була створена в 1991 році для координації зусиль з інтеграції держав-членів об’єднання з Європейським Союзом і НАТО. До неї увійшли: Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина. І навіть після того як Вишеградська група виконала своє головне завдання — усі її учасники стали членами ЄС і НАТО, вона продовжує існувати. У країн – учасниць донині багато спільних питань, наприклад, транскордонного, екологічного та й політичного співробітництва.

Прес-служба облради

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-07-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Якщо це лобіює Супрун,то треба змінити назву на : " Нові ліки від СНІДу будуть випробовувати на українцях!" Бо іншого від цієї дурепи очікувати даремно!...
555 (2017-07-26 20:58:07)
Кому будет интересно нашёл отличный Торрент плеер с возможностью быстрого поиска любого торрент файла буквально за считанные секунды по всему ру-нету, а так же удобный и простой плеер для просмотра фи ......
JFXgoant (2017-07-26 18:34:28)
Есть кто-то, кто может назвать древних греков глупцами?В изначальной версии демократии право голоса имели только те, кто мог ответить за свой голос имуществом. То есть те, кому было что терять. Не Гор ......
Viktor (2017-07-26 12:35:18)
Судяться вони за хабарі,які свого часу роздали,щоб бути монополістом! У нас так весь "бізнес" працює,спочатку хабарі потім схеми і відкати. В автопромі не краще, спочатку лобіюють китайських ......
ХХХ (2017-07-26 12:01:15)
Пенсионер.Подерживаю. Пенсионер может избираться (ну если мудрость есть) но не может избирать. Да, имеет смысл ценз самообеспечения. "Идеальный" избирательный закон смысла не имеет - еще одн ......
Василий (2017-07-25 08:29:01)