СТЕПАН ДЕРКАЧ: "Мій принцип – працюю з людьми і для людей! Наша стратегія - ми дивимось в майбутнє та формуємо нову країну"

СТЕПАН ДЕРКАЧ: «Мій принцип – працюю з людьми і для людей! Наша стратегія — ми дивимось в майбутнє та формуємо нову країну»

 

            Молодий, перспективний український політик із Закарпаття. Людина, яка зробила себе сама. Успішний та високоосвічений чоловік, який для свого досить молодого віку отримав чотири вищі та одну середньо-спеціальну освіту, проходив навчання в Європі та США, володіє п’ятьма мовами. Благодійник, меценат і просто люблячий син та добрий сім’янин, – це все про героя нашого інтерв’ю Степана Тіберійовича ДЕРКАЧА.

            Наша розмова з кандидатом у народні депутати відбулася напередодні Дня Незалежності України, тому не могли не запитати на початку, чим для нього є це свято?

            –Я народився, навчався і живу в м. Хуст, що на Закарпатті. Свого часу моє рідне місто було столицею Карпатської України, а мої земляки героїчною боротьбою продемонстрували своє прагнення жити в незалежній Українській державі. Це свято сповнення мрій багатьох поколінь наших предків жити на своїй землі і самим вирішувати свою долю.  

            Звісно, Україна,  як самостійна і незалежна  держава, є ще порівняно молодою. Все ж таки 21 рік це період, коли тільки починаєш ставати на ноги і набувати досвіду. Але не зважаючи на те, що протягом всього періоду новітнього державотворення ми мали різні фази розвитку країни, однак неухильною і незмінною константою залишалося те, що наша незалежність є найвищою цінністю.  Відомо, що тернистий шлях зростання та розвитку свого часу проходили більшість демократичних держав. Ми також його пройдемо, якщо будемо пам’ятати, що є нацією зі своїми неповторними історією, традиціями, культурою. У нас немає інших варіантів, як стати повноцінним доповненням до Європейського Союзу. Я патріот, тому переконаний: Україна буде сильною і могутньою державою зі світлим майбутнім.

-         –Ви йдете в парламент. Яка ваша мета, чому не хочете залишатися депутатом обласної ради?

            –Ну, власне, я є депутатом Закарпатської обласної ради  останніх двох скликань і скажу відверто: відчуваю, що зрозумів, аби допомогти своїм виборцям треба мати більше повноважень і можливостей, аніж це дає статус депутата облради. Якщо відверто, то протягом роботи в облраді я в рази більше витратив коштів з власного благодійного фонду для допомоги своїм виборцям, аніж це можна було зробити з мізерного обласного бюджету. І все одно, роботи на Закарпатті загалом і в моїй рідній Хустщині зокрема – непочатий край. Починаючи від доріг та зайнятості населення – до екології та якісного медичного забезпечення. А все це не вирішиш лише власним коштом, тут потрібен системний підхід, державна підтримка. А яка може бути державна підтримка, коли більшість субвенцій з державного бюджету, які спрямовуються  в бік Закарпаття йдуть на розвиток Мукачева та району? Про що тут може вестися мова?!

      –Пане Степане, скажіть, будь ласка, а як так трапилося, що ви двічі обиралися в обласну раду від Соцпартії, а в результаті опинилися серед регіоналів?

            –Я вже казав, що в політиці мене приваблює можливість провести такі зміни, щоб люди змогли нарешті пожити по-людськи. Повірте, насправді моя бізнесова діяльність дозволяє безбідно жити і не зважати на те яка зараз влада за вікном. В мене достатньо коштів, які я заробив на керівних посадах у великих компаніях. Однак, хочу зауважити, що останнім часом на Закарпатті діє мій благодійний фонд, через який я надавав і надаватиму підтримку моїм землякам, які цього потребують. Мною рухає насамперед потреба у зміні ситуації. Потреба ця визріла з кожним зверненням людей, і саме в допомозі людям я бачу свою місію на цій землі. Тому, аби діяти ефективно та мати максимум можливостей для допомоги пересічним людям, я зробив цей, повірте, не простий крок.

            –Добре, розкажіть тоді, якими будуть ваші кроки будуть в парламенті, які питання ви будете піднімати в найвищому законодавчому органі країни?

            –Коли я стану депутатом Верховної ради України то перше питання, яким я хочу зайнятися, – це  вирішення проблеми зайнятості населення на Закарпатті. На превеликий жаль, у нас, на Закарпатті, проблема зайнятості населення стоїть чи не найгостріше по країні. В області переважають сільські населені пункти,  немає потужних заводів, промислових об’єктів, тому гостро відчувається проблема зайнятості. Практично на всіх зустрічах люди завертаються з проханнями допомогти у вирішенні таких питань. А немає роботи — немає забезпеченої родини. І саме через бідність людей деякі так звані «політики» з відомого клану намагаються скупити цілі села.

