Раннє знайомство: в Ужгороді частішають випадки алкогольного отруєння неповнолітніх

Раннє знайомство: в Ужгороді частішають випадки алкогольного отруєння неповнолітніх

Прихильності багатьох українців до алкоголю вже ніхто не дивується. Шмат сала і горілочка – от де щастя! А ще пристрасть – футбол. Але тільки з пивом. Найбільша ж біда навіть не в любові до спиртного, а в тому, що чимало людей знайомляться з алкоголем задовго до того, як стають повнолітніми.

Підтвердженням цього є постійні пацієнти Ужгородської дитячої клінічної лікарні, котрих привозять туди з алкогольним отруєнням. Завідувач відділення анестезіології й інтенсивної терапії Юрій Небесник каже, що з таким діагнозом діти й підлітки потрапляють до них трохи частіше ніж раз на місяць, від початку року – 12 неповнолітніх. За останні два тижні – аж два такі випадки. 1-го вересня «швидка» привезла 13-річну школярку, яка «пересвяткувала» Перший дзвоник, а минулого тижня – хлопця з Ужгородського району. Той був на дні народження і начебто випив «3 по 25», у чому, правда, лікарі сумніваються – кажуть, що там було близько пляшки.

Головний лікар Закарпатського наркодиспансеру Василь Кручаниця розповідає, що проблему слід розділити на дві частини: зловживання алкоголем підлітків і алкоголізм як хвороба. Алкоголізм як повністю сформоване захворювання розвивається протягом певного часу і, як правило, не встигає сформуватись до повноліття. Проте, почавши «експерименти» з алкоголем у підлітковому віці і продовжуючи далі, до 18-22 років молоді люди вже мають повністю сформовану хворобу.

Якщо не вдається біді запобігти, доводиться виправляти її наслідки. Коли вмовляння і домашня «вичитка» не допомагають, крайній захід – віддати дитину під нагляд. Є два види нагляду: профілактичний і нагляд з метою лікування й реабілітації. І один, і другий проводиться за згодою батьків або опікунів. Профілактичний нагляд рекомендують тоді, коли є ознаки зловживання, а другий – коли вже сформована залежність. В області під наглядом з метою профілактики розвитку залежності є 20 дітей віком до 17 років, а от молодих людей віком від 18 до 35 років – 752 (!). Під наглядом з метою лікування та реабілітації, тобто з уже сформованою залежністю, перебувають 3367 осіб віком від 18 до 35 років.

Вживання будь-якої кількості алкоголю (навіть у найменших дозах) у підлітковому віці не можна назвати нешкідливим. Втручання алкоголю в процеси формування недозрілого підліткового організму відрізняються грубістю і значним негативним впливом як на здоров’я молодої людини, так і на її особистість. Навіть одноразове зловживання може призвести до критичних наслідків.

Крім розладів здоров’я, «вправи» з алкоголем зовсім не сприяють розвиткові дитини – ні розумовому, ні загальному фізичному, ні психологічному.

Щодо лікування, то деколи достатньо кількох психокорекційних втручань. А іноді необхідна значна, тривала робота і з дитиною, і з членами сім’ї. Негативні міжособистісні стосунки в сім’ї, надмірна опіка з боку батьків, насилля, поклоніння і вседозволеність дуже часто є факторами, що сприяють алкогольним «експериментам».

Якщо вже є залежність, лікування відбувається за стандартами, затвердженими в Україні. Це поєднання медикаментозного лікування і психотерапії. Тривалість такого лікування залежить від масштабу фізичних та психологічних порушень, викликаних залежністю, і може коливатись від одного до шести місяців, а в деяких випадках – і довше. Крім цього, по завершенні основного лікування проводяться протирецидивні курси лікування.

«Ужгород, на жаль, не є винятком щодо проблеми раннього зловживання алкоголем. Саме так, адже для підлітка випити будь-яку дозу алкоголю – це вже зловживання. Але тут є й другий бік медалі. Підліток без участі дорослих не має доступу до алкоголю, у плануванні правильного дозвілля дитини також мали би брати участь дорослі. І саме дорослі формують світоглядні переконання дитини, в тому числі стосовно вживання алкоголю», – підсумовує пан Василь.

Лілія Горват, газета «Ужгород» 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Muz-Tracker (МузТрекер или Муз-Трекер) - музыкальный торрент-трекер посвященный музыке. Скачать можно как через торрент, так и магнет ссылку. Без регистрации и бесплатно. white mink black cotton ......
Muz_DUOkz (2018-01-22 12:33:43)
А если сакашвили придет к валсти и его сегодня административный суд не депортирует-то нас ждет не только повышение цен, а потеря имущества всего полностью. нщета голодная смерть и порабощение цыганями ......
Инна (2018-01-22 12:28:20)
доказательством того, что за всеми войнами мира стоит индия и египет-потомки выходцев из НЛО сириуса является ьто что именно в индиис 2007года строят статую Будды которая будет выше всех других -152 м ......
Анна (2018-01-22 09:16:25)
2 статуя Будды стоящего на женщине Лаукун Сектуар. Высота: 116 м находится в: провинция Сикайн, Мьянма.Статуя, высотой 116 метров, изображает Будду Шакьямуни, и вместе с постаментом достигает почти 1 ......
Анна (2018-01-22 09:03:51)
мжет посланцы очередные с сириуса. всем нам известно что бог запретил людям ставить и молиться идолам в виде огромных памятников. Если проанализировать меющиеся самые огромные статуи то мы видим их н ......
Анна (2018-01-22 09:00:24)