Русини Мукачева вірять В’ячеславу Шутку

Русини Мукачева вірять В’ячеславу Шутку

«Відповідь на питання визнання національності «русин» має дати перепис населення», – таке переконання висловив у своєму виступі перед русинською громадою кандидат у народні депутати України від Партії регіонів по виборчому округу №69 В’ячеслав Шутко.

У селі Ракошино Мукачівського району, де, власне, відбулася зустріч представників осередків крайового Товариства підкарпатських русинів Мукачівщини з В.Шутком, піднімалися найболючіші для організації питання.

Найголовнішим для русинської громади є її визнання на державному рівні. «Усі країни, де проживають русини, уже визнали їх, як окрему націю, – розповів заступник голови Світової Ради русинів Микола Бобинець, який також відвідав захід. – Депутати Верховної Ради, вихідці з Закарпаття, завжди перед виборами обіцяли нам, що допоможуть у цьому. Але ми вкотре переконалися, що це тільки порожні балачки. Сьогоднішня влада на чолі з Президентом оголосила про євроінтеграційну політику, тож маємо сподівання, що на нас нарешті звернуть увагу. Батько В’ячеслава Ласловича є русином, і ми віримо, що він відстоюватиме русинське питання».

Торкалися на зібранні і соціальних проблем, зокрема, питання працевлаштування, адже русини здавна є роботящими людьми, та знайти достойну роботу у себе вдома дуже непросто, тому більшість мусить їхати за кордон на заробітки.

«Проблема робочих місць тісно пов’язана з питанням привабливого інвестиційного клімату, – переконаний В’ячеслав Ласлович. – І ця проблема не тільки у складній податковій політиці, і й у адміністративному тиску. Чому в Мукачеві не відкриваються різні супермаркети? Тому що коли приходять до нас представники інших торгових марок, для них дорога сюди закрита. І це стосується усіх напрямків бізнесу, яким цікавиться лише одна сім’я. А якби на Закарпаття зайшов інвестор, у нас би почала розбудовуватися інфраструктура, почала би збільшуватися середня зарплата по регіону, бо не вистачало би робочих рук. Поки у краї не створиться більшість з нашої політичної сили, на якість зміни чекати не доводиться – жодна інша партія не в змозі протистояти цій корумпованій системі».

Турбує представників русинських організацій і неконтрольована вирубка лісів, яка має місце у нашому краї: «На нашу думку, до 60% лісів на Закарпатті вирубуються безконтрольно, на їх місці нічого не садиться, все заростає дикорослим чагарником».

«Я з сім’єю обійшов практично усі гори на Закарпатті, – розповів В’ячеслав Шутко. – Нещодавно я поїхав на Свалявщину, на одне місце, куди ми ходимо вже 22 роки. Коли ми вийшли на гору, у мене просто відібрало мову – замість лісу я побачив поле пеньків. На жаль, зараз Україна, зокрема Закарпаття, стала сировинним придатком деревообробної галузі. Мусимо констатувати, що ліс безконтрольно рубається і вивозиться за кордон. Це при тому, що у нашому краї ще 20 років тому працювало 14 деревообробних комбінатів. Наші меблі постачались на територію усього Радянського Союзу. Тут ми нічого кардинально змінити не зможемо, поки не почнемо міняти з себе. Якщо ми продовжуватимемо заради легкої копійки знищувати свій край, не думаючи про те, що ми залишаємо своїм дітям, ніяка державна політика не вплине на стан речей. Звичайно, контроль за лісонасадженнями, їх прорідженням та відновленням треба робити жорсткішим, але він не вирішить проблему радикально. Повернуся до сказаного, ми би могли залучити у деревопереробну промисловість інвесторів, і навіть маємо успішний приклад, це – Мукачівська лижна фабрика. Коли сюди прийшов потужний інвестор, підприємство стало і найкращим роботодавцем, і найкращим платником податків».

zakarpatpost.net

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)