Закарпатські медики винайшли як лікувати зморшки

Закарпатські медики винайшли як лікувати зморшки

Це результат плідної співпраці двох ужгородських лікарів, які хочуть зробити медицину природнішою й ближчою до людей

31 державний патент на винаходи та корисні моделі протягом року – такий рекорд, напевно, загальноукраїнського масштабу поставив у 2013-му доцент УжНУ Михайло Лазорик у співавторстві з дерматокосметологом Євгеном Індріксоном. І, зізнається, сам здивувався, бо якось не вів їм ліку – вражаюча загальна цифра спливла, коли впорядковував документацію. «Закарпатка» теж зацікавилася – що ж нового пропонують наші медики, та ще й у таких «ударних дозах»?

«Коли традиційне лікування не дає результатів – починаєш шукати щось інше…»

Всього в кандидата медичних наук, заслуженого винахідника України Михайла Лазорика 112 патентів, із них 77 винаходи, інші – корисні моделі. Окрім того, має 14 ліцензій на використання своїх методів у лікарнях. Це результат щоденної копіткої роботи протягом десятиліть. Про один із патентів на винахід – стосовно благотворного впливу молитви на організм людини – наша газета вже писала. Лікар довів, що показники крові, взяті з пальця й вени до та після молитви (причому без участі священиків), разюче відрізняються. В експерименті брали участь 15 добровольців, котрі без жодних медикаментів отримали позитивний ефект: наприклад, у хворого з гнійним ураженням кісток спостерігалося максимальне зниження одного з показників фагоцитозу лейкоцитами мікробів – у 6 разів! Цікаво, що в чоловіків, котрі, на відміну від жінок, менш емоційно реагують на молитву, ці коливання були стійкішими.


Утім, Михайло Іванович зізнається, що раніше «видавав на-гора» 5-6 патентів за рік, ну максимум 10 – 14. «А днями готував звіти для кафедри, і виявив, що за 2013-й маю їх 31, та ще й 1 ліцензію! Аж сам собі не повірив. Ще раз перерахував – так і є! Я вже 10 років на пенсії, працюю на півставки й увесь вільний від викладання час присвячую науковій роботі. А тепер у співпраці з моїм колишнім студентом Євгеном Індріксоном процес особливо активізувався. Ми займаємося новітніми розробками в галузі терапевтичної косметології. Маємо патенти на лікування гнійничкових уражень шкіри, біоламінування волосся, видалення бородавок тощо. Ми навіть розробили способи лікування зморщок!», – ділиться Михайло Лазорик. На запитання, чому він постійно вигадує якісь нові методи, каже: «Бо коли традиційне лікування не дає результатів – починаєш шукати щось інше».

«Жінки в патентному відомстві з задоволенням випробовують на собі наші напрацювання»

Загальноприйняті методики лікування часто не дають того ефекту, який обіцяють у проспектах, пояснює доцент УжНУ: «Іноді людина спустила купу грошей на медикаменти, але каже: «Доктор, я і так хворий!» І ти шукаєш, як їй допомогти, бо не зможеш – іншим разом вона до тебе вже не прийде. Причому намагаємося зробити так, щоб це було ефективно й у той же час пацієнт якомога менше коштів витратив на пігулки. Фактично, ми хочемо наблизити нашу медицину до природи, а не до хімії. Бо навіть, здавалося б, невинна вітамінотерапія в деяких випадках може підвищувати ризик інсультів та інфарктів. Це мої колеги почули в Будапешті на науковій конференції – факт уже доведений».


За словами Михайла Лазорика, в терапії важлива кожна дрібниця – навіть час забору аналізів. Скажімо, торік він отримав ліцензію на лікування хворих із проблемами щитоподібної залози. «Зазвичай у них беруть 1 аналіз на гормони щитоподібної залози, але ми дійшли висновку, що коли його робити о 8-й, то одержимо результат, на який впливає робота кишечника – він тоді найактивніший. А о 12-й працює меридіан серця, який вимагає підтримки гормонів цієї залози. І щоб отримати об’єктивну картину, треба брати аналіз і вранці, і в обід – тоді видно кілька типів порушень цієї системи. Ужгородська лікарня купила наш патент, тут уже працюють за новим методом. А цьогоріч ми запатентували спосіб лікування вірусних, бактеріальних та вірусно-бактеріальних уретритів і простатитів із алергічним компонентом за Лазориком – визначили критерії, як диференційовано, залежно від етіології захворювання, боротися з цією недугою», – розповідає Михайло Іванович.


Стосовно винаходів у галузі косметології, то всі вони в основі мають природні компоненти. Часто ідеї запозичені з народної медицини, але в них внесені авторські нотки й усе – науково обґрунтоване. «Зрештою, патент – документ, яким держава гарантує, що це щось нове й ніде в світі такого нема. Його видають не просто так – проводиться експертиза, і якщо щось не відповідає поставленим вимогам, тобі відмовляють. У Києві в патентному відомстві жінки, маючи розписані формули, з задоволенням випробовують на собі наші напрацювання, бо вони дуже прості й доступні, процедури можна робити навіть удома», – запевняє М. Лазорик. Нам, звичайно, він усіх секретів не розкриває, але деякими таки ділиться. Наприклад, способом виведення бородавок за Індріксоном – до наростів прикладають вимочений добу в 9% оцті шматок м’яса, і вони відпадають. І не треба випалювати хімією. Так само геніально просто – зростанню кісток при переломах сприяють примочки на основі звичайного желатину.

