
На першому сесійному засіданні новообраної торік Верховної Ради найвідоміший закарпатський політик Віктор Балога сказав, що буде три місяці спостерігати, куди ж і як обернеться все у парламенті. Обернулося на перманентні війни і протистояння – у них Балога був ні за сих, ні за тих, а покусував і одних, і других зі свого улюбленого Фейсбука. І всіх навколо вчив, як треба жити.
До речі, ця соцмережа у Віктора Івановича не затишна нірка, а ленінський броньовик. Головний політшоуспікер українського телебачення Савік Шустер назвав такий типаж фейсбучними політиками. І Балога серед них – визнаний лідер. Позиція мудра з огляду на деяку косноязичність завидівського політика – коротко і жорстко з Фейсбука писати легше, ніж заливати соловейком на прямих ефірах ток-шоу. Тим більше, що іноді можна просто закинути ідею, яку гарно викладе словесними цеглинками спеціальний помічник.
Так само Балозі вдаються інтерв’ю, які останні півтора року часто з’являлися в центральних ЗМІ. Їх гарно пишуть піарщики, хоча часто концепт, ідея і обов’язково останнє слово завжди за самим політиком. Втім, бувало він виходив і в радіоефіри, особливо підкреслено європейського за духом Радіо Свобода.
У нинішній Верховній Раді Віктор Балога, який у своїй багатій і бурхливій біографії не раз був в авангарді і влади, і опозиції, чітко позиціонувався осторонь. Так і не ввійшов до жодної фракції і навіть до депутатської групи «Закарпаття», хоча перед виборами сам обіцяв щось таке створити – аби об’єднувати зусилля всіх нардепів від нашого краю на благо Закарпаття.
І навіть не став ні головою, ні навіть заступником голови жодного комітету – так собі – рядовий, щоправда Комітету з питань, про які найбільше говорить і пише на ФБ — європейської інтеграції.
До груп міжпарламентських зв’язків Балога увійшов теж тільки до трьох – найближчих за попереднім досвідом – зі Словаччиною, Угорщиною та Австрією. Тоді, як наприклад, Іван Бушко, новачок у парламенті, «засвітився» аж у 19 міжнародних групах.
Серед представників від нашої області – і списочників, і мажоритарників Балога один з найбільших прогульників парламентських засідань – 19 пропусків за даними електронної і 6 — письмової реєстрації.
Жодного разу у Верховній Раді цього скликання Балога не виступав (його ж трибуна – Фейсбук), зате подав 4 депутатські запити. Раз звертався до прем’єра Миколи Азарова — щодо державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, побудовані до 5 серпня 1992 року. Ще раз до міністра соціальної політики Наталії Королевської — щодо неналежного розгляду у Міністерстві соціальної політики України депутатського звернення з питань права на соціальну допомогу для малозабезпечених родин. Чомусь хвилював Віктора Івановича неналежний розгляд Київською міською державною адміністрацією депутатського звернення з питань забезпечення киян місцями в дошкільних навчальних закладах – про це він направив депзапит голові Київської міськдержадміністрації Олександру Попову. І останній запит стосувався кревного – голові Ради суддів щодо зловживання правосуддям суддями Вищого адміністративного суду України, які, як відомо, позбавили рідного брата Віктора – Павла тяжко вибореного депутатського мандату. Зауважимо: жодного запиту з питань, актуальних для Закарпаття, хоча саме обіцянки відстоювати інтереси краю були основною передвиборчою «фішкою» Балоги.
Зате у нього найбільше з депутатів із закарпатською пропискою законодавчих ініціатив – 15. Із них 3 законопроектиі 12 змін до законів. 9 документів подав особисто від себе, інші – у співавторстві. Наприклад, проект «Про вищу освіту», на якому Балога тривалий час піарився, він лише вніс, а готувала його ціла група фахівців на чолі з академіком Згуровським.
Що ж до виконання передвиборчих обіцянок, то вони саме у Балоги серед закарпатських мажоритарників були найконкретнішими. Віктор Іванович навіть попідписував із громадами сіл угоди про співпрацю. Щось уже виконано, хоч більшість так і залишилися на словах.
Один з ключових політиків краю продовжує перебувати в позі жорсткого опозиціонера до влади і, як зазначав у своїх інтерв’ю, ні про що не шкодує і залишається оптимістом. Щоправда, зараз на тлі суцільних проблем, які влаштували Балозі «регіонали», ці заяви більше схожі на спробу зберегти обличчя врівноваженого і мудрогополітика. Так би мовити, по-совиному мудрої білої ворони, яка опинилася у зграї примітивних хижих коршунів.