За розвиток Ужгорода - звіт голови депутатської групи міської ради Андрія Погорєлова (+ВІДЕО)

За розвиток Ужгорода - звіт голови депутатської групи міської ради Андрія Погорєлова (+ВІДЕО)

Сьогодні, 14 лютого, про свою роботу прозвітувала депутатська група Ужгородської міськради «За розвиток Ужгорода». Основним «спікером» на зібранні був голова групи – Андрій Погорєлов. Крім докладного звіту він відповів і на численні, до речі, дуже гострі питання численних ужгородців та журналістів, які прийшли до депутатської кімнати мерії. 

Зважаючи на інтерес до теми, «7 Днів» наводить основні тези, які прозвучали у звіті.

 Група «За розвиток Ужгорода» складається з депутатів, обраних до міської ради як від мажоритарних округів, так і за партійними списками. Наразі в ній працюють 5 народних обранців: Андрій Погорєлов, Юрій Оксьон, Марія Зілгалова, Петро Кіндюх, Михайло Станкович. 

 Наша група – це не політичне утворення. Для об’єднання зусиль згуртувалися депутати, які мають спільне бачення і прагнуть поліпшити ситуацію в місті, насамперед в економіці та екології, намагаються сприяти матеріальному і соціальному благополуччю ужгородців.

Група збирається не рідше ніж один раз на тиждень і обговорює актуальні питання, які в подальшому ініціює для розгляду на комісіях, засіданнях виконкому та пленарних засіданнях сесії міської ради.

 Ініціюємо програми розвитку і контролюємо їх виконання

Ми беремо активну участь у розробці та підготовці програм за різними напрямками розвитку Ужгорода, зокрема:

– охорони навколишнього природного середовища;

– реконструкції та капітального ремонту, модернізації мереж зовнішнього освітлення міста;

– будівництва і реконструкції автономних котелень закладів освіти та охорони здоров’я;

– модернізації, капітального ремонту та заміни ліфтів і систем диспетчеризації в житловому фонді міста;

– “Питна вода”;

– додаткових гарантій соціального захисту громадян;

– інформатизації;

– розвитку інфраструктури безпеки дорожнього руху;

– облаштування та обслуговування кладовища в районі міжнародного автомобільного пункту пропуску “Ужгород”;

– фінансової підтримки комунальних підприємств міста тощо.

Також ми контролювали виконання рішень міськради з таких питань:

– оголошення 2013-го Роком збереження і відновлення історичної та архітектурної спадщини міста Ужгорода;

– затвердження проекту землеустрою парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва «Підзамковий»;

– затвердження Положення про комісію з вирішення земельних спорів щодо меж земельних ділянок та дотримання добросусідства і багатьох інших.

 

Наповнення бюджету – основна умова для розвитку міста

Ми активно співпрацюємо з управлінням економіки та підприємництва виконкому, керівником якого є член нашої групи, депутат міської ради Михайло Станкович. Тому він фактично постійно і фахово працює над питаннями підготовки економічних, соціальних програм міста.

Велика увага приділяється й аспектам розвитку торгівлі в місті, оскільки в Ужгороді багато підприємств, які працюють у цій сфері. Одна з ключових складових стратегії розвитку – це туризм, який включає, зокрема, торгівлю і туристичний бізнес.

Інший аспект нашої діяльності ― питання бюджету. Структура бюджету міста на 75% складається з податку на доходи фізичних осіб. Щодо інших питань наповнення міської казни, то ми зобов’язані над цим працювати, оскільки позиціонуємо себе як група, насамперед, за економічний розвиток Ужгорода. Ми сприяли та голосували за те, щоб якнайбільше підприємств приватизовувалося, а отже, могли ефективніше працювати і вносили свій вклад у фонд бюджету розвитку міста. Однак минулого року близько 25 млн. грн., на жаль, не змогли використати, навіть для дуже нагальних потреб Ужгорода, через проблеми, які були з роботою Держказначейства України та області.

 Вода – якісна і цілодобово – повинна бути у кожного ужгородця 

Програми фінансуються з бюджету міста, за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів. На жаль, не всі з них виконуються – через те, що область чи держава не проводять фінансування. Так на реалізацію програми “Питна вода” з нашої ініціативи депутатським корпусом виділено 2 млн. грн. для погашення податкового боргу міським Водоканалом. Станом на 1 січня 2014  року фінансове управління скерувало для цього 233,8 тис. грн., проведено касових видатків на суму 233,8 тис. грн., однак не проведені касові видатки державною казначейською службою Ужгорода становлять 134,5 тис. грн. Водночас із держбюджету на цю програму торік не виділено ні копійки.

