Юрій Беляков: Двері кабінету чиновника мають бути відчинені завжди

Юрій Беляков: Двері кабінету чиновника мають бути відчинені завжди

 Минув майже рік, як заступникові міського голови Юрію Белякову доручили курувати одну з найважливіших і водночас найпроблемніших соціальних галузей міста – охорону здоров’я. Ця тема завжди на виду і в об’єктиві ЗМІ, бо стосується всіх без винятку містян. Та все-таки зсередини ситуацію видно краще. Тому ми звернулися до Юрія Володимировича з проханням розказати, що нас чекає в цьому плані.

ОПТИМІЗАЦІЯ – ЦЕ ВИКЛИК ЧАСУ. МИ НІКУДИ ВІД ЦЬОГО НЕ ДІНЕМОСЯ

– Юрію Володимировичу, розпочати нашу розмову хотілося б із ваших безпосередніх обов’язків на посаді заступника голови Ужгородської міськради. Як відомо, ви відповідаєте за, можливо, одну з найважливіших сфер у місті – охорону здоров’я. Це дуже важка робота і, напевно, невдячна, бо завжди є клопоти, проблеми, сфера потребує серйозних фінансових вливань. З якими думками ви йшли на цю роботу, погоджувалися за неї взятися?

– По-перше, це було доручення міського голови – аби я опікувався саме цим напрямком – медициною. А я, звичайно, маю виконувати доручення міського голови. По-друге, мені було цікаво попрацювати також і в цій галузі. Упродовж усього життя ми звертаємося до медиків, і я прекрасно розумію, що від роботи сфери охорони здоров’язалежить соціальний стан нашого суспільства.

Якщо деталізувати, то в нас є 4 медичні суб’єкти: міська клінічна лікарня, пологовий будинок, поліклініка і дитяча лікарня. Цього року додався ще один – ми створюємо центр надання первинної медико-санітарної допомоги. З його створенням ближче підходимо до сімейної медицини.

– Як оціните стан галузі і перспективи на найближче майбутнє?

– Медицина в місті існує завдяки, насамперед, людям у білих халатах – завдяки їхній самовідданій праці та професійності. Відзначу, що лікарі ставляться з розумінням до того, що фактично бюджет Ужгорода не може забезпечити стовідсотково, в моєму розумінні, призначення нашої медичної галузі. Ми не маємо достатньо грошей на ліки, на комунальну сферу, на медобладнання. 90% призначень, які виділяються на медицину, ідуть на зарплату. Тому в нас досить низький показник виділення грошей на харчування в медзакладах і на обладнання. Це мусимо визнати.

Як відомо, існує так званий формульний розрахунок бюджету, котрий доводиться до галузі. На мою думку, на превеликий жаль, фінансування, яке ми отримуємо нині, недостатнє. Ми звертаємося по допомогу до благодійних фондів, міжнародних організацій хоча б з питанням виділення нам обладнання, бо самотужки закупити його нині фактично не можемо.

– Ви вже згадали про створення центру надання первинної медико-санітарної допомоги. Що являтиме собою цей центр?      

– Мова, по суті, йде про розгортання мережі з 10 амбулаторій сімейної медицини в місті. У ці сімейні амбулаторії підуть лікарі з поліклінік – дорослої і дитячої. В кожній сімейній амбулаторії будуть сімейні лікарі для дорослих і сімейні лікарі для дітей, які будуть безпосередньо наближені до людей. Амбулаторії будуть створені в районах міста, і ужгородці не муситимуть за потреби йти в поліклініку – першу або другу. Вони ходитимуть до свого лікаря у свою амбулаторію. Завдання амбулаторії і конкретного лікаря – надавати медичну допомогу, вести людину, починаючи від моменту її народження. Лікар у такому разі справді стає сімейним. На мою думку, це дуже позитивно вплине на сам процес лікування. Перший квартал буде перехідним періодом, і орієнтовно з 1 квітня центр запрацює на повну потужність.

– А що буде з поліклініками?

– На базі міської поліклініки ми зробимо консультаційний центр, у якому залишаться вузькопрофільні спеціалісти. Вони потрібні для того, щоб не направляти одразу в лікарню (обласну чи міську) людину, яка отримала консультацію сімейного лікаря і потребує, так би мовити, огляду вузького профільного спеціаліста. Після консультації цього спеціаліста сімейний лікар вже вирішуватиме, що робити з хворим – лікувати в домашніх умовах чи госпіталізувати.

