Шуфрич: Закон про освіту грубо зневажає права угорського населення в Україні

Шуфрич: Закон про освіту грубо зневажає права угорського населення в Україні
Народний депутат від Опозиційного блоку Нестор Шуфрич на запрошення уряду Угорської Республіки відвідав відкриття чергової сесії Угорського Парламенту. Перед засіданням парламенту Нестор Шуфрич зустрівся з Віце-прем'єр-міністром Угорської Республіки Жолтом Шемьєн.
Під час зустрічі були порушені аспекти україно-угорських відносин в контексті внутрішньої ситуації в Україні. Віце-прем'єр-міністр Угорщини зазначив, що саме Угорська Республіка першої в 1991 році визнала незалежність України, а також була одним з головних лобістів нашої країни в наданні їй безвізового режиму. Сам Віце-прем'єр-міністр Жолт Шем'єн неодноразово наполягав на наданні безвіза Україні, а забезпечення пріоритету України перед іншими країнами, які претендують на це право, було особистою позицією Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Також сторони обговорили питання про мовні обмеження, які проголосовані Верховною Радою України в новій редакції Закону «Про освіту». Віце-прем'єр-міністр зазначив, що даний закон грубо зневажає права угорського населення в Україні і суперечить багатьом прийнятим міжнародним зобов'язанням Української держави. Відразу після прийняття цього закону Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що Угорщина зі свого боку буде ветувати всі питання, що стосуються України, до врегулювання цього питання.
У свою чергу, Нестор Шуфрич зазначив, що виступаючи в парламенті, Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан приділив окрему увагу питанню прийняття цього закону в Україні. «Віктор Орбан задав питання: чим заслужили таке ставлення угорські діти (етнічні угорські діти, які проживають на території України і є українськими громадянами - Ред.), Яким заборонили отримувати освіту рідною мовою? І чим заслужили це їхні батьки? »- підкреслив Нестор Шуфрич.
У своєму виступі Віктор Орбан також зазначив, що тільки в цьому році понад 1500 дітей та супроводжуючих їх осіб з України отримали можливість оздоровлення в Угорщині.
Нестор Шуфрич повністю поділяє стурбованість уряду Угорщини щодо можливості вчитися громадянам України, які за національністю є угорцями, на рідній мові в Україні. «Вважаю, що цей закон грубо порушив цілий ряд норм Конституції, включаючи 10 статтю і обов'язково має бути ветований президентом, якщо він дійсно дотримується принципів прихильність європейським цінностям, а не лише декларує це. Залежно від дій президента і влади, я впевнений, буде адекватна реакція як всередині України, так і за її межами. Сподіваюся, що президент сам врегулює це питання, і мені з моїми колегами не доведеться звертатися в Конституційний суд щодо визнання окремих статей Закону «Про освіту» не відповідають Конституції », - заявив Нестор Шуфрич.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...
Гардистон 19 вересня 2017 21:42
То нехай угорці їдуть до Угорщини - виїзд з України вільний для всіх.

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)