На Закарпатті перебувають посли країн Вишеградської четвірки

 Сьогодні, 16 квітня в обласні раді відбулася зустріч з Надзвичайними і Повноважними Послами в Україні країн Вишеградської четвірки. Серед них: Генрік Літвін – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні, Іван Почух – Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, Мігаль Баєр – Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, Марек Шафін – Тимчасово повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні, Ярослав Дрозд – Генеральний консул Республіки Польща у Львові, Маріан Орліковскі – консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Давід Павліта – Генеральний консул Чеської Республіки у Львові, Йожеф Бачкаі – Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Іштван Тот – Генеральний консул Угорщини, Янка Буріянова – Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгород та Любош Весели – консул Посольства Чеської Республіки в Києві.

 Участь у заході з української сторони взяли: Іван Балога – голова обласної ради, Андрій Сербайло – заступник голови облради, Михайло Попович – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, Михайло Кічковський – голова постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, Василь Брензович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, Володимир Чубірко – депутат обласної ради, директор благодійного фонду «Віза», Михайло Фединець– голова Ужгородської районної ради, Галина Цар – Чопський міський голова, Володимир Кащук – Хустський міський голова, Золтан Ленд’єл – Мукачівський міський голова.

З вітальним словом до присутніх звернувся Іван Балога, який насамперед подякував за те, що високоповажні гості знайшли час і можливість відвідати Закарпаття, та відмітив важливість подібних заходів й ініціатив щодо співпраці та взаємодії міжнародних зв’язків країн в цілому і громад зокрема. Позаяк взаємини населення прикордоння є важливим фактором стабільності і безпеки всієї Європи. Та наголосив, що обласна рада прийняла заяву, у якій підтримала дії щодо курсу на інтеграцію з Європейським Союзом, підписання угоди про Асоціацію України та Європейського Союзу. Для нашого краю цей курс є життєво важливим, оскільки Закарпаття має величезний досвід розвитку міждержавних ділових і дружніх стосунків на різних рівнях і сьогодні триває пошук нових партнерів та залучення нових інвестицій в область.

Крім того, Закарпаття, як цільовий регіон України бере участь у 4-х програмах сусідства, а саме: «Угорщина-Словаччина-Україна», «Польща-Україна-Білорусь», «Румунія-Україна» та КАДСІС. Протягом 2007 – 2013 на теренах краю років втілено більше 50 проектів за цими програмами.

 «Це знаковий візит. Нині Україна на роздоріжжі – або ми «рухаємось» до європейської спільноти, чи прагнемо повернутись до пострадянського простору. Особисто я – прихильник євроінтеграції. В цих процесах нам сприяє і Вишеградська четвірка. Важливо, що ці країни пропагують в нас європейські цінності. Нині наша область реалізує двосторонні угоди про дружбу і співробітництво з 11 регіонами країн Європи, в тому числі з 7 регіонами країн Вишеградської групи: а саме, з Кошицьким і Пряшівським самоврядними краями Словаччини, областями Саболч-Сатмар-Берег, Гевеш та Боршад-Абауй -Земплен Угорщини, краєм Височина Чехії та Підкарпатським воєводством Польщі. Між керівництвом регіонів відбуваються постійні зустрічі та консультації з актуальних питань співробітництва. Нині ми прагнемо збільшити кількість пунктів пропуску з Європейськими країнами та налагодити партнерство на рівні міст та сіл прикордонних областей», – зазначив Іван Балога.

Далі зустріч проходила у режимі діалогу, пропозицій і побажань. Дипломати відзначали якісну співпрацю прикордонних регіонів країн, а також висловлювали надію, що ще не раз зберуться за круглим столом, щоб обговорити проблеми та перспективи співробітництва.

Посол Польщі в Україні Генрік Літвін відзначив, що цього року Польща головує у Вишеградській четвірці і планує й наді підтримувати євроінтеграційні процеси України. Також він запропонував Закарпаттю долучитися до нової міжнародної структури – Карпатської ініціативи, яка пропонує реалізувати нові туристичні проекти в Карпатському регіоні.

Посол Угорщини Мігаль Баєр зазначив, що організація в рамках Євросоюзу виконує специфічну місію. «Ми є лобістами країн Східної Європи в їх прагненні долучитися до європейської спільноти. Щодо прикордонних територій, то ми зацікавлені в розвитку їх інфраструктури, розбудови пунктів пропуску, й готові надати для цих проектів дешеві кредити», – зазначив пан посол.

Посол Чехії Іван Почух вважає, що Україна нині за крок до підписання угоди про асоціацію з ЄС. «Наші чотири країни підтримують вас у цьому прагненні і цей крок буде для України доленосним», – резюмував дипломат.

Завтра, 17 квітня посли країн Вишеградської четвірки стануть учасниками урочистого з’єднання туристичних маршрутів Закарпаття з європейською мережею магістралей. Захід відбудеться біля Ублі, що на Великоберезнянщині.

Довідково. Вишеградська четвірка була створена в 1991 році для координації зусиль з інтеграції держав-членів об’єднання з Європейським Союзом і НАТО. До неї увійшли: Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина. І навіть після того як Вишеградська група виконала своє головне завдання — усі її учасники стали членами ЄС і НАТО, вона продовжує існувати. У країн – учасниць донині багато спільних питань, наприклад, транскордонного, екологічного та й політичного співробітництва.

Прес-служба облради

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Гройсманівська брехня....
Патріот (2018-02-19 21:03:21)
но в первую очередь надо стало известно что наш гарант снял иаску и решил не спрося наш украинский народ создать союз с Турцией и Азербайджаном Далее: Это будет конец-надо срочно снимать петра с вл ......
Инна (2018-02-19 19:53:36)
сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)