Віктор Балога у парламенті: біла ворона з претензією на мудрість сови

Віктор Балога у парламенті: біла ворона з претензією на мудрість сови

На першому сесійному засіданні новообраної торік Верховної Ради найвідоміший закарпатський політик Віктор Балога сказав, що буде три місяці спостерігати, куди ж і як обернеться все у парламенті. Обернулося на перманентні війни і протистояння – у них Балога був ні за сих, ні за тих, а покусував і одних, і других зі свого улюбленого Фейсбука. І всіх навколо вчив, як треба жити.

До речі, ця соцмережа у Віктора Івановича не затишна нірка, а ленінський броньовик. Головний політшоуспікер українського телебачення Савік Шустер назвав такий типаж фейсбучними політиками. І Балога серед них – визнаний лідер. Позиція мудра з огляду на деяку косноязичність завидівського політика – коротко і жорстко з Фейсбука писати легше, ніж заливати соловейком на прямих ефірах ток-шоу. Тим більше, що іноді можна просто закинути ідею, яку гарно викладе словесними цеглинками спеціальний помічник.

Так само Балозі вдаються інтерв’ю, які останні півтора року часто з’являлися в центральних ЗМІ. Їх гарно пишуть піарщики, хоча часто концепт, ідея і обов’язково останнє слово завжди за самим політиком. Втім, бувало він виходив і в радіоефіри, особливо підкреслено європейського за духом Радіо Свобода.

У нинішній Верховній Раді Віктор Балога, який у своїй багатій і бурхливій біографії не раз був в авангарді і влади, і опозиції, чітко позиціонувався осторонь. Так і не ввійшов до жодної фракції і навіть до депутатської групи «Закарпаття», хоча перед виборами сам обіцяв щось таке створити – аби об’єднувати зусилля всіх нардепів від нашого краю на благо Закарпаття.

 І навіть не став ні головою, ні навіть заступником голови жодного комітету – так собі – рядовий, щоправда Комітету з питань, про які найбільше говорить і пише на ФБ — європейської інтеграції.

До груп міжпарламентських зв’язків Балога увійшов теж тільки до трьох – найближчих за попереднім досвідом – зі Словаччиною, Угорщиною та Австрією. Тоді, як наприклад, Іван Бушко, новачок у парламенті, «засвітився» аж у 19 міжнародних групах. 

 Серед представників від нашої області – і списочників, і мажоритарників Балога один з найбільших прогульників парламентських засідань – 19 пропусків за даними електронної і 6 — письмової реєстрації.

Жодного разу у Верховній Раді цього скликання Балога не виступав (його ж трибуна – Фейсбук), зате подав 4 депутатські запити. Раз звертався до прем’єра Миколи Азарова — щодо державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, побудовані до 5 серпня 1992 року. Ще раз до міністра соціальної політики Наталії Королевської — щодо неналежного розгляду у Міністерстві соціальної політики України депутатського звернення з питань права на соціальну допомогу для малозабезпечених родин. Чомусь хвилював Віктора Івановича  неналежний розгляд Київською міською державною адміністрацією депутатського звернення з питань забезпечення киян місцями в дошкільних навчальних закладах – про це він направив депзапит голові Київської міськдержадміністрації Олександру Попову. І останній запит стосувався кревного – голові Ради суддів щодо зловживання правосуддям суддями Вищого адміністративного суду України, які, як відомо, позбавили рідного брата Віктора – Павла тяжко вибореного депутатського мандату. Зауважимо: жодного запиту з питань, актуальних для Закарпаття, хоча саме обіцянки відстоювати інтереси краю були основною передвиборчою «фішкою» Балоги.

Зате у нього найбільше з депутатів із закарпатською пропискою законодавчих ініціатив – 15. Із них 3 законопроектиі 12 змін до законів. 9 документів подав особисто від себе, інші – у співавторстві. Наприклад, проект «Про вищу освіту», на якому Балога тривалий час піарився, він лише вніс, а готувала його ціла група фахівців на чолі з академіком Згуровським.

Що ж до виконання передвиборчих обіцянок, то вони саме у Балоги серед закарпатських мажоритарників були найконкретнішими. Віктор Іванович навіть попідписував із громадами сіл угоди про співпрацю. Щось уже виконано, хоч більшість так і залишилися на словах.

Один з ключових політиків краю продовжує перебувати в позі жорсткого опозиціонера до влади і, як зазначав у своїх інтерв’ю, ні про що не шкодує і залишається оптимістом. Щоправда, зараз на тлі суцільних проблем, які влаштували Балозі «регіонали», ці заяви більше схожі на спробу зберегти обличчя врівноваженого і мудрогополітика. Так би мовити, по-совиному мудрої білої ворони, яка опинилася у зграї примітивних хижих коршунів.

7dniv.info 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

главное другое. известно что сакашвили не хочет чтобы его депортировали до 30 января (и вызывает всех на 22 января собраться чтобы опят попробовать совершить снова переворот )потому что 30 января мож ......
рита (2018-01-21 15:50:53)
все эти циклоны и ураганы оказывается могут вызываться колдовством если почитать обряды древних язычников то там это описано. Мы конечно не верим в колдовство и колдуны этим пользуются. августе 1997 ......
Инна (2018-01-21 15:14:53)
Отак сіоністи розікрали, "реформували", "інтегрували" і "чесно приватизували" Україну, що вже не може Україна вилізти з боргів... Кошерно......
Веркблей (2018-01-20 20:51:33)
Так ось воно як "жити по-новому"... Тобто обібрати Україну і українців і жирувати за кордонами зруйнованої України......
Запорожець (2018-01-20 20:48:29)
В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)