– Ходили розмови, що у спадок від попередника вам дісталося чимало проблем, котрі вам доводиться, як-то кажуть, розгрібати…

– Найголовніша проблема для будь-якого керівника – це обмежене фінансування. Але є інше важливе питання: як розпоряджатися тими коштами, котрі все-таки виділяються на галузь? Я опікуюся медициною фактично один рік. За цей час з моєї подачі було проведено аналіз ефективності використання бюджетних коштів, моніторинг нашого фінансового управління, контрольно-ревізійного управління – бо я хотів бачити, що і в якому стані приймаю. Саме в плані фінансів. Було дано дуже багато рекомендацій, як краще й ефективніше використовувати бюджетні кошти. Торік була проведена оптимізація роботи дитячої лікарні, міської клінічної лікарні, пологового… Це все зроблено для того, щоб оптимізувати витрати бюджетних коштів. І результат уже очевидний.

– Оптимізація триватиме й цього року?

– Так, і далі буде проводитися оптимізація міської клінічної лікарні. Там великий штат, розгалужені відділення, деякі з них повторюють, дублюють функції одне одного. Для того, щоб увійти у формульний розрахунок, про який я вже згадував, ми будемо й далі проводити оптимізацію міської лікарні. Це є виклик часу, і від цього ми нікуди не дінемося. Ми розуміємо, що ситуація в державі дуже складна, тому має бути жорстка економія бюджетних коштів та їх раціональне, ефективне використання.

НІКОЛИ НЕ БУДУЮ ОСОБИСТІ СТОСУНКИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ПОЛІТИКИ

– Юрію Володимировичу, ви є також керівником фракції Партії регіонів у міській раді. Чи ефективна, на ваш погляд, робота нинішнього депутатського корпусу? І наскільки вам вдається знаходити порозуміння з представниками інших політичних сил? 

– Коли після виборів тільки сформувалася міськрада, відбулося перше засідання, я провів низку зустрічей із, на мій погляд, лідерами різних політичних спрямувань. Я ще тоді сказав, що політики в сесійному залі нашої міськради не має бути. Бо 99% питань, які ми розглядаємо, – соціальні проблеми. І ніхто не має сперечатися, чи робити освітлення на вулиці, де живуть, скажемо так, прихильники однієї партії, чи прокладати воду і каналізацію там, де живуть прихильники іншої партії. Я вважаю, що це нонсенс. Міські депутати мають працювати в сесійному залі без політичної заангажованості.

Але політичні питання все-таки виникають. От візьмемо останні події – Євромайдан, погляд на ті події, які відбувалися в Києві. Тут я розумію: може бути розшарованість депутатського корпусу з точки зору політичної оцінки цих подій. Коли це стосується загальнодержавних подій, можливе різне бачення і різні погляди депутатів. Але це єдині політичні моменти, які можуть бути присутні в залі. Всі решта питань – соціальні. Це питання бюджету, виконання Програми соціально-економічного розвитку міста, будівництва нових об’єктів, ремонту доріг тощо.

– Юрію Володимировичу, за наслідками подій навколо Євромайдану ваша фракція позбулася одного члена – Віктора Бобіти. Можете пояснити, чому так сталося?

– Це не є наслідком саме цих подій. Питання набагато глибше – і в часовому вимірі, і в плані партійної дисципліни. Моя заява на сесії, що Бобіта Віктор Амброзійович виключений з партії і тому він покидає нашу фракцію, була вже результатом того, що чаша терпіння нашої партійної організації стосовно Віктора переповнилася. Нагадаю, що він пройшов до ради за партійним списком. Тобто це людина, яка має бути ідейно свідома, чому вона пішла саме від Партії регіонів, і яка має підтримувати ідейні програми та напрямок політичного руху. Людина, котра пройшла до ради за партійним списком, має бути жорстким адептом Партії регіонів, ідейним, ідеологічним.

Щодо Віктора Бобіти, то все починалося близько півроку тому. Поясню, в чому річ. На зборах фракції ми обговорюємо багато питань – наприклад, партійного будівництва, нашого ставлення до тих чи інших проблем, сесійні проекти рішень. На засіданні нашої фракції не буває такого, щоб комусь не дали слова, щоб хтось із депутатів не міг висловити свою думку чи її відстояти. В нас усередині фракції демократія – кожен висловлює думку, вона обговорюється, і ми приходимо до якогось спільного рішення. Голосуємо – і рішення, яке ухвалює більшість, обов’язково має виконуватися всіма членами фракції. Це принцип демократичного централізму – меншість має підкоритися більшості. Я вважаю, що це правильно.

