Діти-злочинці: в Ужгороді з кожним роком молодшає «обличчя криміналу»

Діти-злочинці: в Ужгороді з кожним роком молодшає «обличчя криміналу»

Проблема злочинності серед неповнолітніх була і залишається вкрай актуальною як на державному рівні, так і в місті Ужгороді. Якщо спостерігати за статистикою, то «обличчя злочинності» з кожним роком стає молодшим.

Серед основних причин, котрі сприяють зростанню молодіжної злочинності, треба виділити, по-перше, низку негативних соціальних явищ – відсутність власного житла, майна, достатньої освіти, професії, роботи, заробітної плати, досвіду спілкування, брак набутих протягом життя на волі соціальних зв'язків, які б могли допомогти у розв’язанні цих проблем; по-друге, відсутність достатнього життєвого досвіду, сформованих стереотипів, навичок загальноприйнятих норм поведінки або спілкування.

До того ж і недостатнє виховання породжує у свідомості неповнолітніх порушення споконвічних заповідей «не вбий» та «не вкради» – їхнє місце посідає культ сили, грошей, здобутих будь-якими способами злочинного світу. У засобах масової інформації надмірно демонструється насилля, протиправні вчинки, за які нема покарання. В результаті все це створює у неповнолітніх уявлення про вседозволеність і можливості швидкого збагачення незаконним способом.

Такий стан молодіжної злочинності не може задовольняти і зумовлює формування відповідних завдань усім без винятку причетним до розв’язання проблем молоді. Тому профілактика, запобігання злочинності – це одне з найважливіших завдань, яке перебуває на порядку денному і в Ужгородському міському підрозділі кримінально-виконавчої інспекції ВДПтС України в Закарпатській області.

До прикладу, сьогодні на обліку в Ужгородському міському підрозділі кримінально-виконавчої інспекції перебуває понад 400 осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі. З них більше ніж половина – особи молодіжного віку.

По обліку КВІ проходить майже 20 дітей, які вже засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, – в основному це діти від 15 до 18 років. Переважна більшість неповнолітніх засуджені за крадіжку чужого майна; здебільшого це діти, що виховуються в неблагополучних сім'ях.

Одне з основних завдань КВІ полягає в допомозі дітям стати на шлях виправлення, у формуванні в них законослухняної поведінки, сприянні розвитку почуття особистої відповідальності й дисципліни, що, у свою чергу, дасть змогу запобігти вчиненню молодиками повторних злочинів. Аналізуючи причини, які породжують злочинність серед неповнолітніх, можна зробити висновок, що переважна більшість таких молодих людей живе й набуває життєвий досвід, навички та вміння в умовах злиденності, відсутності елементарних умов для життя.

Їхні батьки часто не працюють – і не тому, що не хочуть, а тому, що не можуть знайти роботу; пиячать – але не через «достаток» або «надлишок», а від того, що не можуть влаштувати власне життя, тим паче дати майбутнє своїм дітям.

От і виявляється, що ці діти не ходять до школи, а якщо й ходять, то погано вчаться. Щоб вирішити питання зменшення ризику скоєння неповнолітніми засудженими повторних злочинів, аби вони не опинилися за ґратами, працівники кримінально-виконавчої інспекції проводять робочі зустрічі з кримінальною міліцією у справах дітей ОВС і центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, з якими спільно здійснюють контроль за поведінкою неповнолітніх засуджених.

З неповнолітніми, які схильні до протиправної поведінки, проводяться індивідуальні профілактичні бесіди, відстежується вплив найближчого соціального оточення на їхню поведінку. Працівники кримінально-виконавчої інспекції, організовуючи роботу з неповнолітніми, намагаються довести їм, що вони такі самі члени суспільства, як і інші громадяни, а їхні колишні вчинки не повинні стати на заваді в подальшому житті.

Підсумовуючи викладене, потрібно зауважити, що вина за протиправну поведінку дітей лежить не тільки на сім`ї, у якій зростає дитина, але й на суспільстві в цілому, а найцинічніше – це людська байдужість. Якщо кожен із нас зробить крок назустріч цим дітям, то виграють усі. А діяльність інспекції і далі буде спрямована на пошук шляхів їхнього виправлення та адаптацію в суспільстві.

Начальник Ужгородського МРВ КВІ відділу ДПтС України в Закарпатській області підполковник внутрішньої служби Кішковський В. Ф., газета «Ужгород»

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-04-28
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

"Пенсійне реформування допоможе відновити економічне становище в країні ".Так гадають багатотисячні ,з мільйонними статками ,корупціонери, в черговий раз поповнюючи свої кармани МВФ-ськими д ......
Глаша (2017-04-27 23:26:31)
Оооо а там на вашем источнике https://ua-parts.com.ua/brands/bmw действительно все дешево,спасибо,обязательно воспользуюсьп.с так же имееться БМВ ......
alexes (2017-04-27 16:59:33)
Такі автомобілі зазвичай у всіх тільки в мріях і залишаються, просто не головне що за авто і скільки воно коштує,головне наскільки дорого воно потім буде обходитись в обслуговуванні. Саме тому собі ку ......
Сашко (2017-04-27 16:55:53)
Пока в стране тяжёлая экономическая ситуация, следовало бы назначить всем социальную пенсию, которая позволяла бы реально прожить всем пенсионерам, а не только "мамам ревы"!...
Вася (2017-04-27 10:43:40)
Гасла третього майдану: "Ні розпродажу України", "Націоналізація вкрадених підприємств", "Геть сіоністів"......
Зоотехнік (2017-04-26 16:16:24)