Як бачать любов відомі закарпатці

Як бачать любов відомі закарпатці

 

Це свято вважається світським, відзначається не в усіх країнах і святкується по-різному. До прикладу, в Англії існувало повір'я, за яким перший чоловік, що його зустрічала дівчина 14 лютого,мав стати її Валентином – хоче вона цього чи ні.

Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав'язаними очима. В Італії в День святого Валентина прийнято дарувати коханим солодощі, саме тому цей день там так і називають – «солодкий». Поляки цього дня традиційно відвідуютьПознанську митрополію, де, як стверджують, лежать мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. У Польщі вірять, що молитва до неї допомагає в любовних справах.

Якою бачать любов відомі закарпатці, про їхню історію кохання запитуємо віч-на-віч:

 

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Ледида:

«З дружиною познайомився випадково. Довго шукав собі комплект якісних лиж – у ті часи це був дефіцит, навіть у Москві купити їх не зміг. Повернувся на Закарпаття – тут мені порадили, якщо буде можливість, поїхати в Мінськ. Тоді були туристичні поїздки в місто-герой Брест, з екскурсією до Мінська. Купив путівку – і вже в автобусі познайомився з майбутньою дружиною. 

У жінках, понад усе, ціную скромність і розум. А ще, переконаний, у справжній жінці завжди має бути якась загадка, таємниця».

 

Прокурор м. Ужгорода Іван Штефанюк:

«З жінкою моєї мрії ми зустрілися на автобусній зупинці. Я тоді доїжджав до Ужгорода з Перечина, тож ми неодноразово бачилися. Одного разу наші погляди перетнулися – і ми вирішили спробувати. Довго зустрічалися, потім одружилися. На час, коли я зважився освідчитись їй, уже був у досить зрілому віці і точно знав, що мені потрібно.

У жінках ціную щирість, вірність, почуття материнства – це і є для мене головними рисами ідеалу. Не менш важливою є гармонія внутрішнього і зовнішнього світу жінки. Кохання для мене – це внутрішнє відчуття потреби одне в одному. Його не можна відчути на дотик і передати комусь іншому у спадок. Висловити це майже неможливо, оскільки вищого від нього немає нічого. Ти йдеш – і одного разу спиняєшся, розуміючи: так, це саме те, що тобі потрібно, це та людина, без котрої твоє життя пусте. Для того ж, аби зустріти, а потім зберегти справжнє кохання, потрібно насамперед з’ясувати, чого саме ти хочеш. Треба вибудувати той омріяний портрет, про який ідеться у книгах про кохання. Та все ж для кожного цей ідеал є індивідуальним. Коли ж ти зустрінеш цю людину, обов’язково відчуєш це своїм внутрішнім єством. Ну а потім вже треба, звісно, не відпускати цієї людини і робити все для того, щоб вона хотіла бути з тобою, щоб була щасливою поряд».

 

Начальник ДПІ м. Ужгорода Марія Бадида:

«Для мене головне в коханні – це порозуміння. Також потрібно навчитися пробачати всі проступки тій людині, яку ви кохаєте. Я з чоловіком прожила 35 років, і, повірте мені, випадки були різні, та все ж ми знаходили спільну мову. Познайомилися ми в громадському транспорті, в рейсовому автобусі. Зустріч наша була випадковою, але все ж доленосною. Коли ми звернули увагу одне на одного – спробували кілька разів піти на танці ввечері, з яких і розпочалися наші стосунки. І я вважаю, враховуючи те, скільки років ми прожили разом, що вибір був зроблений усе ж правильно. Живемо ми, як і всі нормальні люди, тож, кажу, буває всяке. Але всім сучасним молодим парам я раджу не звертати уваги на буденні негаразди і не ділити членів родини на головних і тих, хто їм підпорядковується. Всім треба розподіляти обов’язки порівну, та все ж іноді варто і поступатися, незважаючи ні на що, адже немає нічого вищого за злагоду, довіру і порозуміння в сім’ї.

Тепер, спостерігаючи за сучасною молоддю, я бачу, що підходи до сімейних справ змінилися: молоді люди хочуть все і одразу. Молодь мріє про квартиру, автомобіль, достаток і хоче ні в чому собі не відмовляти. У наш час принципи були іншими. Ми не думали про фінансове становище. На першому місці в наших планах була майбутня родина, діти. Коли народився син, почалися клопоти і думки про його виховання, а матеріальні блага завжди були на задньому плані, хоча, звісно, і не можу сказати, що ми про них не думали. Ми працювали, заробляли собі на життя і кохали одне одного.

