Журналістика чи музика?

Журналістика чи музика?

А без чого, практично, неможливе існування засобів масової інформації? Так, саме так, без журналістики! Тому це інтерв’ю було проведене з акторкою в душі, співачкою в серці та майбутньою журналісткою або телеведучою Мирославою Вербищук.

– Привіт, Мирослава. Розкажи про найцікавішу історію із свого життя, яка тобі найбільше запам’яталася.

– Найцікавіший момент мого життя – це, напевно, участь у всеукраїнському фестивалі естрадної пісні і популярної музики “Червона Рута”. Я на Закарпатті зайняла перше місце, поїхала до Києва представляти наш край. Мабуть, це для мене був найбільший досвід, який мені запам’ятався на все життя, найбезцінніший, тому що я багато чого навчилася на цьому конкурсі, подивилась на багатьох людей.

– В якому році відбувався цей конкурс?

– Минулого року.

– Виходячи з твоєї відповіді, я зрозумів, що ти займаєшся вокальним співом. Це для тебе хобі і чи ти виступаєш на професійній сцені?

– Я займалась співом, але зараз навчаюсь в Ужгородському національному університеті на філологічному факультеті, відділення журналістики, тому в мене не вистачає тепер часу, щоб і надалі брати уроки з вокалу. Але періодично виступаю на деяких заходах.

– Одним словом, ти поставила свою майбутню професію на перше місце, а спів залишився тільки твоїм захопленням. Зрозуміло. Ну, якщо ми вже зачепили таку цікаву тему із твого життя як спів, то розкажи, будь ласка, про всі конкурси, в яких ти приймала участь.

– Першим моїм конкурсом була саме участь на фестивалі “Червона Рута”. Перемога мені дала ніби друге дихання і я зрозуміла, що дійсно на щось здатна, почала приймати участь в інших конкурсах: “Вечори над Латорицею”, “Різдв’яна зіронька”. Більше я не приймала ніде участь, тому що вступила в університет і думки вже були про навчання, а не про виступи.

– Ти, напевно, знайома з такими мукачівськими виконавицями як Мартіна Кельман, Вероніка Мешко? Тобі доводилось з ними виступати на одній сцені?

– Так, звичайно.

– Наступне питання стосується успіху кожної людини і хочеться дізнатися чи вважаєш ти себе фартовою, або, можливо, ти думаєш, що запорука успіху кожного з нас це 60-70 відсотків власних зусиль?

– Напевно, я погоджусь з тобою, що успіх приходить тільки після того, як прикладеш до нього певних зусиль. Мені, наприклад, ніколи так просто не таланило, бо я завжди працювала над собою, докладала якісь зусилля і в результаті отримувала те, чого бажала.

– Тобто ти сміло можеш назвати себе наполегливою людиною?

– Мабуть, це можуть сказати люди, які мене бачать збоку, тому що про себе я не можу такого сказати (посміхається).

– Стати в майбутньому журналістом або кимось іншим в цій сфері тебе скерували батьки чи це був твій власний вибір?

– Мої батьки підтримували будь-яке моє рішення, тому що спочатку я не планувала навчатися в цій сфері професійної діяльності. В десятому класі мріяла стати лікарем. Потім мене щось надихнуло стати журналістом, але паралельно я пробувала вступати і на акторський фах.

– Не жалкуєщ, що саме ця професія зайняла місце акторського мистецтва в твоєму житті?

– Ні, не шкодую, бо, думаю, що моє життя, все ж таки буде переплітатися з театром. До того ж, професія журналіста є досить творчою, різносторонньою, що дає можливість працювати в інших сферах, наприклад, в рекламі. В принципі, я повністю задоволена.

– А якби ти обрала для себе створювати кар`єру актриси, то як би оцінювала на даний час свої шанси потім працювати в театрі або зніматися в кіно?

– Досить важке питання.

– Так, але воно є актуальним для кожного молодого артиста, який в майбутньому хоче реалізувати себе в цьому плані.

– В принципі, професія актора є дуже важкою, досить складно знайти потім роботу в даній галузі. Але, якщо людина любить театр, їй подобається займатися цією справою, то вона буде займатися цим все своє життя.

– А як ти вважаєш, чи буде в тебе можливість після закінчення ВУЗу влаштуватися на роботу по спеціальності?

– Я вважаю, що кожний студент, який здобуває професію журналіста, ставить собі певну мету: працювати в якомусь газетному виданні, ведучим на телебаченні або на радіо. Якщо є якісь певні пріоритети в житті, то вони з часом реалізуються. Особисто для себе я поставила мету працювати на телебаченні. Якщо прикладу багато зусиль, то, думаю, в мене все вийде. На Закарпатті це навіть дуже реально, тому що в нас багато телеканалів і періодичних видань.

