Р.Безсмертний: Сполучені Штати вже запровадили санкції проти України

Санкції з боку США щодо України вже застосовані, проте наразі мова йде про санкції в дипломатичній площині. Про це повідомив колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

«Якщо об’єктивно проаналізувати ситуацію, то різного роду санкції вже застосовані. Перше, що впадає у вічі для дипломатів, це зниження рівня співпраці. Це перший сигнал, яки подається в дипломатичному середовищі, щоб дати зрозуміти, що „у вас не все в порядку“, – зазначив Р.Безсмертний

Як пояснив експерт, на практиці це означає пониження рангу тих, хто проводить зустрічі (тобто спочатку спрівпраця проходила на рівні Президентів, потім – на рівні голів уряду, а ще пізніше – на технічному рівні).

»Тобто співпраця є, але про це соромно заявити, тобто на рівні керівників відділів у якихось департаментах. І сьогодні уже це пониження проявилося", – зазначив він.

За словами Р.Безсмертного, подальші кроки з боку наприклад США, щодо країни, яка підпадає під санкції, відомі в дипломатичному світі.

«До них належать санкції двох категорій: політичні та економічні. До політичних належать, зокрема, ігнорування під час проведення якихось міжнародних форумів, спеціалізованих форумів, наприклад з питань ядерної безпеки, енергетики, економічної співпраці, можливо форуми з питань співпраці у сфері торгівлі зерном, виробництва нафтопродуктів, мінеральних продуктів, але це вже переходить в економічну площину, проте поки що ще на рівні комунікацій. Щойно стає зрозумілим, що заходи, пов’язанні з обмеженням комунікації, не дають жодного результату, то включаються інші дві групи політичних і економічних санкцій, пов’язані вже з більш конкретними діями, наприклад із заборонами видачі візи, створення списку нев’їздних. З економічних санкцій тут можуть бути обмеження доступу до ринків, наприклад коли певні країни, нібито ні того ні з сього починають висловлювати претензії до якоїсь продукції», – пояснив Р.Безсмертний.

Якщо вже і це не діє, то, за словами дипломата, починається застосування санкцій індивідуального порядку, пов’язаних із лідерами країни.

«Наприклад блокування їхніх рахунків, блокування рахунків їхнього оточення, блокування рахунків інвесторів політичних партій, режимів. Паралельно з цим застосовується механізм обмеження доступу країни на найбільш ресурсні ринки, тобто мова йде обмеження участі країни в торгівлі зброєю або компонентами зброї, обмеження торгівлі паливно-мастильними матеріалами, а це найбільш ресурсні ринки. Якщо й ці заходи не дають жодного результату, то обговорення ситуації виноситься на міжнародні форуми, до офіційних органів, як наприклад Європарламент. І там приймаються вже офіційні рішення, які стосуються дій уряду і персон. Зокрема щодо Білорусі такі рішення вже були прийняті», – зазначив він.

За словами Р.Безсмертного, до таких офіційних рішень зобов’язані приєднатися всі країни, які мають відношення до органу, що його приймає.

«Тоді Білорусь за рік втратила приблизно 7 мільярдів доларів прибутку до державного бюджету. І це цифри дуже серйозні, навіть якщо врахувати, що бюджет України набагато більший від білоруського», – зазначив він.

Наразі, за словами Р.Безсмертного, Україна стоїть на порозі ігнорування на міжнародних заходах.

«Можуть просто не запрошувати… Особливість України – що USA та Ukraine поруч, але можуть посадити десь поміж країн Африки, для того, щоб було затишно та зручно… У тому світі не б’ють по голові. У цивілізованому світі спокійно показують, що можна витворяти все, що завгодно, але тоді ось ваше місце», – зазначив він.

Нагадаємо, представники Комісії США з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія) попереджають, що якщо Україна не дотримуватиметься міжнародних стандартів під час проведення виборів, Конгрес прийме такі самі санкції проти нашої країни, як проти Білорусі.

Джерело:  УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-05-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Краще б голосували за петицію що до кримінальної відповідальності за неякісне будівництво та ремонт ДОРІГ....
Миколайович (2017-05-25 13:35:49)
Це що? Чоловіче добрий, ви писали не з бодуна?...
leo (2017-05-24 16:32:41)
мы тоже не хотим таких союзников которые хотят заселить всякими иноплеменниками нашу Христианскую страну. Президент Венесуэлы Николас Мадуро продолжает свое движение к изменению конституции, несмотря ......
Dthf (2017-05-24 14:11:26)
вернее сказать- язычесва. потому чо коммунизм это все ветвь язычества, поклонения умершим злым духам.А знаете почему турия наложила ВЕТО а участие Австрии в программах военного сотрудничества НАТО. По ......
Вера (2017-05-24 09:49:41)
Очередная шутка: Как у Дэвида гЕтты в песне -становится очень опасно, если превентированный удар не будет у странам хамитов, то страны Иафетов и симитов могут быть уничтожены уже этим летом в самое бл ......
Fkmaf (2017-05-24 08:53:29)