Політична еліта повинна трудитися на благо країни – В.Медведчук

Політичну еліту України необхідно змусити трудитися на благо країни. Про це у своєму блозі написав лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, передає УНН.

«День міжнародної солідарності трудящих, 1 травня, для нашого суспільства давно вже втратив той радикальний сенс, який він мав століття тому. Ще в радянський період це свято, по суті, перетворився на день мирного відпочинку на природі, святкових ярмарків та масових розважальних заходів. Слава Богу, в нашій країні давно вже ніхто не стріляє у мітинги та акції протесту. Конституція і законодавство, хоч і далекі від ідеалу, проте справедливість все ж просунулася незрівнянно далі, ніж вимагали робітники в кінці XIX — початку XX століття. На місце старих проблем прийшли нові», — написав В.Медведчук у блозі.

Він зазначив, що «залишивши осторонь поздоровлення і побажання, хотілося б підняти питання праці в одній специфічній галузі. Я маю на увазі сферу державного управління. Хтось пам'ятає, а інші, напевно, знають, що за часів СРСР існувала відповідальність за «дармоїдство», коли небажання трудитися могло спричинити за собою в кращому випадку адміністративну відповідальність. Сьогодні вибір працювати чи ні наданий самому громадянину. І замість державного примусу до праці тепер існує в якомусь сенсі більш щадна форма економічного примусу».

«Але, на жаль, необхідність трудитися все менше поширюється на українських політиків і чиновників. Не секрет, що державна або політична посада в нашій країні надає достатньо широкі можливості для забезпечення особистого благополуччя. При цьому перед посадовою особою часто не ставиться ніяких серйозних завдань, і вона, особа, концентрує всю свою енергію не на виконання будь-яких творчих функцій, а на збереженні цієї посади. Інший проблеми в житті чиновника не існує», — наголосив В.Медведчук.

Лідер «Українського вибору» також нагадав, що «чисельність держапарату постійно зростає (тоді як об'єкт управління скорочується, як шагренева шкіра). Що існують державні органи, які не мають взагалі ніяких функцій і займаються виключно самозабезпеченням своєї діяльності, яка нікому не потрібна».

«Подібна неефективність, зрозуміло, позначається на якості управління країною. І, відповідно, на якості життя тих людей, яким не пощастило стати депутатами, міністрами, чиновниками», — підкреслив В.Медведчук.

«Чому так відбувається? Поширена думка про якусь особливу зіпсованості всіх громадян, які у нас знаходяться в ешелонах влади різного рівня. Це не зовсім так. Більшість людей за своєю природою потребує сторонньому контролі: їм потрібно формулювати завдання, терміни, ставити в рамки системи суворої відповідальності. На жаль, такої системи у нас не існує. Проблеми починаються вже з того, що представницька демократія дає можливість лише «призначити» на роботу, але не звільнити. Виходить немислима в будь-який інший сфері ситуація, коли стабільність зарплати і знаходження співробітника на службі протягом декількох років абсолютно не залежить ні від результатів роботи, ні від думки про нього роботодавця», — написав лідер «Українського вибору» .

«Таку ось прекрасну утопію ми побудували для окремих категорій громадян. Робоча атмосфера в цьому «колективі» не виникне доти, поки народ не поставить їм завдання і не нагадає, що за їх невиконання негайно почне звільняти і карати. Тільки чесна праця має шанс дійсно стати пріоритетом для наших посадовців. Тому дозвольте до привітань з цим весняним святом додати ще й заклик змусити політичну еліту не тільки поважати чужу працю, а й почати самим трудитися на благо нашої спільної Батьківщини», — резюмував В.Медведчук.

Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Гройсманівська брехня....
Патріот (2018-02-19 21:03:21)
но в первую очередь надо стало известно что наш гарант снял иаску и решил не спрося наш украинский народ создать союз с Турцией и Азербайджаном Далее: Это будет конец-надо срочно снимать петра с вл ......
Инна (2018-02-19 19:53:36)
сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)