"95 відсотків імовірності, що світ визнає вибори в Україні" - Магера

"95 відсотків імовірності, що світ визнає вибори в Україні" - Магера

Член Центрвиборчкому Андрій Магера не боїться звільнення із посади і вважає, що цьогорічний виборчий процес в Україні зіпсували емоції.

— Чесно кажучи, хотілося б, щоб процес був позбавлений емоційної складової. Під час президентських виборів 2009-2010 років, парламентських виборів 2006-2007 перший місяць виборчого процесу був досить легкий, — каже Магера. — На цих же парламентських виборах усе минає досить напружено. З'явилась певна емоційна складова, пов'язано із судовими провадженнями відносно членів Центральної виборчої комісії. Ця нервова складова і зіпсувала початок перебігу виборчого процесу.

Лише в цьому ці вибори відрізняються від минулих?

— Закон приймався не під час постатейного другого читання, а в цілому. З огляду на це, там з'явилися норми, які суперечать одна одній, є певні прогалини. Зокрема, що стосується формування окружних виборчих комісій (ОВК). Їхня якість могла б бути і кращою, якби законодавець не дозволив брати участь у жеребкуванні партій, які не висували кандидатів по одномандатному загальнодержавному окрузі. Тоді була б не 81 партія, а 22. Можливо, це покращило б ситуацію. Водночас, я не можу сказати, що ситуація з окружними виборчими комісіями — погана чи незадовільна. Я просто вважаю, що вона могла б бути кращою.

Як вплине на виборчий процес відсутність в окружкомах представників партій, які балотуються у загальнодержавному виборчому окрузі?

— Я сподіваюся, що ті люди, які сьогодні включені у склад окружних виборчих комісій, зможуть провести вибори належним чином. Хочеться вірити, що не буде протиправного впливу з боку політичних сил.

Вищий адміністративний суд України тричі ухвалював рішення проти вас за трьома різними епізодами. Що за цим стоїть?

— Не маю часу задумуватися над тим, чому так відбувається. Але факт є факт Я можу лише не погоджуватися з цим фактом, чи ні, але він таки існує. Такі рішення судів. Щось додатково коментувати у цьому випадку складно.

Інші працівники ЦВК подібним чином повертали неналежно оформлені скарги. Однак подібних ситуацій, ухвалення судових рішень не було. Я особисто не можу цього пояснити. Але люди можуть самі собі можуть робити висновки.

Чому не мали б ухвалювати рішення проти вас?

— Перш за все не було вказано конкретної підстави для рішення, який конкретно закон порушено. Тому я маю повне право залишитися на своїй позиції. Утім це вирішувати не мені, а Верховній Раді та президентові. Але я зовсім не боюся звільнення, адже незамінних людей немає.

Деякі кандидати у депутати стверджують, що певні округи у Києві «нарізали» під потрібних кандидатів.

— Я категорично не погоджуюся. Перш за все, у Києві кількість округів зросла лише на один. У зв'язку з цим змінилися межі виборчих округів, бралися до уваги межі адміністративно-територіального поділу районів. Зрештою, яким би чином не ділилися округи у Києві завжди будуть говорити, що під когось це зроблено. Знаєте, як кажуть в Одесі, люди говорять, говоріть і ви.

Багато говорять, що світ може не визнати вибори в Україн. Чи можливо це? Що повинне статися, щоб їх таки не визнали?

-Відкидати таку можливість не можна. 95%, що їх визнають. Все буде залежати від того, наскільки відповідально до цього підійде не тільки ЦВК, але й окружні і дільничні, органи влади, і політичні партії загалом. Це має бути поєднання усіх без винятку сил на те, щоб вибори відбулися.

Забезпечення окружних виборчих комісій відеоспостереженням — дієвий захід проти фальсифікацій?

— Питання доцільності відеоспостереження на порядку денному не стоїть. Закон вирішив так, а отже це підлягає виконанню Центральною виборчою комісією. Інша справа, що в мене може бути якась своє точка зору щодо доцільності, але недоцільності. Але моє завдання — виконувати цей закон.

Джерело: Gazeta.ua

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-08-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Правова допомога, безкоштовна первинна консультація сайт: http://deportation-advocate.info/:- скасування заборони в’їзду, депортації з Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції, Італії та інших країн Шенгенськ ......
Володимир 201716S (2017-08-21 16:12:12)
В нормальной стране,деньги потребовали бы вернуть,а чиновников на "покой" домой, по статье,причем и тех кто насчитал такие зарплаты! И только в "европейской" Украине, они задумалис ......
Вау (2017-08-21 16:05:03)
Да потому что все знают, что очень многие из бойцов АТО возвращаются с поломанной психикой, агрессивные, неадаптированные к социуму - зачем такие люди Польше? Они ведь не должны заботиться о трудоустр ......
iralivin (2017-08-21 15:54:55)
О, чудесная новость! Давно мечтаю побывать в Южной Корее, даже как-то узнавала в посольстве по поводу визы, но там всё оказалось так сложно, что я отказалась от этой идеи... Если бы ввели упрощенный в ......
iralivin (2017-08-21 15:52:09)
От якби легалізували б все це діло то нікого б і вивозити не прийшлося б і бюджет країни б краще виглядав,хто зна може і взагалі не прийшлося б клянчити в інших країн.А що до подібного дозвілля то я ......
Сашка (2017-08-21 12:12:39)