Відомо, що собівартість води в Ужгороді вища, ніж чинний тариф на неї. Ми через виконком, депутатський корпус знаходимо в структурі тарифу такі складові, заощаджуючи на яких вдається не підвищувати вартість води для споживачів і утримувати її на такому ж рівні, як і до нашої каденції. Тож наразі тариф на воду в Ужгороді найнижчий на Закарпатті.

У депутатському корпусі, в тому числі і в нашій групі, є представники комунальних служб, котрі постійно відстежують стан та якість води, а також її подачу – аби покращувати ці показники.

Наша група порушувала питання заборгованості Ужгороду Коритнянською сільською радою понад 6 млн. грн. за споживання води. Цей борг ліг на плечі ужгородського Водоканалу. Крім того, ведемо постійні переговори стосовно повернення боргів Водоканалу. Це дозволить поліпшити фінансовий стан підприємства, а також перерозподілити кошти на обладнання для водопостачання тієї частини вулиць, будинків, мікрорайонів, які отримують воду за графіком. Ми взяли зобов’язання виконати цю програму – щоб в Ужгороді в кожній квартирі вода була цілодобово.

Наша група ініціювала перехід Водоканалу на систему електронного обліку споживання води. Це дасть можливість фіксувати кількість споживання води кожним, хто отримує цю послугу, через електронні дані, які зберігатимуться в єдиній базі і контролюватимуться не тільки Водоканалом, а й іншими органами. Програма розрахована на кілька місяців. Наразі окремі працівники ужгородського Водоканалу вже пройшли навчання для роботи з нею, триває встановлення засобів обліку споживання води, подібних до тих, що використовує «Закарпаттяобленерго». У підсумку ― електронний обрахунок дасть можливість отримувати реальні кошти за послуги, надані Водоканалом.

 Житлово-комунальній сфері потрібен ефективний господар

До сфери нашої діяльності належать також житлово­комунальні питання, оскільки, окрім головування в депутатській групі “За розвиток Ужгорода”, я очолюю постійну комісію з питань житлово­комунального господарства, містобудування, архітектури та екології. Під контролем нашої групи – і виконання програм будівництва житла для молоді, модернізації ліфтів. Я, зокрема, активно працюю над створенням ОСББ в Ужгороді, яких, до речі, протягом останніх двох років стало на 46 більше. Такі об’єднання забезпечують комфортне проживання людей у багатоквартирних будинках. Мешканці самі можуть формувати бюджет свого ОСББ і скеровувати кошти на вирішення нагальних питань. На сьогодні більшість із тих, хто створив ОСББ, задоволені, що вони відокремилися від системи державного або комунального утримання житла.

Це дуже копітка робота, зокрема і в правовому полі. Тому і наша депутатська група, й очолювана мною комісія періодично проводять зустрічі з мешканцям багатоповерхівок для роз’яснення переваг переходу на особисті взаєморозрахунки з надавачами послуг.

 Завершення  освітлення та ремонту вулиць

Торік розроблено проекти впровадження програм реконструкції вуличного освітлення міста. На жаль, блокування фінансування держказначейством не дало можливості розпочати роботи, незважаючи на те, що на рахунках міської ради для цього було близько 900 тис. грн. Тож цього року ми як депутати наполегливо звертатимемося і в міську раду, і в казначейство задля забезпечення виконання програми вуличного освітлення нашого міста.

Завдяки депутатському корпусу, зокрема й наполегливості членів нашої групи, завершено роботи з капітального ремонту вулиць Швабської, Мукачівської, Православної набережної та інших скверів і площ. Наша група підтримала ініціативу реконструкції площі Народної. З бюджету міста на це кошти не виділялися, проте залучалися від групи меценатів Ужгорода та субвенції обласного бюджету.

Важливим питанням, над яким тепер працює група, є облаштування та капітальний ремонт найважливіших транспортних артерій міста ― вулиць Перемоги (Капушанської), Легоцького, Можайського. Для цього вже виділені кошти, але оскільки казначейство не проплатило аванс, роботи поки що не почалися.

Нами ініційовано і встановлення кількох світлофорів у центрі міста. Обов’язковим є встановлення світлофорних об’єктів на перетині вулиць Можайського – Минайської, Перемоги – Легоцького, Загорської – Закарпатської та 2 невеликі світлофори в центрі міста. Програмою соціально-економічного розвитку міста передбачено на це виділення коштів.

Ми занепокоєні великою кількістю в Ужгороді незареєстрованого транспорту на іноземних номерах. Турбує, що центральні зони перетворилися на самовільні хаотичні парковки. ДАІ та громадські організації, на жаль, не надають цьому належної уваги.

