"Тріо" братів Балог захотілося гумориста

"Тріо" братів Балог захотілося гумориста

Стартувала виборча кампанія до Верховної Ради. Партії провели з’їзди і визначили тих, то йтиме від них у Раду за списками, а хто боротиметься в мажоритарних округах. Таке враження, що закони в майбутньому парламенті писатимуть артисти та спортсмени. Ну і сімейні клани.

Багато хто був шокований, коли довідався, що знаменитий футболіст Андрій Шевченко тепер йде другим номером у списку Наталії Королевської. Ганяти м’яча він вміє, але як у Шевченка з інтелектом та політичною грамотою? Можливо, Шева вичитав у програмі політпартії Королевської щось таке цінне, за що погодився піти в політику, щоб програму реалізувати? Навряд. Швидше за все — гроші. Шева хлопчина не бідний, тому гроші дуже великі. Вже гуляє анекдот:

Закінчують кар’єру футболісти Кріштіану Роналду, Балотеллі й Мессі. Чекають дзвінка від своїх агентів — хто куди піде догравати.

Роналду бере трубку:

— Катар. 7 мільйонів за рік!

За ним Балотеллі:

— США. 9 мільйонів!

Мессі здивовано кладе трубку:

— Хлопці, а хто така Королевська?!

До речі, до лідерів виборчого списку партії «Україна — Вперед!» Наталії Королевської потрапив син актора Богдана Ступки Остап. Ну цей хоч начитаний, але наскільки він може бути корисним для народу України в Раді, сказати важко...

З іншого боку, в нас є ціла партія, яку очолює боксер і нічого… Люди ведуться, бо дядько популярний, пики всіляким іноземцям на ринзі б’є. І кому яке діло, що дядькові крім кулаків у парламенті ще й мізки потрібні будуть. До речі, не важко уявити теледебати між футболістом Шевченком та боксером Кличком: «Е-е-е-е...», «М-м-м-м...».

І якщо партії Королевської та Кличка карлики, то крупняк списками «порадував» не менше.

У «РЕГІОНАХ» ДОНЕЦЬКІ ВИТІСНЯЮТЬ ПУТІНСЬКИХ

Партія регіонів провела шикарний з’їзд. Сумарна вартість автомобілів, припаркованих перед будівлею, де проходив з’їзд, перевищувала бюджет хорошого обласного центру. Президента Януковича супроводжували 15 охоронців. До нього не могли підступитися навіть однопартійці. Виступи делегатів стосувалися «покращення вже сьогодні» і «розрухи від опозиціонерів». Окремим виступам могли би позаздрити північно-корейські комуняки.

Щодо списків, то тут відразу після Азарова йде співачка Таїсія Повалій, а вже лише після неї колишній «сильноукраїнець» Тігіпко. Повалій, як виявилося, дуже потрібна персона в українському парламенті. Без неї приймати закони буде просто неможливо. Хтось же має братків у перервах засідань надихати...

До речі, списки свідчать про те, що донецькі вирішили відтіснити проросійську групу глави президентської адміністрації Льовочкіна. Із його людей у списку хіба що Юрій Мірошниченко має прохідне 39-те місце. Сам Льовочкін до списку не потрапив, тому поки що залишається керувати президентською адміністрацією. Від виборів його усунули, але завдання він отримав — зробити все для того, щоб Захід визнав наші вибори легітимними і чесними. Якщо це йому не вдасться, то політична кар’єра закінчиться.

Натомість усі «донецькі» дуже високо. У першій десятці шестеро — вихідці з Донбасу. Син президента Віктор-молодший також у прохідній частині. Цікаво, що в парламенті може бути і син Азарова, який останні роки мешкав у Австрії й навіть отримав там дозвіл на проживання. Олексій Азаров висунутий кандидатом за округом у Донецькій області — в місті Слов’янську. Щоб пройти в парламент, йому навіть зусиль ніяких не знадобиться. За нього все вирішать. Так само протягнуть у парламент і сина прокурора Пшонки, і зятя покійного Джарти.

11-те місце у списку віддали Дмитрові Табачнику, тому після виборів Міністерство освіти має очолити хтось інший. Також на 24-й позиції опинився Юрій Іванющенко (в народі — Юра Єнакієвський), хоча раніше він балотуватися не збирався. Напевно, спрацювала якась «чуйка» і вирішив прикритися «недоторканністю». Звичайно, не за просто так. А от найбагатший українець Ахметов від політики відійшов. Ну хіба що його водієві Мальцеву гарантували місце в парламенті.

Ще про шавок і тушок. Колишні депутати від «Батьківщини», які боялися втратити свій бізнес і перейшли в «регіони», місць у списку не отримали. Їх просто кинули всіх на мажоритарні округи. Нехай тратять гроші і виборюють місця в парламенті самостійно. Трохи більше поталанило литвинівцям. Прохідні місця отримали Шаров, Зарубинський, Ващук. Незрозуміло лише, це плата за зраду чи компенсація пост-фактум за використання спікера «в темну»?

