Відбувається набір студентів на міжнародні стажування від AIESEC

Відбувається набір студентів на міжнародні стажування від AIESEC

Побувати за кордоном – цього хоче чи не кожен студент. Ми живемо так близько до Європейського союзу, що дивно не хотіти потрапити на декілька тижнів у омріяну Прагу, Братиславу, Відень, Париж… А скільки цікавих та екзотичних країн у світі – Китай, Індія, Австралія… Іноді здається, що не вистачить життя, аби побувати всюди де хочеться. Для студентів, для котрих фінанси обмежені це все виглядає як казка, котра перетворюється на реальність лише для обраних.

Виявляється, потрапити за кордон – не така вже і проблема, адже саме зараз відбувається набір у численні програми міжнародного обміну та професійних стажувань організацією AIESEC.

AIESEC— міжнародна молодіжна організація, що допомагає розвивати професійні навички та особисті якості, отримувати новий досвід, приймаючи участь у міжнародних програмах та у організації проектів. Організація об’єднує активну молодь зі 113 країн світу. AIESECв Україні існує з 1994 року, об'єднує більш ніж 1000 студентів з 70 вищих навчальних закладів. Представництва організації працюють у 19 містах – Києві, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Одесі, Дніпропетровську, Бердянську, Донецьку, Маріуполі, Харкові, Севастополі, Сімферополі, Луганську, Ужгороді, Миколаєві, Чернівцях, Сумах, Запоріжжі, Кривому Розі.

Щоб дізнатись про програми для студентів детальніше, ми вирішили поспілкуватись із Наталією Гомонай, віце-президентом із вихідних стажувань в AIESEC. У її обов’язки входить шукати студентів з Закарпаття та допомогати їм поїхати за міжнародною програмою обміну чи на програму професійних стажувань за кордон. Минулого року вона була віце-президентом із вхідних стажувань, тобто була відповідальна за всіх студентів, котрі приїжджали в Ужгород і брали участь у проектах. 

Наталю, коли Ви працювали віце-президентом із вхідних стажувань, як відбувалась співпраця з іноземними стажерами?

Під час мого перебування на цій посаді в Ужгород приїжджали стажери з Китаю, Туреччини, Індії, Нової Зеландії, Бразилії та інших країн. Гості нашого міста мали можливість жити у приймаючої сім’ї, котра виявила зацікавленість у піклуванні за стажерами, адже у багатьох родинах є дітки, що потребують практики англійської мови. Деякі родини цікавляться іншими культурами та хочуть допомогти стажерам пізнати українську у «домашніх» умовах. Моя родина також була у списку приймаючих – у нас три тижні жила дівчинка з Китаю.

Перебуваючи в Ужгороді стажери працюють у школах, дитячих інтернатах та літніх таборах. Постійними нашими партнерами є школа №4 та №5.

Чи є зараз діючий проект із вхідних стажувань?

Починаючи з 15 листопада працюватиме проект «Світ без кордонів» — до нас приїжджають стажери з Нігерії та Індії. Вони покажуть презентації про свою країну, розкажуть про звичаї, культурне життя, кулінарію та інші етнічні особливості свого краю. Ми вважаємо, що це дуже корисно, зокрема для ужгородських дітей – це розвиватиме толерантність до інших народів.

На базі цих стажувань ми організуємо «Englishspeakingclub» для студентів та дорослих, котрим не вистачає практики англійської мови. Такі уроки дійсно підвищують рівень володіння англійською, адже вивчаючи її з україномовними людьми завжди можна сказати «я забув як буде це слово». Зі стажером, котрий розуміє тебе тільки англійською так не зможеш. Зазвичай «Englishspeakingclub» проходить у одній з аудиторій ЗакДУ і коштує це 10 грн за заняття. Про день та час проведення ми попереджаємо у соціальних мережах. Приходити можуть усі бажаючі.

Знання англійської мови обов’язкове для участі у міжнародних проектах стажування? Розкажіть детальніше про програми та як взяти участь у них?

У кожного студента, котрий хоче взяти участь у міжнародній програмі обміну повинен бути середній рівень знання англійської мови. Це стосується волонтерських програм. Якщо ми говоримо про професійні стажування, то тут вимоги до англійської вже більш жорсткі.

Для того щоб взяти участь у проектах, людина повинна укласти з нами контракт – AIESECвиступає посередником між студентом та програмою, на яку він хоче поїхати. Студент повинен бути віком від 18 до 28 років. Обов’язковим є наявність закордонного паспорта та, звісно, бажання кудись поїхати.

Ми пропонуємо професійні і волонтерські стажування. Вони відрізняються тим, що на професійних стажуваннях Ви їдете в обрану країну саме на роботу. Для цього потрібно мати диплом бакалавра чи магістра. Тривалість такого стажування від 6 до 12 місяців. Ви дістаєте заробітну плату, яка покриває витрати на  харчування, транспорт та житло. Ми пропонуємо роботу у сфері маркетингу, менеджменту, інформаційних технологій тощо. Також стажер може поїхати працювати викладачем англійської або німецької мови. Такі стажування  допомагають у майбутньому працевлаштуванні, адже міжнародний досвід дуже ціниться роботодавцями. На підтвердження досвіду роботи ми та компанія, у якій працює стажер видає сертифікат про проходження професійного стажування.