 Упорядковані скверики та парки 

Нашою командою проведено й масштабну роботу з благоустрою міста, у тому числі з утримання скверів. Зокрема, ми сприяли отриманню коштів для відновлення роботи парку “Підзамковий”, який нині перетворено на один із найзатишніших зелених куточків нашого міста. На території відновлено огорожу, заасфальтовано алеї, прочищено дерева від хворих і старих гілок, стовбурів, встановлено смітники, лавки для відпочинку відвідувачів.

Результатом нашої наполегливої роботи є отримання коштів з екологічного фонду для прочищення, впорядкування парку «Боздоський», але, на жаль, роботи ще до кінця не виконані, –знову через блокування коштів держказначейством.

Наша група підтримала питання виділення коштів на благоустрій скверика Масарика, фінансування якого проводилося в пропорції 50 до 50 разом із чеськими партнерами Закарпаття. Завдяки цьому нині ужгородці мають чудовий, облаштований скверик біля транспортного мосту.

Серйозна робота була проведена й для виділення коштів на благоустрій Православної набережної. Там відновили освітлення та покриття пішохідних доріжок декоративною плиткою – від пішохідного мосту до Православної Покровської церкви. Цього року планується виділення коштів на завершення цих робіт аж до транспортного мосту на вул. Анкудінова.

Ще кілька слів про співпрацю з релігійними громадами: ми допомогли вірникам Української Православної церкви у виділенні та оформленні земельної ділянки на території «Боздоського» парку для будівництва храму. Підготували проект організації території «Боздоського» парку, яким передбачено чітке розмежування рекреаційної та розважальної зон і місце розташування церкви.

 Спортивні майданчики і басейни 

З ініціативи нашої групи спорткомплексу “Юність” передано близько гектара землі для створення поруч з ним волейбольних, баскетбольних майданчиків.

Крім того, з ініціативи керівника ЖРЕРу № 8 Юрія Оксьона відремонтовано не лише всі спортивні майданчики на території підпорядкованого йому комунального підприємства, а й минулого року облаштовано три нові. Меценати і депутати нашої групи профінансували встановлення цих майданчиків.

Дуже важливим є питання облаштування велодоріжок у місті. Планується ще визначитися з цим на вул. Минайській та Перемоги.

А я, як депутат, який має статус майстра спорту з плавання, ініціював підтримку в Ужгороді водних видів спорту. Для цього було зроблено все, щоб відновити роботу басейнів у гімназії та в ЗОШ № 20; на черзі ― запуск басейну школи № 8. До речі, в гімназії плануємо облаштувати ще й спортзал зі сучасним обладнанням та тренажерами для фізичної підготовки плавців.

Найбільша проблема – блокування коштів

Отже, питань і напрямків роботи на майбутнє багато, але серед пріоритетних залишаються: вуличне освітлення, дороги, каналізація, робота з інвесторами, забезпечення цілодобового водопостачання. Чимало у втіленні цих планів залежить від нас, але ще більше – від фінансування. Найбільшою проблемою, яка гальмує вирішення проблем і розвиток міста останнім часом було блокування коштів держказначейством. Крім того, дуже значною мірою залежимо від загальної ситуації в країні. Скажімо, був сформований проект щодо дитячої залізниці спільно з Норвегією, але після подій на Майдані в Києві ці партнери відмовилася брати в ньому участь.

Фінансово-економічне становище багатьох підприємств нині в дуже важкому стані, скорочують обсяги виробництва і зайнятість, малий бізнес не витримує конкуренції і припиняє діяльність. І все ж близько семи тисяч підприємств, що працюють на спрощеній системі оподаткування, наповнюють бюджет міста, і ми, як депутати, намагаємося їм допомагати бодай наскільки можемо. Так серед питань, які ініціювала і тепер контролює наша група, – щодо можливостей зміни умов оплати за електроенергію, яку використовують фізичні особи – підприємці, що не є платниками ПДВ та чиї максимальні обсяги споживання електроенергії не перевищують 3000 кВт на місяць.

Підсумовуючи звіт, хочу зауважити, що протягом звітного періоду міською радою проведено 5 сесій, на 10 пленарних засіданнях сесій розглянуто 393 питання, прийнято 383 рішення. На контролі в комісії, яку я очолюю, перебуває 35 рішень міської ради. Проведено 6 засідань постійної комісії, направлено 7 рекомендацій структурним підрозділам виконкому. Здавалося б, це сухі цифри, але за ними – постійна робота депутатського корпусу, наполегливо і послідовно в якій бере участь і наша депутатська група – «За розвиток Ужгорода».

Андрій Погорєлов

 Відео телеканалу «Перший кабельний»  

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-17
2018-06-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)