Шеф-кухар з паризьким дипломом готує для ужгородців

Шеф-кухар з паризьким дипломом готує для ужгородців
Як рід занять кулінарія завжди дивує і спонукає до нових ідей. Вона наштовхує представників професії на неординарність і вмикає їхню фантазію щоразу, коли ті стають до плити. Шеф-кухар одного з міських ресторанів Олег Колісниченко вбачає в кухарстві шарм і оригінальність. Про це та багато іншого він розповідає «Ужгороду». «Кухарем я мріяв стати з дитинства, – каже Олег. – Ще в ранньому віці мені подобалося проводити свій вільний час на кухні. Причому готуючи, я щоразу намагався додати до страви щось своє, неординарне. Хотів готувати за рецептом, але зі своєю якоюсь, хоч і незначною, та родзинкою, що, в принципі, і робив. Свою мрію про кар’єру кухаря розпочав утілювати в життя близько семи років тому».

 

В Ужгороді культура споживання їжі досить низька

 • Олеже, аде ви навчилисяазівкухарства?
 • Навчавсяцієїсправи явКулінарній школім. Києва. Її завершив звідзнакоюізтихпірне бачу себе віншійсферідіяльності. Першукулінарнупрактикуотримавякразнастравах,приготованихнамангалі.Можнасказати,щойпрофесійний кухарвменінароджувавсясамевлітку. ПіслязавершеннянавчанняязалишивсяпрацювативКиєві.Першийдосвідздобувавуресторанахмережі«Козирна карта».
 • Яка кухнябула популярноюнатойчас устоличнихресторанах?
 • У столиціУкраїними працювалинадкулінарнимишедеврамирізних країн. Тодіотримав досвід роботи зі стравами європейської, зокремаіталійської,кухні.ПрацювавізрибнимменюФранціїтаІталії. Можнасказати,щороботавцихресторанах істалавизначальнимкритеріємвобраннімноюосновногородузанять, зякимзахотівпов’язатижиття.Вітчизнянажкухнящетодіневикликалавмененіякого інтересу.
 • Якможете оцінитисучаснукультуруспоживанняїжівУжгороді?
 • Чесно кажучи, вонаєдоситьнизькою.ПорівнянозтимжеПарижем,звідкиянещодавноповернувся, тутлюдиненавченіспоживатиїжудлязадоволення.Длянихшматокм’яса–ценіщоінше, якшматокм’яса.Уякомубвиглядітиїмцьогонепрезентував.Кухня жповиннаоцінюватисяякщосьвисоке, аджекоженкухар готуєзі своїм,характернимтількидляньогостилем, вкладаючиустравуішматочоксвоєїдуші. Українцівдоцьоготребапривчатищедужедовго.
 • Якдовгосвій стильвідпрацьовуваливи?
 • Неможу сказатиточно. Шеф-кухаремяставусвоємурідномумісті,уВінниці,кудиповернувсяпіслянавчаннявКиєві.Здосвідом роботи укиївськихресторанахменевідразувзяли натакувисокупосаду. Тамвже опанувавособливостітайської кухні. РоботазацимспрямуваннямповністюзміниламоєкулінарнебаченнястравТаїланду. Там, мабуть,яіпочавупроваджуватисвій стильготування. Побачив, що це подобаєтьсявідвідувачам,ітодізрозумів, щоудосконаленню всежнемаємеж. Відтодійрозпочалисямоїпоїздкинамайстер-класидорізнихкраїн.МинулогорокуїздивдоПарижа, деотримавдипломпропідвищеннякваліфікаціїміжнародногозразка.Цяпоїздка запам’ятається мені надовго,аджеу столиці Франціїяпрацювавзнайкращими світовимикухарями. Унихвчився, їх наслідував. Порівняно звітчизняними кулінарнимишколамице,звичайно,небоіземля.

