В Ужгороді вже втретє «Дзвінок звучить для всіх»!

В Ужгороді вже втретє «Дзвінок звучить для всіх»!

У нашому світі, сповненому непорозуміннями між різними соціальними групами, щоденними чварами, приниженнями і проявами дискримінації, залишається мало місця для сердечності та взаємоповаги. Таким острівцем любові у м. Ужгороді є реабілітаційний центр «Дорога життя», де діти й молодь з особливими потребами мають змогу розвивати і реалізовувати свої здібності. Основною метою діяльності центру є інтеграція вихованців у суспільство.

Три роки тому було розпочато співпрацю між медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя», громадською організацією «Даун асоціація» (м. Ніредьгаза, Угорщина) і благодійною організацією «Карітас Сату Маре» (м. Сату Маре, Румунія), результатом якої стала успішна реалізація вже двох проектів під назвою «Дзвінок звучить для всіх». Нещодавно відбулися перші робочі зустрічі в рамках реалізації 3-го проекту, котрий фінансується з програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007–2013.

Програма має на меті інтеграцію дітей з інвалідністю у загальноосвітній простір, що сприятиме збільшенню взаєморозуміння серед різних соціальних груп. Також цією програмою передбачено обмін «ноу-хау», представлення та викладання альтернативної освітньої методології і безпосередній розвиток довгострокової міжнародної співпраці. Оригінальна програма дає можливість здоровим дітям під час ігор та розвивальних заходів знайомитися з дітьми з інвалідністю.

Минулого року 15 дітей з особливими потребами відвідували заняття у шести дошкільних закладах Ужгорода.Там вони, зокрема, створювали мистецькі роботи (малюнки, аплікації), їх залучали до танців, сценічних вистав. Також були проведені заходи для батьків дітей, педагогів та інших працівників освітніх закладів.А результати роботи було представлено на заключних концертах.

Своїми враженнями поділилась мама дівчинки зі синдромом Дауна – наймолодшої учасниці проекту у 2012 році: «Надзвичайно важливим є включення дітей з особливими потребами в загальноосвітні заклади з раннього віку. Діти в садочку прийняли мою доньку як рівну. Хотілось би, щоб ці перші кроки в напрямку інклюзії набирали обертів. Сподіваюся, що в недалекому майбутньому включення дітей з особливими потребами буде масштабнішим і відбуватиметься не тільки на рівні такого пілотного проекту, як «Дзвінок звучить для всіх!», але з охопленням максимальної кількості освітніх закладів та включенням дітей з інвалідністю до процесу навчання».

Партнерами проекту, природно, стали й місцеві органи влади. Своїми думками з нами поділився заступник міського голови Ужгорода Володимир Фленько: «Впродовж двох проектів ми досягнули великого результату. По-перше, отримали значний досвід, який розширив наше розуміння інклюзії. А найважливіше те, що дітки відчули зовсім іншу атмосферу.Тісні зв’язки з нашими партнерами по проекту спонукають нас до пошуку нових форм,баченнята підходу до питання інклюзії. Безсумнівно, перспектива цього проекту надзвичайновисока. Започаткована програма дає свої плоди: діти взагальноосвітніх закладах почали ставитисяпо-іншому не лише до ровесниківз особливими потребами, а й до самих себе. Вважаю, що інклюзія для них може стати спонукальним фактором, аби переосмислити певні погляди на життя й визначити для себе головні пріоритети.Але на шляху до втілення інклюзії основною перешкодою є неповна готовність установ приймати дітей з інвалідністю на навчання.Адже з самого початку будівлі не були спроектовані з урахуванням додатковихтехнічних елементів. Тож потрібно тверезо поставитися до цього питання і якнайшвидше вирішувати його».

Третій проект лише на своїй злітній смузі й набирає обертів. Його перший масштабний захід – літній табір для 150 сімей з України, Румунії й Угорщини, який працюватиме від 22-го по 26 серпня у м. Ніредьгаза.

Олена ГАНЗЕЛ, студентка відділення журналістики УжНУ, газета «Ужгород».

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)