Закарпатським циганам в уряді написали план заходів

Закарпатським циганам в уряді написали план заходів

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. План передбачає забезпечення соціального захисту та зайнятості циган, їхнього правового захисту, підвищення освітнього рівня, охорони здоров’я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних та інформаційних потреб циган. Zaholovok.com.ua з’ясував, чим допоможе прийняття документу закарпатським ромам.

Планом передбачено проведення інформаційно-просвітницької роботи, направленої на протидію упередженому ставленню до циган і підвищення рівня обізнаності циган про права людини.Також передбачено забезпечення циган документами, що засвідчують особу і підтверджують громадянство, — пише ЗІК.

Державній міграційній служби доручено у 2014-2015 роках почати облік циган, які отримали документи.

Згідно з всеукраїнським переписом населення 2001 року, 47,6 тис. осіб визнали свою належність до циган. Зокрема, в Україні найбільш компактно проживають цигани у Закарпатській (14 тис. осіб), Донецькій (4,1 тис. осіб), Дніпропетровській (4 тис. осіб), Одеській (4 тис. осіб), Харківській (2,3 тис. осіб) і Луганській (2,2 тис. осіб) областях.

«Головне те, що інтеграційна програма відтепер захищена законом. Звісно ж, важливу роль тут зіграє фінансова сторона. Якраз від обсягу коштів для задекларованих заходів на виконання плану буде і залежати їхня реалізація. Якщо не буде відповідного державного фінансування, ситуація лише від прийняття програми не покращиться», – сказав у коментарі Zaholovok.com.ua журналіст, правозахисник та ромський активіст Мирослав Горват.

За його словами, абсолютна більшість проектів, спрямованих на ромське населення, які зараз реалізуються на Закарпатті, фінансуються міжнародними донорами. «Допомога школам, правозахисні центри, врегулювання проблем з документами – це все за рахунок міжнародних прора і фондів. Зараз основні проблеми – це освіта, документи і працевлаштування. Звичайно ж, не можна закривати очі і на жахливі умови життя ромів. Зараз велика їх кількість навіть не має питної води, не те, щоб якихось більш-менш нормальних умов. Тепер, з прийняттям програми, можемо очкувати, що покращиться ситуація з працевлаштуванням, будемо намагатися, щоб хоча б ромам з вищою освітою давали якусь квоту у різних галузях діяльності. Інтеграція ромів у суспільство – це не тільки допомога у матеріальному плані. У першу чергу – це освіта, доступ до неї, можливість мати нормальну роботу з нормальною зарплатою», – каже Мирослав Горват.

За інформацією громадського діяча, минулого року закарпатським ромам видали 173 паспорти, у цьому році – вже 67. «У цьому питання також маємо достатньо проблем, оскільки велика частина ромів не має наваіть свідоцтва про народження. Деякі документи треба відновлювати через суд. Нещодавно 37-річна жінка отримала паспорт, який робили 2,5 роки. А все через те, що довелося через суд доводити, що вона – громадянка України. В Ужгороді наразі працюють три правові центри, які надають юридичну допомогу ромам. Якщо буде державна підтримка – справи підуть краще. Крім того, дуже важливо, щоб у майбутньому інтереси ромів у владі представляли представники ромської громади. Будемо намагатися цього досягти», – запевняє Мирослав Горват.


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Міст буде гнучкий та непотопний-з вати та гівна (як уся рашка....)...
Торсіон (2017-01-17 18:42:16)
Укроскакуны вы все поголовно такие дебилы млять))) проснитесь от алкоголя, на дворе 3-е тысячелетие и новая технология))) просто смешно когда майдауны скачут в в неизвестную пропасть гейуевропы)))...
санитар (2017-01-17 12:45:50)
Чому б московитам не зробити кисло в борщ у відповідь. Війна так війна, а ми у відповідь на війну якесь незрозуміле АТО протиставляємо. Щоб отримати 1 млрд. кредитів від МВФ наші очільники руйнують ек ......
Кость (2017-01-17 12:05:05)
так вы 50 лет ни хрена не делали этой техникой.только языком трепали.А теперь нужны как обычно бабки,чтоб раздерибанить....
михал потапыч (2017-01-17 09:49:15)
Забрехався Порох і йому ніхто не довіряє, а ні в державі, а ні за кордоном. Ганьба та презирство його супутники....
СВМ, Дніпро (2017-01-17 01:19:30)