Інтеліґенція пропонувала ветувати "мовний" закон, а Янукович доручив його доопрацювати

Інтеліґенція пропонувала ветувати "мовний" закон, а Янукович доручив його доопрацювати

Президент України Віктор Янукович ухвалив рішення зробити зміни до «мовного» закону, щоб до нього повернутися у вересні місяці. Він дав доручення і під час зустрічі з інтелігенцією ознайомив їх із проектом цього доручення Кабінету Міністрів та ВР про те, щоб прийняти такий закон, який буде консолідовувати суспільство, а не розколювати його. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан після зустрічі В.Януковича з представниками української інтелігенції, додавши, що пропонував ветування «мовного» закону для того, щоб спочатку прийняти закон про статус української мови, як єдиної державної, а потім вже підверстувати під цей закон так званий закон про мовну політику.

«На зустрічі з Президентом України були присутні майже всі представники Гуманітарної ради: Іван Драч, Петро Кононенко, Андрій Давиденко, ректор Львівської музичної академії, ректор Київського національного університету ім.Т.Шевченка. Проте, справа не в тому, хто був присутній, справа в тому про що говорили», – зазначив спыврозмовник агентства.

П.Мовчан розповів, що під час зустрічі були розставлені акценти в найважливіших пунктах, що стосуються конституційного поля України. «Почав розмову перший Президент України Леонід Макарович Кравчук. Він, як на мене, дав вичерпну картину, пов'язанної з прийняттям „мовного“ закону, розказав про наслідки, які можемо мати, в разі його впровадження в життя і фактично він задав тон цій розмові. Потім були пояснення. І.Драч говорив про інформаційну справу і збереження національного інформаційного поля, Микола Григорович Жулинський говорив про ВНЗ і освітню мову, я говорив про ті небезпеки, які нас очікують в разі прийняття (»мовного" закону – Ред.) і той сепаратизм, який може розколоти Україну, коли створяться угорська Україна, румунська Україна з неприпустимістю вибору мови навчання", – розповів голова Всеукраїнського товариства «Просвіта».

За його словами, було багато моментів, які були прийняті Президентом України належним чином, і саме тому він ухвалив рішення зробити зміни до цього закону, щоб до нього повернутися у вересні місяці. «Але для цього потрібно створити робочу групу. Він дав доручення і ознайомив нас із проектом цього доручення Кабінету Міністрів та ВР про те, щоб прийняли той закон, який буде сконсолідовувати суспільство, а не розколювати його», – наголосив він.

П.Мовчан, між іншим, зауважив, що не знає механізму чи буде накладено президентське вето на цей закон, чи будуть внесені зміни. «Я пропонував ветування для того, щоб спочатку прийняти закон про статус української мови, як єдиної державної, а потім вже підверстувати під цей закон так званий закон про мовну політику. Не про засади мовної політики, оскільки засади визначені статею 10 Конституції України. Якщо він (Президент – Ред.) створює робочу групу, то це означає, що він не може його підписати. Якщо він його підпише, то закон вступає в силу з певного часу», – резюмував він.

Як повідомляв УНН, Президент України Віктор Янукович сьогодні провів зустріч із представниками інтелігенції. Представники інтелігенції звернулися до Глави держави з проханням обговорити ухвалений Верховною Радою Закон «Про засади державної мовної політики», що перебуває на підписі Президента України.

Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-09-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

І всі ці люди хочуть жити з Рабиновичем - гомосексуалізм розповсюджується з неімовірною швидкістю......
Гардистон (2017-09-21 16:20:40)
Дуже влучне порівняння, я якраз недавно прочитала про тюльпаноманію яка була в Європі, коли вперше зявилися ці квіти. А причина тюльпаноманії і біткоїноманії в одному і тому ж - існує дефіцит того і і ......
Natalia91 (2017-09-21 11:05:10)
Не было среди иудеев знаменитых полководцев, а иуды были......
Гардистон (2017-09-21 09:06:41)
Так хто ж боїться Рабіновича: Абрамович_ус, Бальцерович, Вальцман, Гросман, Дворецький...?!...
Веркблей (2017-09-21 09:04:35)
Оце так гешефт отримав кролик Сєня з проекту "Стіна" - вистачить щоб збудувати ще одну "стіну плачу" на його батьківщині в Ізраїлі......
Запорожець (2017-09-21 09:01:49)