 

Головне – оригінально подати страву

 • Чимвідрізняються вітчизняні кулінарнітенденціївідіноземних?
 • Закордоном коженсезонмаєсвої особливості. Тамєсезонніовочі,фрукти, м’ясоіриба. Атут,вУкраїні, зокремавУжгороді,яктакогорозмежуваннязасезонаминемає. Врестораніж, уякомуянацейчаспрацюю, мизапочаткувалисередземноморськеменюзіталійськимухилом. Явважаю, щовбудь-якупоруроку, незалежновідтого,теплонадворі чи морозно, нашимосновним завданнямєдивувати відвідувачів ізаохочуватиїх відвідатисамецейзаклад. Адлятого, щобвикликатидовіру,требапоказуватилюдямсампроцесприготуваннявідАдоЯ.Вліткупопулярними,звичайнож,єхолоднісалатийосвіжні напої. Головнеж– податистраву так, як до тебе цьогоніхтоне робив,певним чиномрозмалюватиїї, додавшияскравібарвиіколоритність, щобусебуло гармонійно. Та не вартозабуватиі прокористь, якулюдина отримаєвідвживання їжі.
 • Наскільки популярнеунасздоровехарчування?
 • Насамперед, хочу зруйнувати міф, який побутуєвУкраїні. Здоровехарчування не базуєтьсяна обмеженніувживанні того жм’ясачи інших«шкідливих», на думкубагатьох,продуктів.Здебільшоговонопередбачаєправильне,пропорційне поєднанняводнійстраві потрібноїкількостібілків, вуглеводів іжирів. Такожважливимиєумови,вякихзберігаютьсяінгредієнти. Мине повиннівикористовуватидляприготуваннязамороженіраніше продукти. Овочі,фрукти, м’ясочирибаповиннібутисвіжими. Це одне зголовних правил ресторанноїкухні. Тоді ми матимемо популярністьувідвідувачів.
 • Якимєвашсекретприготуваннястрав?
 • Готуючи,явідштовхуюсявідодного: продуктубудь-якійстравіповинензалишатисяпродуктом–зі своїмексклюзивним, характернимтільки дляньогосмаком іароматом. Ми неможемозмінюватийого–навпаки,повинніпідкреслити ці якості інгредієнта. Аякщоувасєкулінарнийталантіякщовипрофесіонал,тобудь-якастрававийдеякнайкраще. Тенденціїжісмакизалишаютьсянезміннимизавжди.

 

Рецепт приготування фірмової стравивід Олега Колісниченка:

Морські гребінці з картопляним  кремом, чері конфіта соусом Вінегрет з анчоусами

Склад: гребінці морські, картопля, молоко, сир пармезан, томати чері, лайм, анчоус маринований, крем бальзамик, сіль морська, перець білий мелений, вино біле сухе, тим’ян, чипс із баклажана.

Спосіб приготування:

Картоплю відварюємо, додаємо тепле молоко, цедру лайма і тертий пармезан. Змішуємо все блендером до кремоподібної консистенції. Морський гребінець солимо, перчимо, додаємо тим’ян і вино, маринуємо 4-5 хв. Помідори чері бланшуємо в окропі, знімаємо шкірку і кладемо в маринад (оливкова олія, часник, тим’ян, сіль) на 12 годин. Для довершеного смаку ваших гребінців до них слід подати соус.

Складники соусу: оливкова олія, крем бальзамик, тим’ян, маринований анчоус, сік лайма.

 

Розмовляла Іннеса МАНЗУЛИЧ, газета «Ужгород».
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-08-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Правова допомога, безкоштовна первинна консультація сайт: http://deportation-advocate.info/:- скасування заборони в’їзду, депортації з Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції, Італії та інших країн Шенгенськ ......
Володимир 201716S (2017-08-21 16:12:12)
В нормальной стране,деньги потребовали бы вернуть,а чиновников на "покой" домой, по статье,причем и тех кто насчитал такие зарплаты! И только в "европейской" Украине, они задумалис ......
Вау (2017-08-21 16:05:03)
Да потому что все знают, что очень многие из бойцов АТО возвращаются с поломанной психикой, агрессивные, неадаптированные к социуму - зачем такие люди Польше? Они ведь не должны заботиться о трудоустр ......
iralivin (2017-08-21 15:54:55)
О, чудесная новость! Давно мечтаю побывать в Южной Корее, даже как-то узнавала в посольстве по поводу визы, но там всё оказалось так сложно, что я отказалась от этой идеи... Если бы ввели упрощенный в ......
iralivin (2017-08-21 15:52:09)
От якби легалізували б все це діло то нікого б і вивозити не прийшлося б і бюджет країни б краще виглядав,хто зна може і взагалі не прийшлося б клянчити в інших країн.А що до подібного дозвілля то я ......
Сашка (2017-08-21 12:12:39)