ПР потрапила в пастку Медведчука?

ПР потрапила в пастку Медведчука?

Однодумці президента Януковича самі не помітили, як втягнулися в обговорення політичного питання дня, яке нав'язав їм відомий майстер політичних маніпуляцій Віктор Медведчук.

Повернення в політику Віктора Медведчука важко було не помітити хоча б в силу того, наскільки масово ведеться рекламна кампанія. Таке враження, що логотип "Українського вибору" розміщений на кожному третьому білборді країни. Сам Медведчук в кожній статті, у кожному своїй заяві під різними соусами подає один і той же чіткий набір тез: російська мова, східний вектор, федералізація і пряме народовладдя. Останнє передбачається забезпечити новим законом про референдуми, як всеукраїнських, так і регіональних.

Таким чином, була відтворена достовірна картина того, що Віктор Медведчук піде на парламентські вибори і буде конкурувати з Партією регіонів на її ж електоральному полі. Повелися на це багато, якщо не всі. І чим голосніше Медведчук відповідав, що в цих виборах брати участі не збирається, тим більше міцніла впевненість, що він блефує і таки піде. ПР спочатку також почала розгортати кампанію протидії, розуміючи, що при нинішніх відносинах з Москвою їхній електорат, м'яко висловлюючись, шукає нового кумира.

Регіонали зробили крок на випередження, піднявши в парламенті тему російської мови. Чи можна розцінювати цей крок як спробу перехопити в даному питанні ініціативу у поки що незрозумілого багатьом руху "Український вибір"? Це питання відкрите, але фактом залишається те, що "регіонали" кинули колосальні сили на мобілізацію на свою користь проросійського електорату.

Той же закон про принципи мовної політики грянув несподівано навіть для готової до всього опозиції — донецьким треба ж чимось утримати свого виборця. Швидше за все, що і надалі партія влади буде змушена діяти паралельно політичній програмі Віктора Медведчука, щоб нейтралізувати його електоральні посягання на південний схід. Особливо це стосується таких знакових для виборця ПР пунктів, як федералізація і східний вектор зовнішньої політики.

До теми федералізації, яка все наполегливіше звучить з вуст Віктора Медведчука, "регіонали" виявилися явно не готові. Гасити її (особливо після того, як в 2005-му році їх переслідували за Сєвєродонецьк), їм якось не з руки. Тому поки ПР цю тему обходить мовчанням.

Що ж до нового законодавства про референдуми, з проектом якого нещодавно виступив "Український вибір", то і тут влада не залишилося місця для маневру. Їй тепер вигідніше постаратися перехопити ініціативу, ніж промовчати, а тим більше боротися з "конституційним правом" народу. Так що ближче до парламентських виборів варто чекати від влади якихось ініціатив і в цьому напрямку, тим більше, що ідея прийняття майбутньої Конституції на референдумі вже починає звучати в рамках створеної під президента Конституційної асамблеї.

Цікавий момент: Медведчук поки не виявив ніякого занепокоєння з приводу того, що "регіонали" потягнули на себе проросійське ковдру. Законопроект про мови він реально підтримав. Так може, його метою і було повернути Януковича в старе русло?..

Що ми маємо в результаті? Виходить, що влада стала об'єктом маніпуляцій. Партія регіонів мимоволі змушена озвучувати тези, які висуває відомий майстер політичних інтриг. Вітчизняний політикум звик до того, що будь-яка активність на виборах зводиться до шоу-бізнесу та балагану, а тому просто прогледів просту багатоходівку Медведчука.

Коментуючи поточну ситуацію політолог Володимир Цибулько зазначив, що ПР піднімає тему мови, щоб Медведчук не розкрутив свій проросійський проект на повну силу. "Завдання в тому, щоб на проросійської риторики ніхто, крім" регіонів ", не піднявся", — підкреслив експерт.

З іншого боку, що б не придумав Медведчук, влада впевнена, що завдяки адміністративному ресурсу завжди може його переграти.

А Медведчук тим часом порушив ряд тем, які в цілому збігаються за напрямком з тим вектором, який колись привів регіоналів до влади і який вони до 2012 року недалекоглядно залишили за непотрібністю. Зараз, під тиском ззовні, їм терміново доводиться згадувати свою ж власну риторику часів перебування в опозиції ...

Сергій Войтович

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)
фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)