Шеф-кухар з паризьким дипломом готує для ужгородців

Шеф-кухар з паризьким дипломом готує для ужгородців
Як рід занять кулінарія завжди дивує і спонукає до нових ідей. Вона наштовхує представників професії на неординарність і вмикає їхню фантазію щоразу, коли ті стають до плити. Шеф-кухар одного з міських ресторанів Олег Колісниченко вбачає в кухарстві шарм і оригінальність. Про це та багато іншого він розповідає «Ужгороду». «Кухарем я мріяв стати з дитинства, – каже Олег. – Ще в ранньому віці мені подобалося проводити свій вільний час на кухні. Причому готуючи, я щоразу намагався додати до страви щось своє, неординарне. Хотів готувати за рецептом, але зі своєю якоюсь, хоч і незначною, та родзинкою, що, в принципі, і робив. Свою мрію про кар’єру кухаря розпочав утілювати в життя близько семи років тому».

 

В Ужгороді культура споживання їжі досить низька

 • Олеже, аде ви навчилисяазівкухарства?
 • Навчавсяцієїсправи явКулінарній школім. Києва. Її завершив звідзнакоюізтихпірне бачу себе віншійсферідіяльності. Першукулінарнупрактикуотримавякразнастравах,приготованихнамангалі.Можнасказати,щойпрофесійний кухарвменінароджувавсясамевлітку. ПіслязавершеннянавчанняязалишивсяпрацювативКиєві.Першийдосвідздобувавуресторанахмережі«Козирна карта».
 • Яка кухнябула популярноюнатойчас устоличнихресторанах?
 • У столиціУкраїними працювалинадкулінарнимишедеврамирізних країн. Тодіотримав досвід роботи зі стравами європейської, зокремаіталійської,кухні.ПрацювавізрибнимменюФранціїтаІталії. Можнасказати,щороботавцихресторанах істалавизначальнимкритеріємвобраннімноюосновногородузанять, зякимзахотівпов’язатижиття.Вітчизнянажкухнящетодіневикликалавмененіякого інтересу.
 • Якможете оцінитисучаснукультуруспоживанняїжівУжгороді?
 • Чесно кажучи, вонаєдоситьнизькою.ПорівнянозтимжеПарижем,звідкиянещодавноповернувся, тутлюдиненавченіспоживатиїжудлязадоволення.Длянихшматокм’яса–ценіщоінше, якшматокм’яса.Уякомубвиглядітиїмцьогонепрезентував.Кухня жповиннаоцінюватисяякщосьвисоке, аджекоженкухар готуєзі своїм,характернимтількидляньогостилем, вкладаючиустравуішматочоксвоєїдуші. Українцівдоцьоготребапривчатищедужедовго.
 • Якдовгосвій стильвідпрацьовуваливи?
 • Неможу сказатиточно. Шеф-кухаремяставусвоємурідномумісті,уВінниці,кудиповернувсяпіслянавчаннявКиєві.Здосвідом роботи укиївськихресторанахменевідразувзяли натакувисокупосаду. Тамвже опанувавособливостітайської кухні. РоботазацимспрямуваннямповністюзміниламоєкулінарнебаченнястравТаїланду. Там, мабуть,яіпочавупроваджуватисвій стильготування. Побачив, що це подобаєтьсявідвідувачам,ітодізрозумів, щоудосконаленню всежнемаємеж. Відтодійрозпочалисямоїпоїздкинамайстер-класидорізнихкраїн.МинулогорокуїздивдоПарижа, деотримавдипломпропідвищеннякваліфікаціїміжнародногозразка.Цяпоїздка запам’ятається мені надовго,аджеу столиці Франціїяпрацювавзнайкращими світовимикухарями. Унихвчився, їх наслідував. Порівняно звітчизняними кулінарнимишколамице,звичайно,небоіземля.