У чоловіках я ціную щирість, відданість і вірність. Представник сильної статі, звичайно, повинен вміти і грошей заробити, щоб забезпечити краще життя для своєї родини. Рецепт кохання, на мою думку, у кожного свій. Адже доля кожного з нас уже давно продумана на небесах, і ми можемо тільки вносити певні корективи до розвитку подій. Зустріти ж справжнє кохання можна, просто йдучи вулицею. Якщо ж ви вирішили вже створити сім’ю, робити цей крок потрібно обдумано, зваживши всі «за» і «проти» майбутнього шлюбу. Коли ж курс на кохання встановлено, ні в якому разі не відступайте від своєї цілі. І тоді у вас обов’язково все вийде».

 

Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов

«Я знаю, кохання є, його потрібно шукати, за нього потрібно боротися! Незабутніми і безтурботними є студентські часи, коли переповнює романтичний настрій, коли серед безлічі усмішок, облич та очей ти помічаєш тільки одну усмішку на чарівному обличчі та іскорку в очах, яку запам’ятовуєш уже на все життя! Коли бажаєш щоденного спілкування, бо вже інакше не сприймаєш цей чудовий світ! Саме так і розпочалася історія нашого з дружиною кохання. 

Що для мене означає кохання? Звичайно, це почуття, без якого, напевно, не могло б існувати людство. Кохання, якщо воно взаємне, потребує зусиль, старання, постійного живлення. Переконаний, що без духовного аспекту тут також не обійтися. У цьому плані ми з дружиною завжди турбуємося про спільний відпочинок, любимо влаштовувати приємні сюрпризи, романтичні вечері, дарувати подарунки, не обов’язково приурочуючи їх до свята. Надихають нас до цього і син із донечкою. Їхні успіхи, маленькі перемоги та спільні інтереси надзвичайно радують. Усе це привносить гармонію в сім’ю. Саме про це ми з дружиною й мріяли, коли зрозуміли, що хочемо поєднати наші долі! Я надзвичайно вдячний своїй коханій за те, що вона зуміла створити домашній затишок, започаткувати наші сімейні традиції, залучити до їх підтримки дітей. Ціную її за те, що за роки нашого щасливого подружнього життя стала для мене коханою, другом та найкращим порадником, надійною опорою.

Поняття краси, в моєму розумінні, не має якогось визначення – усе залежить від світосприйняття. Однак внутрішня краса, звичайно, головніша. У жінках ціную насамперед розум, почуття гумору, доброту, чесність, уміння адекватно сприймати життєві ситуації та бажання бути реалізованою вжитті. Можна, зокрема, додати й здоровий спосіб життя, дбайливість і ніжність.

Що порадити тим, хто шукає свою другу половинку? Найперше – озирніться навколо і придивіться до тих, хто поруч. Можливо, ваше щастя зовсім близько!».

 

Заступник директора КП «БТІ м. Ужгорода» Артем Погорєлов:

«З моєю дружиною я познайомився на дні народження однокурсниці. Наше кохання можна назвати таким, яке виникло з першого погляду. Вона припала мені до душі, сподобалася, і я вирішив добиватися цієї дівчини. І на сьогодні все, на мою думку, логічно продовжилося одруженням.

У жінках я ціную чесність і порядність. Суть кохання вбачаю в почуттях, довірі і емоціях, в які поринаєш, коли кохана людина поряд, міцно тримає тебе за руку. Кохання кожен зустрічає по-своєму – у кожного своя історія, а для того, щоб його не втратити, треба цінувати людину, котра поряд, розуміти її, пробачати різні дрібниці і допомагати одне одному в скрутних ситуаціях».