ОПОЗИЦІОНЕРИ В ТОМУ Ж ЛАЙНІ

Багато хто сподівався, що помилки минулого чогось навчать опозиціонерів. Колись «помаранчевих» згубили кумівство і закритість. Нічого не змінилося. Опозиціонери не включили до списків тих, хто підставляв себе на барикадах, натомість у прохідній частині якісь дивні люди. А в мажоритарні округи делегували деяких представників родин. Наприклад, за прохідним округом у Львові опозиція в рамках квоти партії «Фронт змін» висуває молодшого брата екс-віце-прем’єра Івана Васюника. В чому полягає внесок Васюника-молодшого в опозиційну діяльність, для всіх загадка. Більше того, за цим же округом буде балотуватися самовисуванець Тарас Стецьків. Саме той, хто точно заслужив бути в прохідному списку, а не витрачатися на мажоритарку. А тепер ще й доведеться двом опозиціонерам битися між собою.

Або ще. Ірина Луценко — дружина Юрія Луценка — отримала 18-й номер у списку. Це прохідне місце. Юрій Луценко зараз у в’язниці, йому важко. Але до чого тут його дружина? Для чого і опозиціонерам передавати крісла у спадок?

Ну і чи не найбільшим ляпом опозиції стало те, що до списку (в прохідну його частину) потрапила Тетяна Донець. Це екс-пасія «регіонала» Василя Горбаля. Вона вродлива, але чи цього достатньо для потрапляння в депутати. Хіба мало вродливих українок?

БАЛОГА ТЯГНЕ В РАДУ ВСЮ РОДИНУ

І все-таки у плані родинної клановості переплюнув усіх закарпатець Балога. Ясно, що за партійними списками його карликовій родинній партії «Єдиний центр» нічого не світило, тому Балога вирішив, що будуть за місця в парламенті боротися лише мажоритарники. Ну і, окрім того, балогівці будуть підтримувати деяких наближених до себе самовисуванців.

Що стосується мажоритарників, то на Закарпатті за парламентські крісла боротимуться сам Віктор Балога та два його рідні брати Іван Балога й Павло Балога, а також двоюрідний брат Петьовка. Крім того, в депутати «ЄЦуни» висунули також Карасьова, Козла, Наконечного, Плужникова та Силенкова. Було би більше мажоритарних місць у Закарпатті, то пішли би боротися за крісла парламентські від Балог і його тітки, вуйки й нанашки...

Сам нинішній міністр МНС Балога вже впевнений, що переможе. «Я прийняв рішення — після виборів буду працювати у Верховній Раді», — сказав він пресі. Відповідаючи на запитання, чи візьме він відпустку на час виборчої кампанії, Балога сказав: «Є варіант, що президент відправляє Балогу у відставку, є варіант, що Балога йде у відпустку». На запитання, який варіант йому ближчий, Балога відповів: «Та ж мені однаково».

Цікаво, чи розуміє президент і глава уряду, кого вони пригріли у кріслі міністра? Йому ж усе однаково...

ХТО БУДЕ В ПАРЛАМЕНТІ ВІД ЗАКАРПАТЦІВ?

Спочатку мова про тих, хто у списках гарантовано проходить у Верховну Раду. Через список Партії регіонів до політики повертається ужгородець Нестор Шуфрич (27-ме місце). Колись після бійки з главою президентської адміністрації Шуфрича викинули з крісла міністра МНС і віддали це крісло заклятому опонентові Шуфрича, його ж землякові Балозі. Самому Шуфричу віддали хитке крісло в РНБО. У нас, коли списують із політики, відправляють або на дипломатичну роботу, або в Раду Нацбезпеки. Було побоювання, що Шуфрич там і закінчить свою кар’єру, але тепер, коли Клюєв, який займається виборами для Партії регіонів, відтіснив групу Льовочкіна, Шуфрич, який у хороших стосунках із Клюєвим, знову буде в парламенті, а відповідно буде часто світитися.

Прохідне також місце і в закарпатця Сергія Мошака. До останнього не було зрозуміло, чи буде боротися Мошак по округу північних районів Закарпаття або таки отримає місце в списку. Все вирішилося малою кров’ю — прохідне 42-ге місце у списку. 74-те місце в закарпатського угорця Іштвана Гайдоша. «Регіонали» планують отримати не менше 100 місць за мажоритаркою, тому Гайдош може сподіватися на те, що пройде. Однак місце доволі далеке і не гарантоване. Окрім них Закарпаття в «регіоналівському» списку представляють Володимир Закурений та Павло Черевко, але їхні місця занадто далеко. Без шансів.