Волонтерські стажування мають на меті розвинути не стільки професійні навички, як особистісні.  Вони полягають у тому, що Ви приїжджаєте і розповідаєте про культуру України, наприклад, проводите різні презентації для школярів та студентів. У цьому випадку відбір менш жорсткий, і навіть студент 1 курсу може поїхати на таке стажування. Така поїздка триває від 6 до 8 тижнів.

Саме тепер проводиться набір на стажування в грудні, січні та лютому. Можливі країни – Польща, Китай, Індія, Туреччина, Чехія та Румунія. Хоча ці країни і є пріоритетними, AIESECне обмежує волонтерів – якщо є бажання поїхати у якусь іншу країну, це не проблема. Головне, щоб там було представництво нашої організації.  

Що чекає на студента, котрий вирішив стати учасником волонтерського стажування?

Перш за все потрібно заповнити аплікаційну форму на нашому сайті, де Ви вказуєте: як Ви дізнались про стажування, якою є мета поїздки, як Ви бачите свої обов’язки під час проекту. Також Ви повинні вказати своє резюме, країни куди Ви хочете поїхати та термін перебування у них. Після заповнення усіх анкет з Вами зв’язується людина, котра відповідає за відбір стажерів і призначає інтерв’ю. Така співбесіда проводиться для того, щоб перевірити чи дійсно Ви готові їхати на стажування. Багато кому важко бути самому у чужій державі – такі умови потребують самостійності, комунікабельності та певних лідерських якостей від людини. Не менш важливо, чи стажер зможе працювати у міжнародній команді, чи не виникнуть якісь конфлікти з представниками інших країн.

Наступна фаза – підписання контракту. Ціна на стажування: 1500 грн — волонтерське; 2000 грн — професійне. Витрати за візу та транспорт студент бере на себе.

Коли стажеру робиться виклик для візи, там вказуються умови перебування за кордоном. Нагадую, що під час волонтерських стажувань житло та харчування забезпечуються організацією.

Під час професійного стажування багато що залежить від країни перебування. Наприклад, в Індії за 100 доларів можна прожити місяць, а заробітна плата від 100 до 300 доларів. Якщо говорити про країни західної Європи, то представники компаній висилають інформацію про мінімальну суму, котру повинен мати стажер, наприклад 600 євро. У цю суму входять витрати на відпочинок, подорожі країною та за її межі, тощо.

Після укладання контракту ми надаємо доступ до мережі «myaiesec.net» — це платформа, де спілкуються члени організації всього світу. Студент створює власний профайл та шукає стажування для себе. Також потрібно пройти інтерв’ю з членами організації, котрі відповідають за обраний проект. Це і є завершальним етапом – після цього можна збирати валізи.

Яким чином організація підтримує стажерів під час їх перебування у програмі?

Справа в тому, що коли людина їде на стажування вона отримує «JobDescription» — це документ, в якому є уся інформація про роботу (графік, обов’язки, платня). Також стажер обізнаний у своїх правах. І волонтер і організатори проекту повинні дотримуватись усіх цих положень. Якщо цього не відбувається, студент, що у нашому випадку їде з Ужгорода, пише нам і ми намагаємось владнати ситуацію.

Взагалі, члени організації AIESEC дуже відкриті і завжди готові допомогти іншому. Поки у нас не було такого, щоб студенту взагалі не сподобалось стажування або до нього погано ставились. Був у нас випадок, коли дівчина з Ужгорода поїхала на професійне стажування у Китай, працювати у школі. Вже на місці виявилось, що в неї була туристична віза, а для тієї роботи потрібна була професійна. Школа зі свого боку відмовилась від неї як працівника через документи. Але дівчина була не з лякливих та знайшла собі інше стажування перебуваючи в Китаї. Вона зв’язалась зі мною, щоб я допомогла їй влаштуватись на нове стажування. Таким чином ми все владнали.

Якщо стажеру терміново потрібно повернутись додому, чи можливо для нього продовжити стажування згодом?

Такі питання обговорюються і вирішують перш за все організатори проекту у якому стажер бере участь. Звісно, якщо терміново потрібно повернутись ми даємо таку можливість. Зрозуміло, що якщо країна у котрій проходив проект далеко і квиток коштує дорого такі стажування обриваються. Проте, це абсолютно ніяк не впливає на можливість людини поїхати за кордон та спробувати знов іншим разом. Обмежень ні з боку вибору країни, ні з боку кількості стажувань немає. У нас навіть проходять акції – перше стажування коштує 1500 грн, друге – 750 грн.

Коли бажаючі вирушити у міжнародне стажування можуть подавати заявки?

Набір стажерів триватиме до кінця листопада. Для того щоб підготуватись до поїздки у волонтерське стажування потрібно від 1 до 2 місяців. Це залежить від запитів людини та обраної країни. Для професійних стажувань підготовка триває від 3 до 6 місяців – це оптимальний період для пошуку та підготовки до відповідного проекту. На всіх етапах підготовки ми допомагаємо студентам, тож звертайтесь, будемо раді.

 Ми дякуємо Наталії за інтерв’ю та надану нам інформацію. Сподіваємось хтось наважиться та вирушить у подорож, адже як казав французький письменник Анатоль Франс: «Подорожі вчать більше, аніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в чужих місцях, дає більше, ніж десять років, прожитих вдома».


Матеріал підготувала Юлія Юрковецька

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)