– Тобто працювати в газеті журналістом або редактором, писати статті ти відкладаєш поки що на друге місце?

– Ну, на даний момент мрію працювати на телебаченні, але я тільки на першому курсі, тому, думаю, протягом 4-ох років навчання, можливо, щось зміниться.

– Як ти вважаєш на даному етапі, якщо після закінчення навчання влаштуєшся на роботу по своїй спеціальності, то тобі вона приноситиме естетичне задоволення, чи для тебе це буде просто як засіб матеріального збагачення?

– Звичайно, що професія журналіста не є високооплачуваною. Вибираючи дану спеціальність, кожен має це розуміти, і знати, що ти дізнаєшся завжди щось нове, спілкуєшся з багатьма цікавими людьми, і це має приносити тільки задоволення. Але, звичайно, як і будь-якій нормальній людині, мені також треба буде на щось жити.

– Яким, на твою думку, має бути журналіст в плані особистих і професійних якостей?

– Він має бути впевнений в собі, але не самовпевнений, впертим в роботі над собою і з людьми – освіченим. Журналіст повинен багато читати і знати, адже ця професія є різносторонньою, як я вже казала. Завжди потрібно мати свою власну точку зору, не піддаватися впливу інших.

– А зараз ми перенесемося трішечки назад в минуле, в твої шкільні роки. Який у тебе був найулюбленіший предмет у школі?

– Мені подобалось вивчати біологію. Хоча в школі я досить добре вчилася і мені цікавими були всі предмети, і любила я всіх вчителів. Я хотіла на медичний факультет вступати, тому і любила вчити біологію.

– А чому не пішла вчитися?

– Так обставини склалися.

– Крім того, що ти займаєшся співом, в тебе є ще якесь інше захоплення, хобі?

– Протягом 4-ох років я виступала в КВН. В школі також цим займалася. Грала за таку мукачівську команду як “Хватило не фантазии”. А вже тут, в університеті, мене запросили грати в команді, яка називається “Темна конячка”.


Фото взято з сайту kvn.uzhgorod.ua/

– Приймаєш участь в КВН і тепер?

– Я виступаю, але знаю, чим далі буде моє навчання, тим менше в мене часу буде на це.

– Так як ти співачка, то хочеться дізнатися, хто є твоїм улюбленим виконавцем в українському шоу-бізнесі?

– Я “виростала” на світовій музиці, слухала більше закордонну естраду, ніж нашу. А серед українських виконавців я дуже поважаю гурт “Океан Ельзи”. З іншого боку, український шоу-бізнес – “штука” досить складна і не завжди якісна, тому мені важко зробити вибір.

– Беручи до уваги твої останні слова з відповіді, це, напевно, і стало причиною того, що ти не продовжуєш серйозно займатися музикою, так?

– Можливо, так, але, з іншого боку, професія співака, напевно, ще важча, ніж професія журналіста, тому що і роботу складно знайти, та й не є вона такою затребуваною на даний час.

– Ти сама пишеш слова і музику до своїх пісень?

– Так, саме на цьому я і спеціалізуюсь в плані того, що я авторка і виконавиця власних пісень, в тому числі і музики.

– Що тебе найбільше приваблює в людині?

– Мені подобається спілкуватися і працювати з людьми, які мають почуття гумору – в першу чергу, ну і працелюбство та завзятість.

– Якби в твоєму житті трапилася нагода поїхати здобувати вищу освіту за кордон, ти б погодилася?

– Якби я сказала, що не поїхала б, то це було б точно брехнею. Але після закінчення навчання я би знову повернулася в Україну, бо люблю свою країну, рідне Закарпаття.

– Зрозуміло. Наступне питання стосується твого вільного часу від навчання. Як ти проводиш свій відпочинок?

– Майже весь свій час проводжу з сім’єю та своєю коханою половинкою.

– А як проводиш різдвяні та пасхальні свята?

– Особливістю моєї родини є те, що в нас є така традиція на Різдво кожного разу ми їдемо у Львів до бабусі, моїх родичів. А на Великдень вони всі їдуть до нас.

– А з чим у тебе асоціюється Різдво?

– Це велика родина за великим столом.

– Кожен студент з нетерпінням чекає на літні канікули. В тебе є вже певні плани щодо їх яскравого проведення?

– В мене в червні починається літня практика, тому я хочу успішно її провести в якомусь газетному або інтернет-виданні. А потім хочу трішки відпочити, але водночас займатися самовдосконаленням: прочитати декілька книг або почати вивчати якусь іншу мову.

– Полюбляєш читати книги?

– Майбутня професія змушує їх читати. Всі викладачі кажуть: якщо хочете мати “підвішений” язик, то якомога більше читайте художньої літератури.

Розмову записав Михайло Микита

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-04-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)