 

Головний лікар Ужгородської центральної міської клінічної лікарні Іван Курах:

«На момент першої зустрічі зі своєю дружиною я був студентом медичного факультету, куди вступив уже після армії. Напередодні свят ми з однокурсниками малювали транспаранти, і мою увагу привернула дівчина, яка кілька разів вибігала з аудиторії, щоб біля дзеркала поправити, як тепер пам’ятаю, коричневе вельветове пальто. Приваблива скромна дівчина одразу мене заінтригувала, і я вирішив діяти. Зайшов у деканат, дізнався, хто вона така, на якому курсі вчиться, і принагідно, обравши момент, підійшов знайомитись. Ми почали зустрічатися. Коли до мене приїхав брат-близнюк Павло, я вирішив познайомити їх і запросив брата зі собою – мовляв, поїдьмо до Сваляви, там є дівчинка, котра мені подобається. Він погодився, і ми поїхали. Перед цим я, звісно ж, дізнався її адресу, і ми завітали до неї додому. Її батьки та й вона були розгублені, коли побачили мене, а я запросив її до ресторану на вечерю. Вже восени ми одружилися.

На моє переконання, дружина повинна бути найкращим критиком для чоловіка. Якщо вона любить свого чоловіка, то повинна вказувати йому на всі недоліки. Така дружина і в мене, та її критика йде мені тільки на користь – почувши її думку, я в більшості випадків дослуховуюся до неї. Крім того, моя дружина є дуже хорошою господинею, матір’ю і другом. Вона розуміє, що я хірург і більшу частину свого часу проводжу в лікарні. Незважаючи на це, моя кохана витримує все, терпить мою відсутність і, головне, підтримує мене, розуміє, що для мене означає моя робота.

Рецепт кохання я бачу в симпатії, порозумінні, довірі до людини, яка поряд з тобою. Якщо ж люди одружилися і в них уже з’явилися діти, вони повинні вже думати не тільки про власний комфорт, а й про те, що хтось дивиться на них як на ідеал людських стосунків».

 

Депутат Ужгородської міської ради Ярослав Шафарь:

«Наше знайомство з дружиною взагалі було надзвичайним. На час нашої першої зустрічі вона була зовсім юна, а я вже був дорослим чоловіком, і це, мабуть, давалося взнаки. Мені було важко підібрати потрібні слова для того, щоб розпочати розмову. Певним бар’єром, який дещо стримував мене, було і те, що я вже один раз був одружений і в мене є двоє дітей. Я був у пошуках відповідей на запитання: «Як це все краще вирішити?». Та все ж відповідь на це запитання знайшла мене сама, адже якщо ти кохаєш і якщо ці почуття взаємні – тобі пробачать усе. Навіть те, що в твоєму житті людина, яку ти кохаєш, не перша і в тебе вже був досвід подружніх стосунків.

Тепер, коли я одружений вдруге, можу сказати, що всі страхи були марними. Людина, котра любить, завжди зрозуміє і пробачить усе. Сьогодні в мене чудові стосунки з моїми дітьми від першого шлюбу. І вже росте маленька донечка від коханої дружини. Доця Кіра успадкувала хороші риси характеру дітей від першого шлюбу, вона дуже енергійна і виростає на потіху нам з дружиною. Тож сьогодні в мене вже троє любимих діток, які є дуже близькими між собою. Нинішня моя дружина – це жінка, з котрою я хочу бути завжди. Я йду до цього і роблю все можливе, аби вона була зі мною щаслива. Мене приваблює в ній не тільки зовнішня краса, а й багатий внутрішній світ – гарна людина гарна в усьому. Це збірний образ усіх хороших рис характеру, які я встиг роздивитися в різних жінках протягом свого холостяцького життя. Ця жінка є для мене ідеалом. Я не можу без неї розважатися, мені нецікаво відвідувати різні корпоративи, коли її немає поряд.

Рецепт кохання, в моєму розумінні, полягає у продовженні роду, тобто головним завданням кохання для мене є діти. Також усім раджу: якщо хочете зберегти стосунки, ви повинні навчитися поступатись і розуміти людину, яку кохаєте. Кохання – як музика: коли ви навчитеся грати на музичному інструменті, то вже знаєте, які струни яку роль виконують, і головне – не перетиснути ту чи іншу ноту. Тоді ваше кохання стане мелодійним. Також важливим чинником є пристрасть у шлюбі – коли люди сплять у різних ліжках, це вже не кохання».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

 

на фото Ярослав Шафарь з дружиною, Артем Погорелов з дружиною, Андрій Погорелов з дружиною та дітьми.


 


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)