Павло Мигович: «Маємо на меті влаштувати справжнє футбольне свято»

Павло Мигович: «Маємо на меті влаштувати справжнє футбольне свято»

 

Незабаром в Ужгороді розпочнеться нова епоха футбольного життя. Свій початок вона візьме з футбольного турніру серед ветеранів цього виду спорту. Ідея його відродження спала на думку справжньому знавцю справи – бізнесменові, керівнику кількох структур і громадському діячеві, Президенту спортивного клубу «Ужгород» і голові федерації з легкої атлетики в Ужгороді Павлові Миговичу, який і сам у минулому мав справу з цим видом спорту.

–        Чи є у вас досвід організації таких змагань?

–        Так, і він чималий! Як Президент спортивного клубу «Ужгород» не раз організовував змагання з міні-футболу, легкої атлетики та інших видів спорту, серед яких і дворові види спорту. Я знайшов серед ветеранів людей, з котрими ми й розпочнемо цю справу. Кажу про фахівців футболу – Президента ГО «Дитячо-юнацький фонд ліги здоров’я Закарпаття» Василя Качура, директора ДЮСШ № 1 м. Ужгорода Анатолія Коломойця і представників Ужгородської районної федерації футболу. На цей час уже налагоджені деякі контакти, ми обрали поля, де проводитимуться турніри, визначилися зі складом суддів. Хочемо влаштувати для глядачів справжнє свято футболу, а не організувати звичайні змагання. Нашим головним завданням є створення святкової атмосфери на полі для поціновувачів цього виду спорту, а не організація комерційного заходу, який приноситиме прибутки тій чи іншій стороні. Учасники цих турнірів, сподіваємося, стануть прикладом для наслідування молодим поколінням футболістів міста, області і країни. Ми покажемо шляхи реалізації себе у футболі і варіанти здорового відпочинку, який загартовує. На ці заходи ми запрошуємо всіх, адже люди повинні вміти відпочивати.

–        Які проблеми зустріли ви на шляху до втілення вашого задуму в життя?

–        Тепер багато людей просто покинули, занедбали заняття спортом. Ми визначили вік – 40 років і більше – для тих, хто може брати участь у ветеранських матчах. Річ у тім, що у віці 30-35 років футболісти ще мають досить непогану фізичну форму і їх поява створить несправедливу конкуренцію серед ветеранів футболу, яким уже за п’ятдесят. Тому ми й зупинилися на мінімальному 40-річному віці. Та скажу відверто, я був приємно вражений, коли зустрів людей, яким виповнилося вже п’ятдесят і більше років, а вони й далі підтримують чудову фізичну форму і володіють професійною спортивною підготовкою. Подекуди навіть тридцятирічні футболісти можуть їм позаздрити. Ці гравці є орієнтирами для початківців і любителів футболу. А завдячують вони тільки своєму здоровому способу життя. Проте таких – одиниці. Багато хто припинив реалізовувати себе в футболі, і сьогодні, коли ми пропонуємо їм взяти участь у нашому турнірі, чуємо у відповідь: «Та я вже навіть бігати не зможу…». І це, повірте, бентежить. Постає питання і про матчі на великих полях, що теж спиняє багатьох ветеранів футболу. Вони вважають, що зрілий вік уже не дозволить їм проявити себе сповна у великій грі. Я намагаюся достукатися до таких спортсменів і пояснити їм, що турнір, який ми організовуємо, не має на меті перемогу – головне, щоб було бажання. Врешті-решт, це турнір ветеранів, де ми прораховуємо будь-який перебіг подій, у тому числі часті чи зворотні заміни (з подальшим поверненням до гри після короткочасного відпочинку на лаві запасних).

–        Хто вже зголосився взяти участь у турнірі?

–        Пограти у футбол вже зголосилися журналісти, міліціонери, МНСники, медики, митники, військові, банкіри, афганці, освітяни.

Звертаюся до керівництва структур:

Цей турнір не потребує жодних членських внесків чи обов’язкових матеріальних вкладів. Організований він суто на ентузіазмі любителів футболу і розвиватиметься теж на ньому.

–        Коли і де відбудуться ігри турніру і хто братиме в них участь?

–        Турнір проходитиме щосуботи, починаючи вже з 30 березня. І навіть враховуючи те, що в суботу святкуються дні народження, весілля й інші урочисті події, – гадаю, вранці годину чи дві любитель поганяти м’яча зможе виділити, аби здорово провести час. Про бажання взяти участь у змаганнях заявили вже кілька команд. Це ФК «Спартак», у якій грають представники місцевої влади, команди сіл Худльова, Соломонова, Кам’яниці, Великих Лазів, ужгородського Нового району і проспекту Свободи, команда афганців і команда ветеранів ФК «Говерла». Ми поставили за мету проведення турнірів тільки на якісних натуральних полях (кажу про ґрунт і траву). В Ужгороді таким вимогам відповідає поле на території ЗОШ № 7. Відбуватимуться матчі і на полях у навколишніх селах, зокрема в Баранинцях, Кінчеші, Холмоку й Оноківцях. До речі, команди сіл Худльова, Соломонова, Кам’яниці і Великих Лазів, які візьмуть участь у турнірі, теж запрошували нас на поля у своїх селах. Їхні пропозиції ми розглянемо пізніше.

–        Якими є ваші плани на майбутнє?

–        Згодом сподіваємося відновити деякі футбольні поля в Ужгороді. Та це буде тоді, коли ми побачимо, що наші турніри є популярними і заслуговують на подальший розвиток. Коли участь братимуть не дві чи п’ять команд, а їх кількість зросте до десяти-п’ятнадцяти, я, як меценат, подумаю про те, щоб узяти під керівництво один-два стадіони і привести їх до належного стану. Я готовий разом із колегами й активістами приступити до справи піднесення футболу на якісно високий рівень на Закарпатті.

Хочу також повідомити, що кожної середи о 18:00 ми збираємось у спорткомплексі «Юність» у шаховому залі. Сюди можуть прийти всі охочі, і ми обговоримо з вами те, що вас цікавить. Також інформацію про участь у турнірі ви можете отримати за телефоном 0503727869 (Василь Качур). Хотілося б вірити, що ця розмова дасть відповіді на запитання, які хвилюють поціновувачів та ентузіастів футболу.

Розмовляла Іннеса МАНЗУЛИЧ, «Ужгород»

7днів.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)
тОЛЬКО НАБЛЮДАЯ ЗА СОБЫТИЯМИ ПОЛИТИКИ 4 ГОДА Я ПОНЯЛА ЧТО МИРОМ ПРАВИТ ЛЮБОВБ, ЗА КОТОРУЮ СРАЖАЮТСЯ НЕКИЕ ПОТОМКИ БОГОВ. ОНИ ЗНАЮТ КТО ИМ НУЖЕН И ПРЕСЛЕДУЮТ КАК МОГУТ НАПРИМЕР ВЛАДИМИР ВОЛЬФЛВИЧ ЭТО О ......
оННА (2018-02-22 00:21:19)