Тому створення робочих місць – пріоритет над пріоритетами. Щоб дати людям роботу — треба створювати підприємства, заводи, різні об'єкти. Говоримо про розвиток бізнесу — малого, середнього. За два роки в Україні багато чого зроблено для того, щоб підприємництво розвивалося (зменшення кількості перевірок, скорочення процедури реєстрації підприємства тощо), але ще в цьому напрямку треба працювати. Ви спитаєте, чи знаю як саме? Знаю, бо маю і відповідну освіту, і досвід. Я вже два скликання працюю депутатом обласної ради і мені відомо як працює адміністративна машина, бачу, як її роботу можна удосконалити, а для бізнесу — добитися полегшення. Маю знання, як це робити, як полегшувати роботу бізнесу  — свого часу вчився за кордоном, перейнявши їхній досвід в управлінні. І тому йду у Верховну раду аби використовувати набуті знання, власний досвід та досвід світовий для розбудови нашої держави.

            Спитаєте, чи реально і як конкретно можна вирішувати проблему зайнятості? Це можна зробити.  Назву конкретно, що я буду лобіювати. Перше — всебічна підтримка малого та середнього бізнесу. Ви подивіться на звіти податкової – понад 40 відсотків коштів до бюджету дає саме цей бізнес. А при підтримці можна довести цю частку до 70-80 відсотків. Чи є ще питання, хто потребує найбільшої підтримки?

            Наступне – це створення ВЕЗів на Закарпатті та залучення іноземних інвестицій в основні галузі економіки. Свого часу з-поміж усіх ВЕЗів саме Закарпатська доказала свою ефективність чи не найбільше. По інших були проблеми, було відмивання грошей, це всі знають. Але закон можна удосконалити і це треба робити, бо саме завдяки ВЕЗ до Закарпаття прийшли заводи Джейбіл, Шкода, а це десятки тисяч робочих місць, це забезпечені родини, це наповнення бюджету, це соціальні програми. ВЕЗи треба повернути та удосконалити. Крім того, надати підтримку  розвитку туристичної сфери Закарпаття. За розвитком «Зеленого туризму», вважаю, взагалі майбутнє краю. Ми маємо благодатний зелений регіон, очищуємо його від пестицидів, ми створюємо заповідники й заказники. Ми маємо унікальні родзинки в світі («Долина нарцисів», Синевір тощо), тому нам є чим пишатися і що показати. Мусимо робити ставку на туризм, розвиваючи його та вчити людей, як робити на цьому бізнес, як забезпечувати себе і свою родину. Так роблять у всьому світі. Я ж у свою чергу працюватиму над тим, щоб так робили в Закарпатті.

Хочу нагадати, що недавно був підписаний закон «Про зайнятість населення», в якому передбачено  низку заходів, спрямованих на створення нових робочих місць, на забезпечення молоді роботою. Це означає, що влада держави думає над проблемою, і всі разом ми зможемо її вирішити.

            Йду в парламент  з конкретною програмою, реалізація якої  дасть можливість зняти напругу в питанні зайнятості населення та повернути людей з закордону додому: матерів до дітей, а чоловіків до дружин, позбувшись такого ганебного явища, коли ростуть діти-сироти при живих батьках.

            –Степане Тіберійовичу, в мене є дані, що ваш рейтинг у своєму 71 окрузі є найвищий і щонайменше удвічі перевищує показники найближчого переслідувача. Як ви вважаєте, чи будуть в процесі кампанії використовуватися якісь брудні технології?

            –Я за рейтингами не женуся, мені важлива лише думка людей, які дають оцінку моїй роботі. Якщо вони дадуть позитивну оцінку моїй багаторічній роботі в якості депутата обласної ради і підтримають мою кандидатуру на виборах у Верховну Раду — це буде показником якості моєї роботи. В будь-якому випадку я працюватиму для людей, не зважаючи на рівень представництва. Працюю не два місяці перед виборами, а постійно.

Є дві основні категорії політиків – «временщик» та той, хто працює постійно. «Временщики» -  роздають мільйони перед виборами, а потім сидять 5 років в парламенті, забувши про людей, і спокійнісінько відпрацьовують потрачені ресурси. І тільки за пару місяців до наступних виборів вони знову потягнуться до народу зі своїми мішками брудних грошей. Я постійно повторюю: наші закарпатські люди дуже розумні, а відтак такі технології не спрацьовують. Вони розуміють, що зараз їм пропонують, наприклад, 500 гривень  за голос, а потом витягнуть 5000, бо треба буде повернути своє.

            Щодо брудних технологій, то не виключаю їхнього використання. А те, що вони вже використовуються, ви, журналісти, добре бачите. Я сподіваюся, що завдяки вам про це дізнається громадськість. Якось особливо не переймаюся питанням брудних технологій. Слід пам'ятати, що люди, які нічого не здобули в цьому житті самостійною чесною працею, завжди намагаються  і намагатимуться піднятися за рахунок оббріхування та приниження інших. Бог їм суддя.

            –З чим Ви йдете на вибори і яке Ваш головне гасло?

            –На вибори йду з підготовленою конкретною програмою, яка написана на основі глибокого аналізу всіх наявних проблем в регіоні.  А моє основне гасло незмінне – «Працюю для вас – звітую перед Вами»!

Розмову вів

Олексій ОРЛОВИЧ

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-17
2018-06-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)