Експерт: Ю.Тимошенко своїми діями демонструє, що боїться свідчень П.Кириченка

Політолог Володимир Фесенко зазначив, що своїми постійними спробами дискредитувати основного свідка у справі про вбивство Євгена Щербаня, Юлія Тимошенко показує на скільки вона побоюється показань радника і бізнес-партнера Петра Лазаренка. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

Політолог уточнив, що на сьогодні VIP-ув’язнена перейшла від безпідставних образ до безглуздих заяв в американський суд з метою якомога довше затягнути процес.

“Я думаю, звичайно, Тимошенко чудово розуміє, що Кириченко — ключовий свідок. З його свідчень все починалося і зараз також його свідчення мають ключове значення. Тому, будуть використовуватися кілька тактичних прийомів. З одного боку — дискредитація Кириченка. З іншого боку — прийматимуться зустрічні дії, щоб мінімізувати його свідчення. Наприклад, що він дає свідчення під тиском прокуратури. І нова лінія — через суд заборонити давати йому свідчення. Головне для неї — це затягнути час у цій справі і максимально нейтралізувати свідчення Кириченко проти Тимошенко через його дискредитацію як свідка всіма можливими способами. Я думаю, як мінімум, вона його побоюється”, — пояснив експерт.

Крім того, політолог зазначив, що П.Кириченко може не тільки дати свідчення проти Тимошенко у “справі Щербаня”, а й докладно описати: “партнерські і не тільки відносини Ю.Тимошенко і П.Лазаренка”.

“Вона побоюється його, це вже ясно. Адже справа не в тому, що він скаже, що вона знала про замовлення Щербаня або в цьому брала участь. Справа в тому, що знову підніматиметься тема особливих відносин — партнерських і не тільки навіть партнерських між Тимошенко і Лазаренка. І рівень інформованості про це і про корпорацію ЄЕСУ у Кириченка звичайно величезний. Він, так чи інакше, був пов’язаний з усіма фігурантами цієї справи в тому числі і з тими, хто пішов з життя. Тому, він звичайно, ключовий свідок. Тому, захист Тимошенко обрав в якості своєї основної лінії боротьбу проти Кириченка — дискредитації як свідка і нівелюванням його свідчень”, — вважає В.Фесенко.

Як стало відомо, 18 квітня 2013 Федеральний окружний суд Південного округу Нью-Йорка виніс рішення за позовом Ю.Тимошенко, в якому сторона захисту просила американську Феміду тимчасово заборонити допитувати свідка Петра Кириченка. Копія рішення суду є у розпорядженні редакції УНН.

З рішення суду випливає, що “Суд відмовляє в задоволенні клопотання Тимошенко виходячи з ряду причин”.

Зокрема, суд вважає, що “Тимошенко абсолютно не мотивувала причини, за якими її скарга повинна бути задоволена. По-перше, Тимошенко не вказала, наскільки взагалі допит Кириченка пов’язаний з її цивільним позовом. По-друге, в усупереч твердженням Тимошенко, Договір (Договором між США і Україною про взаємну допомогу у кримінальних справах, — ред.) не містить обов’язкового порядку інформування Міністерства юстиції (США, — ред.) про проведення розслідування. Навпаки, Договором встановлено процедуру направлення запиту про надання правової допомоги; це не вимагає від України залучати Міністерство юстиції США до кримінального розслідування, в рамках якого передбачений допит свідків, які перебувають на території США. Таким чином, клопотання Тимошенко про видачу тимчасового наказу про тимчасову заборону, відхилили. Так ухвалено”.

Таким чином, американський суд вважає дії українського слідчого органу правомірними і не проти допиту П.Кириченка.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко звернулася до американського суду з проханням заборонити проведення допиту свідка у “справі Щербаня” Петра Кириченка.

Відповідно до аргументів Ю.Тимошенко, суд має задовольнити її позов з причини, що українська сторона не повідомила Міністерство юстиції США про проведення кримінального розслідування у зазначеній кримінальній справі.

Нагадаємо, допит П.Кириченка відкладався вже двічі (19 та 26 квітня). Однак сторона захисту подала клопотання про перенесення допиту мотивуючи це зокрема тим, що їм не були надані протоколи попереднього допиту свідків. Водночас у ГПУ повідомили, що згідно діючого процесуального законодавства всі матеріали по справі будуть відкриті стороні захисту після оголошення про закінчення досудового розслідування

Допит П.Кириченка запланований на 15 травня.Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)