 

Головне – оригінально подати страву

 • Чимвідрізняються вітчизняні кулінарнітенденціївідіноземних?
 • Закордоном коженсезонмаєсвої особливості. Тамєсезонніовочі,фрукти, м’ясоіриба. Атут,вУкраїні, зокремавУжгороді,яктакогорозмежуваннязасезонаминемає. Врестораніж, уякомуянацейчаспрацюю, мизапочаткувалисередземноморськеменюзіталійськимухилом. Явважаю, щовбудь-якупоруроку, незалежновідтого,теплонадворі чи морозно, нашимосновним завданнямєдивувати відвідувачів ізаохочуватиїх відвідатисамецейзаклад. Адлятого, щобвикликатидовіру,требапоказуватилюдямсампроцесприготуваннявідАдоЯ.Вліткупопулярними,звичайнож,єхолоднісалатийосвіжні напої. Головнеж– податистраву так, як до тебе цьогоніхтоне робив,певним чиномрозмалюватиїї, додавшияскравібарвиіколоритність, щобусебуло гармонійно. Та не вартозабуватиі прокористь, якулюдина отримаєвідвживання їжі.
 • Наскільки популярнеунасздоровехарчування?
 • Насамперед, хочу зруйнувати міф, який побутуєвУкраїні. Здоровехарчування не базуєтьсяна обмеженніувживанні того жм’ясачи інших«шкідливих», на думкубагатьох,продуктів.Здебільшоговонопередбачаєправильне,пропорційне поєднанняводнійстраві потрібноїкількостібілків, вуглеводів іжирів. Такожважливимиєумови,вякихзберігаютьсяінгредієнти. Мине повиннівикористовуватидляприготуваннязамороженіраніше продукти. Овочі,фрукти, м’ясочирибаповиннібутисвіжими. Це одне зголовних правил ресторанноїкухні. Тоді ми матимемо популярністьувідвідувачів.
 • Якимєвашсекретприготуваннястрав?
 • Готуючи,явідштовхуюсявідодного: продуктубудь-якійстравіповинензалишатисяпродуктом–зі своїмексклюзивним, характернимтільки дляньогосмаком іароматом. Ми неможемозмінюватийого–навпаки,повинніпідкреслити ці якості інгредієнта. Аякщоувасєкулінарнийталантіякщовипрофесіонал,тобудь-якастрававийдеякнайкраще. Тенденціїжісмакизалишаютьсянезміннимизавжди.

 

Рецепт приготування фірмової стравивід Олега Колісниченка:

Морські гребінці з картопляним  кремом, чері конфіта соусом Вінегрет з анчоусами

Склад: гребінці морські, картопля, молоко, сир пармезан, томати чері, лайм, анчоус маринований, крем бальзамик, сіль морська, перець білий мелений, вино біле сухе, тим’ян, чипс із баклажана.

Спосіб приготування:

Картоплю відварюємо, додаємо тепле молоко, цедру лайма і тертий пармезан. Змішуємо все блендером до кремоподібної консистенції. Морський гребінець солимо, перчимо, додаємо тим’ян і вино, маринуємо 4-5 хв. Помідори чері бланшуємо в окропі, знімаємо шкірку і кладемо в маринад (оливкова олія, часник, тим’ян, сіль) на 12 годин. Для довершеного смаку ваших гребінців до них слід подати соус.

Складники соусу: оливкова олія, крем бальзамик, тим’ян, маринований анчоус, сік лайма.

 

Розмовляла Іннеса МАНЗУЛИЧ, газета «Ужгород».
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-05-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Если нет куку считай калека. И почему когда человек не шурупает в том или другом деле а лезет туда....
мая (2017-05-22 19:23:29)
Похоже, что правда. Порошенко доиграется...
Юрий (2017-05-22 14:49:35)
На этих каналах тусуются одни и теже морды: Савченко, Рабинович, Мураев, Гордон как -то затесался, Ганка Герман и Брехасловская Инка! Как они уже всем надоели!...
Одессит (2017-05-22 14:29:12)
Во ДолбоДоник розбушувався. Однак він забув, що ми будуємо правову державу, а саме існування його сайту має офіційний статус ОБК (одна баба казала), оскільки уся без винятку інформація, яка розміщена ......
Дмитро (2017-05-21 18:04:24)
Ага. Прямо на кассе... С учетом повышающихся тарифов, то,с коро денег на туалетную бумагу не будет, и. гривна обесценится, чеи среднестатический пользователь ВК поедет за границу.)А если серьезно... Я ......
Кэт (2017-05-21 17:18:17)