Але почали виникати ситуації, коли на засіданні фракції при розгляді тих чи інших сесійних питань були ухвалені одні рішення, а під час голосування на сесії Віктор Амброзійович ішов урозріз із позицією фракції… Раз чи двічі – всяке може бути: може, помилився чи щось відвернуло увагу депутата. Але ми побачили. що цей процес стає систематичним. Спочатку ми обходилися зауваженнями, але коли він уже почав паплюжити керівників партії, керівництво країни на своїй сторінці у Фейсбуці, – я попросив його написати заяву. Останньою краплею стала його демонстративна поведінка на сесії, коли ухвалювалося рішення про текст звернення до президента з приводу Євромайдану. Він пішов проти фракції – і ми відреагували. Політрада міської організації виключила Віктора Амброзійовича з партії, і автоматично він перестав бути членом фракції Партії регіонів у міськраді.

Як на мене, було б набагато чесніше з його боку, якби Віктор сам написав заяву про вихід із партії. Або він не знайшов у собі сили сказати про це відверто, або не повважав за потрібне це робити, щоб залишити собі місце для маневру, – все ж таки партія влади. Може, думав: я тепер пограюся, а потім застрибну знову. Такого не може бути. Це, я вважаю, людина-ренегат. І її треба виключити і з партії, і з кола спілкування.

– В Ужгородській міськраді, як відомо, 60 депутатів. А чи є серед них такі, кого ви можете назвати своїми ворогами або противниками?

– Ні. Є депутати, з якими в мене дружні стосунки – ми зустрічаємося поза роботою, п’ємо каву, спілкуємося. А з рештою я в абсолютно рівних стосунках. Особисті відносини я ніколи не будую через призму політики. Наприклад, у мене прекрасні стосунки з Костянтином Дацюком, Святославом Галасом – представниками фракції БЮТ. Це я вже контрастний приклад наводжу, бо наші політсили конкурують. Ми опоненти в політиці, але в звичайному житті ми товаришуємо. Я поважаю їхні погляди і їхню власну думку, яку вони відверто, не ховаючись, висловлюють. Ми не противники, а політичні опоненти. У нас бувають дискусії, але вони ніколи не виливаються в конфлікти.

– Наостанок хочеться коротко почути про ваші плани на рік. Які завдання ставите перед собою у 2014-му?

– Хочу «добити» питання встановлення датчиків GPSна автобуси, що здійснюють маршрутні перевезення в місті. На мій погляд, це суттєво покращить роботу, бо поліпшиться контроль за перевізниками. Крім того, далі встановлюватимемо камери відеонагляду. Це саме я започаткував. Ідея обговорювалася дуже давно, але під її реалізацію були потрібні гроші. Поспілкувавшись із міським головою, з депутатами, я довів, що це потрібно робити. Насамперед для безпеки ужгородців, аби порушники закону знали: за ними спостерігають. Тому й далі над цим питанням працюватиму.

Що стосується медицини, хочу довести до логічного завершення створення центру первинної медико-санітарної допомоги, про який ми говорили на початку розмови. Також хочу за цей рік завершити оптимізацію медичної галузі, щоб ми перейшли до якіснішого використання бюджетних коштів, щоб більше грошей могли спрямувати на медикаментозне забезпечення і на придбання медобладнання.

Щодо депутатської роботи… Ви знаєте, за рік я прийняв понад тисячу людей. І спілкуюся з ними щодня, а не тільки раз на місяць, як складений графік. Вважаю, що двері чиновницького кабінету мають бути завжди відчинені для людей. Вони утримують владу, нас, як менеджерів, котрі здатні керувати містом, – тому ми не маємо права ховатися за зачиненими дверима або формально визначеними днями прийому. Бо в людей питання виникають набагато частіше ніж раз на місяць. Тому, коли до мене приходять люди, я завжди їх приймаю. І радію, що люди до мене йдуть. Якщо звертаються – значить, знають, що їхнє питання буде розглянуте. Раз ходять – значить, я потрібен. І це добре.   

Розмовляв Юрій Лівак, газета «Ужгород».

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)