«Після складної операції нові ідеї лікування мені приходять … уві сні»

Звісно, ми вирішили порозмовляти й зі співавтором численних патентів лікарем-дерматокосметологом Євгеном Індріксоном. Перший свій винахід він здійснив ще на 4 курсі медфаку УжНУ, і то випадково. Каже, мав проблеми зі шкірою, а потім ще й від’ївся – перерви великі, постійні перекуси… У групі з 8 чоловік він був єдиним хлопцем, дівчата гарні, тож хотілося звернути на себе увагу. От і вирішив хоча б щоки зігнати, став приймати сечогінний препарат м’якої дії. «Схуднути він не допоміг, зате прищі зникли. Я захотів розібратися в причинах такого «побічного ефекту». Надіслав запит до Росії в академію, яка займається проблемами шкіри. І отримав відповідь: ці ліки блокують дегідротестостерон.

Так вони й допомогли вирішити гормональну проблему. Михайло Лазорик тоді якраз викладав у нас патентознавство, яке ми, чесно кажучи, не сприймали надто серйозно, і саме він підбив мене запатентувати винахід, допоміг належним чином усе оформити. Так потроху, по 1-2 патенти на рік, справа пішла. А в січні 2011-го я потрапив у автомобільну аварію, добряче потрощився. І от після операції під наркозом мені у снах стали з’являтися цікаві ідеї й формули стосовно догляду за шкірою, волоссям тощо, іноді навіть якісь технічні речі, що не стосуються медицини. Три місяці я лежав, потім півтора року з милицями ходив – самі розумієте, часу на обмірковування вистачало. Я порпався в науковій літературі, дивився, чи взагалі існують деякі препарати й речовини, що наснилися, які їхні властивості. А потім клінічно починали доводити, наскільки це ефективно. Наші винаходи підтвердили свою дієвість на десятках пацієнтів. Хоча це все дуже індивідуально – те, що допомогло одному, не обов’язково підійде іншому. Тоді шукаю іншу тактику», – пояснює Євген Валерійович.


Він розповідає про досить складну пацієнтку, в якої виявили кліщ демодекс, через що на шкірі було дуже багато гнійників, структура стала нерівномірною, пористою. Дівчина лікувалася в одній із приватних клінік, у підсумку запальні явища зменшилися, але сліди-ямочки залишилися. Їй зробили пілінг, спалили кислотами роговий шар шкіри, призначили дуже дорогі ліки. Це все тягнулося роками, проблема не зникала. Пацієнтка знову звернулася в ту ж клініку, їй запропонували нове лікування через ін’єкції, але вона відмовилася – надто дорого. Звернулися до Євгена Індріксона. Спершу прийшла мама, про все розпитала. І за півроку завдяки запатентованим методам удалося домогтися значного покращення.

Лікувати грибок – із розкішним манікюром

Напевно, жінкам цікаво було б дізнатися й про лікування (саме так!) зморщок за допомогою примочок із желатину та ще двох лікарських речовин, прискорення росту волосся трьома абсолютно доступними компонентами та його ламінування, прості способи боротьби з розтяжками, шпорами й тріщинами на п’ятках, про секрет об’ємних вій і стимуляцію пружності грудей за Індріксоном. Та, на жаль, розкривати їх не маємо права. Зате лікар розповів нам про запатентований у 2013-му спосіб лікування грибка на нігтях рук чи ніг. Ця проблема доволі актуальна, бо підхопити її легко – в басейні, тренажерному залі тощо. «Сплеск звернень припадає на літо: жінки хочуть вдягати босоніжки – а там ніготь деформований, колір від синього до зеленого. І негарно, і заразно. Вітчизняна медицина пропонує пити антимікотичні препарати. Вони їх ковтають, печінка сідає. Від різних кремів та аерозолів толку мало – нога в спеку пітніє, локальна дія препарату швидко знімається. Ми ж запропонували робити так: ніготь чи його ушкоджену частину зрізаємо, наносимо виготовлений нами препарат, покриваємо спеціальним лаком, а зверху – акриловим шаром.

Візуально це ідеальний нарощений ніготь, але під ним іде процес лікування. Кожні 2 тижні суміш треба наносити заново, доки не відросте здоровий ніготь. Зазвичай на це йде місяць, і від грибка не лишається й сліду», – пояснює Євген Індріксон.
Разом із Михайлом Лазориком він запатентував і установку для вакуумної чистки шкіри. У тих, що зараз використовуються, насадка широка, тож після процедури залишається негарна червоність, та й мікроби розносяться. Але ж у прища ядро маленьке.

Тому винахідники взяли мікропіпетку, підключили шланг із вакуумним пристроєм і точково проводять чистку – значних слідів після цього не залишається. «А от щойно прийшла відповідь із Києва – маємо ліцензію на лікування гіперпігментації. Проведемо додаткові дослідження й потім це теж оформимо як винахід. А ще ми неагресивний пілінг придумали – бо хімічний стоншує шкіру й улітку через вплив сонця категорично заборонений.

Словом, ідей багато, згодом за цим усім планую писати кандидатську дисертацію по дерматології», – підсумовує Євген Валерійович. І насамкінець закликає наших перевантажених роботою, побутовими клопотами й сім’єю жінок знаходити час для себе. Хоча б тому, що доглянутість додає упевненості в собі. А шкіра – наш найбільший орган, і вона вимагає особливої уваги.

Джерело: Мирослава Галас, zakarpatka.com

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)