ОПОРА про те, що напорушував в Ужгороді міністр освіти Квіт

ОПОРА про те, що напорушував в Ужгороді міністр освіти Квіт

Міністр освіти і науки Сергій Квіт в Ужгороді під час зустрічі із студентами та викладачами УжНУ 9 жовтня прямо закликав проголосувати на виборах за партію «Блок Петра Порошенка» та кандидата від цієї політичної сили на одномандатному виборчому окрузі №68 Роберта Горвата.

Висловлювання з ознаками агітації Сергій Квіт допустив, відповідаючи на питання – чого він разом із «Блоком Петра Порошенка». Нагадаємо, Сергій Квіт є кандидатом до парламенту у виборному списку партії «Блок Петра Порошенка».

Одна із студенток УжНУ після цього спитала: наскільки професійно і компетентно перебуваючи на посаді міністра прямо агітувати в освітньому середовищі. Сергій Квіт сказав, що просто відповів на запитання із залу. На це студентка уточнила – питання із залу звучало щодо участі Сергія Квіта у виборах, а про кандидата на одномандатному окрузі №68 Роберта Горвата ніхто не питав, міністр згадав про нього сам. На це Сергій Квіт відповів, що врахує зауваження, після чого в головному залі УжНУ, де вміщається більше 500 осіб, пролунали оплески.

Пізніше, під час прес-конференції кандидат у списку партії «Блок Петра Порошенка», представник закарпатського осередку партії УДАР Валерій Пацкан наголосив: «Сергій Квіт перебуває у відпустці, і так само має право агітувати за ту політичну силу, від якої висувається, від якої йде за номером 11 і агітує за того кандидата, якого він підтримує. Це – на законних підставах, жодних незаконних підстав тут немає».

Сергій Квіт, відповідаючи на питання представника ОПОРИ про агітацію у стінах вишу, зазначив: «Я використовую цю відпустку з двома цілями. По-перше, зараз іде виборча кампанія, і я є 11-м номером у списку «Блоку Петра Порошенка». По-друге, я використовую цю відпустку, щоб відвідати ті області, в яких я ще не був». За словами Сергія Квіта, його головне завдання – імплементація нового закону «Про вищу освіту». Відтак він зустрічається з освітянами, і детально розповідає про новий закон. «Це роблю не тільки я, а й мої колеги, зокрема Лілія Гриневич, яка кандидат до парламенту від іншої політичної сили, – наголосив Сергій Квіт.

Крім того, 9 жовтня Сергій Квіт провів зустріч в Ужгороді із вчителями шкіл у робочий час у приміщенні навчального закладу – Палацу дітей та юнацтва, що належить Закарпатській обласній раді.

Як вдалося з’ясувати  спостерігачу ОПОРИ з власних джерел, 8 жовтня, в управлінні освіти Ужгородської міської ради пройшла поточна нарада директорів, на якій їм запропонували прийти на зустріч із міністром. А вже вранці, 9 жовтня, в школи надійшла телефонограма з управління, згідно з якою участь усіх директорів шкіл у зустрічі із міністром освіти і науки о 13.15 є обов’язковою.

Крім того, у залі були освітяни з інших районів області, які проходили переатестацію у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. Усім сказали, що у «Падіюні» буде зустріч суто з міністром освіти і науки, а не з кандидатами у депутати.

На зустрічі у «Падіюні», крім міністра освіти та науки, був присутній і кандидат від «Блоку Петра Порошенка» по одномандатному виборчому окрузі №68 Роберт Горват, а також кандидат по виборному списку партії, чинний народний депутат України, Валерій Пацкан.

«Я пішов у відпустку зараз, і приїхав до вас з тою метою, щоб підтримати наш «Блок Петра Порошенка, і також наших колег, яких ви бачите перед собою: Роберта Горвата перед усім, але я сподіваюсь, що в усіх нас така професійна зустріч і ми зможемо обмінятися думками, а також, можливо, у вас будуть якісь питання», – звернувся до освітян міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Зал, у котрому близько 500 місць, під час зустрічі був повністю зайнятий працівниками освіти. Цікавий нюанс: Валерій Пацкан, який був неформальним модератором зустрічі, відкинув пропозицію спілкування за принципом вільного мікрофону, натомість запропонував писати записки. Таким чином питання із залу могли проходити відбір.

Участь трьох кандидатів від однієї політичної сили із працівниками сфери освіти у робочий час із прямими закликами голосувати за конкретну партію свідчить про використання адміністративного ресурсу.

Згідно з частиною 22 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», «кандидатам забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації (...) устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу».

Джерело: ГМ «ОПОРА»

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)