Від об’єднаної опозиції під 32-м прохідним номером є умовний закарпатець Геннадій Москаль. Узагалі то, він буковинець, але був у нас на Закарпатті і головним міліціонером, і губернатором. Та й узагалі Москаль є більшим закарпатським патріотом, ніж багато хто з закарпатських політиків. Крім того, керівник регіонального виборчого штабу опозиції в Закарпатській області Валерій Лунченко йде на вибори під 61-м номером партійного списку, колишній закарпатець, уродженець села Білки, нардеп Олександр Сочка — 108-м, а депутат Закарпатської облради Антон Ліврінц — аж 183-м. Якщо в Лунченка ще є трохи надій на потрапляння в Раду, у Сочки надії мізерні, то в Ліврінца, на жаль, жодних.

Потрапить у Раду і керівник штабу партії Кличка «УДАР» Валерій Пацкан. Вони з Кличком знайомі давно, Пацкан їздить на всі бої боксера, навідуються один до одного на дні народження, тому й не дивно, що Пацкан отримав прохідне 19-те місце у списку. Решта закарпатців, які є в списку «УДАРУ» (Василь Ябрик, Віктор Погар Михайло Пристая, Лариса Сарваш, Володимир Білонка та Олександр Товт), шансів на потрапляння в парламент фактично не мають.

За списками інших партій закарпатцям нічого не світить.

Щодо мажоритарників. Від Партії регіонів у мажоритарних округах за парламентські табуретки будуть боротися:

68-й округ (Ужгород та район) — Василь Ковач, гендиректор ПАТ «Закарпаттяобленерго». Це того самого обленерго, що запросто вимикає світло на Водоканалі й ужгородці сидять без води.

69-й округ (Мукачево, Мукачівський район, частина Іршавщини та Берегівщини) — В’ячеслав Шутко, голова Мукачівської міської організації Партії регіонів, директор ТОВ «ДВС-САТ». Його «регіонали» кинули на округ проти Віктора Балоги. Швидше за все, як суто умовного опонента, бо якихось рухів у пику самому Балозі «регіонали» так і не роблять, що дуже схоже на домовленість.

70-й округ (Свалявщина, Воловеччина, Міжгірщина, Березнянщина, Перечинщина, частина Мукачівщини) — Михайло Ланьо, голова Федерації футболу Закарпаття. Це той, що переметнувся від Балоги зовсім недавно, бо відчув, що балогівці його можуть кинути. До останнього не було відомо, чи не забере під себе цей округ «регіонал» Мошак.

71-й округ (Хустщина, частина Іршавщини та Тячівщини) — Степан Деркач, депутат Закарпатської обласної ради. Має достатньо матеріальних ресурсів, щоб на рівні боротися проти Павла Балоги. Тим більше, що активно піаритися Деркач почав ще на початку року.

72-й округ (Рахівщина та частина Тячівщини) — Михайло Шелевер, депутат Закарпатської обласної ради, голова Тячівської РДА. Йому доведеться вести боротьбу проти балогівця Петьовки. Наразі за кількістю подарунків для громади і обіцянками тій таки громаді Шелевер Петьовці не поступаєтьтся.

73-й округ (Виноградівщина, Берегівщина, частина Іршавщини) — Іван Бушко, депутат Закарпатської обласної ради, перший заступник голови Закарпатської ОДА. До останнього було не відомо, чи доведеться Бушку боротися за місце в парламенті проти голови облради Івана Балоги. Ширилися чутки, що Іван таки має намір залишитися на чолі облради, бо клану Балог ця посада була би потрібніша, ніж зайва парламентська табуретка. Тепер уже зрозуміло, що два Івани починають широкомасштабний бій.

Об’єднана опозиція також висунула своїх кандидатів на мажоритарні округи.

В 68-му окрузі балотуватиметься Андрій Сербайло — заступник голови Закарпатської облради, на виборчому окрузі № 69 піде Олександр Переста, виборчий округ № 70 підкорятиме чинний нардеп Олександр Кеменяш, в 71-му окрузі балотуватиметься Богдан Кинів, 72-й округ віддали «Свободі» — Олег Куцин, в 73-му балотуватиметься Іштван Петрушка. Чи має хтось із них шанс вклинитися в боротьбу між «регіоналами» та балогівцями? Шанси малі, бо нині все вирішують грошові ресурси. Найкраще з ними в Кеменяша. Тим більше, що балогівці нікого не виставили по цьому округу і, швидше за все, будуть підтримувати Кеменяша у боротьбі проти Ланя.

Своє слово ще не сказали самовисуванці. Наразі відомо, що документи подали Сергій Ратушняк та Павло Чучка по округу № 68 (Ужгород та Ужгородський район). І якщо Сергій Ратушняк це професійний політик, то Чучка — це той гуморист і ресторатор, який чомусь захотів стати політиком. Йшов колись із «Батьківщиною» і штовхав Погорєлова в мери. А зараз буде «Батьківщині» протистояти. Балогам чомусь не підійшов лікар-інтелігент Володимир Смоланка, який попередньо мав іти в парламент по Ужгороду й району. Балогам захотілося гумориста. 

За матеріалами: Новини Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)