Рейтинг прогульників сесій мукачівської міськради. ЄЦ лідирує

Рейтинг прогульників сесій мукачівської міськради. ЄЦ лідирує

Політична криза, яка вже кілька місяців поспіль триває в нашій країні, спричинила посилений інтерес українців до політичного життя держави. Такий інтерес неабияк переформатував український інформаційний ринок – зараз головним продуктом, якого вимагає читач, є новини з головних фронтів протистояння: Євромайдану, Верховної Ради, Адміністрації президента, вулиці Грушевського, а також місцевих рад, вага яких в останні часи значно виросла.

Сприяло цьому винесення рішень, які суперечать волі офіційного Києва, в тому числі формування Народних рад. Така позиція органів місцевого самоврядування довела, що місцеві ради сьогодні мають досить значний вплив на формування політичної ситуації в країні, а це автоматично переводить їх з розряду мовчазних виконавців волі Києва в групу повноцінних політичних гравців.

Таке зростання ролі політичної інституції збільшує і відповідальність місцевих обранців, а отже потребує посилення контролю зі сторони громадськості.

Адже погодьтеся, що увага громади до роботи місцевих рад завжди була значно меншою, ніж до роботи парламентарів у Верховній Раді. Так, практично кожен виборець Мукачева без жодних зусиль зможе назвати депутатів, які представляють місто та область в українському парламенті і водночас мало хто з мукачівців назве депутата міської ради, який представляє його мікрорайон, вулицю, будинок…

Одним із показників, які характеризують роботу депутата будь-якого рівня, є його участь в засіданнях сесії, на яких вирішуються важливі моменти з життя міста, області, країни. Цілком природно, що коли депутат перебуває на засіданні, то має можливість своїм голосом, ініціативами та пропозиціями впливати на те чи інше рішення ради, а отже має змогу захистити інтереси свого виборця.

То наскільки продуктивно працювали наші обранці в стінах мукачівської ратуші? Хто є найбільш дисциплінованим депутатом, а хто за рік забув як виглядає сесійна зала? Яка партія може пишатися своїми представниками, а якій необхідно провести кадрове оновлення?

На всі ці питання Вам допоможе знайти відповіді Топ-рейтинг депутатської відвідуваності – спільний проект* газети «Панорама», інтернет-видання «Панорама Мукачева» та ГО «Асоціація громадських ініціатив», в якому проаналізовано відвідуваність депутатів Мукачівської міської ради в 2013 році. І для початку пропонуємо ознайомитися зі складом Мукачівської міської ради та політичними силами, які в ній представлені:

Депутатський корпус

На сьогоднішній день Мукачівську міську раду представляють міський голова та 42 депутати, суб’єктом висування яких, згідно даних Інформаційно-аналітичної системи «Місцеві вибори 2010», є наступні політичні партії:

— Єдиний Центр (32 депутати або 76,2 %);

— Партія регіонів (4 депутати або 9,5 %);

— Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (2 депутати або 4,8 %);

— Політична партія «Фронт Змін» (2 депутати або 4,8 %);

— «КМКС» Партія угорців України» (1 депутат або 2,4 %)

— Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» (1 депутат або 2,4 %).

З вказаної кількості депутатів 21 обирались по партійним спискам, а 21 шляхом виборів в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Варто зазначити, що місцеві вибори пройшли 31 жовтня 2010 року, а тому партійна приналежність та політичні вподобання деяких представників політичних сил змінились. З метою уникнення плутанини, у рейтингах відвідуваності сесій депутатами буде фігурувати та політична сила, яка була суб’єктом висування депутата на момент його обрання. Крім цього, необхідно зазначити, що в 2013 році відбулась депутатська «ротація» і місце вибулого 28.02.2013 року депутата від «Фронту Змін» Чепака Степана Степановича зайняла представниця цієї ж партії – Данчевська Галина Олександрівна, яка вважається обраною 14.03.2013 року. В зв’язку з цим, при підрахунку середнього коефіцієнту відвідування депутатів, в рейтингу «Фронту Змін» буде враховано сумарну кількість «прогулів» обох депутатів.

Їх розшукує сесійна зала

Розпочинати рейтинг депутатських відвідувань варто з Топ-3 депутатів, які з тих чи інших причин пропустили найбільше засідань сесій Мукачівської міської ради.

Абсолютним лідером з кількості пропущених сесій є Гороховська Галина Романівна, яка на сьогоднішній день обіймає посаду першого заступника голови Мукачівської РДА. Так, протягом 2013 року Галина Романівна, згідно даних електронної системи «ВІЧЕ», жодного разу не взяла участі в засіданні сесії. Результат 15 з 15. Обиралась депутат по списку Єдиного Центру.

Друге місце за кількістю пропущених засідань займає Шубець Володимир Омелянович, обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18 (м.Мукачево), який також є представником Єдиного Центру в міській раді. За рік депутат взяв участь тільки у двох засіданнях сесії, пропустивши 13. При цьому варто зазначити, що знімальна група каналу ТРК М-Студіо, директором якого є Володимир Омелянович, відвідала всі засідання сесії, а це дає надію на те, що депутат, принаймні, залишався в курсі всіх подій, які відбуваються в Мукачівській ратуші.

На третьому місці опинився Чубірко Іван Іванович, представник Партії регіонів, який обирався в одномандатному мажоритарному виборчому округу № 9 (м.Мукачево) та в минулому році відвідав 4 засідання сесії. Можливо, такій «активності» депутата сприяло те, що кількість представників ПР в сесійній залі є невеликою, а отже, реально впливати на рішення сесії вони не мають змоги.

Знайшлись серед депутатів і такі, які за рік не пропустили жодного засідання, зокрема: Білоус Ігор Михайлович (ЄЦ), Товчко Олексій Павлович (ЄЦ), Шушкевич Михайло Якович (ЄЦ), Морека Микола Миколайович (ЄЦ), Лабош Михайло Михайлович (ЄЦ), Маняк Іван Георгійович (ЄЦ), Якимчук Віталій Серафимович (ЄЦ), Гайдош Ольга Василівна (КМКС), Переста Олександр Михайлович (БЮТ), Колядка Іван Михайлович (БЮТ).

Партійний рейтинг

Якщо з персональною відвідуваністю депутатів все зрозуміло – тут кожний депутат відповідає сам за себе, то для підрахунку загальнопартійного рейтингу відвідуваності нам необхідна загальна кількість представників кожної окремої партії та загальна кількість депутатських «прогулів».

Сьогодні найбільшою партією в Мукачівському «парламенті» є Єдиний Центр, яку представляє 32 депутати та міський голова. Найменшими є КМКС та УДАР, які мають по одному представнику в раді. То в якій з політичних сил в 2013 році була найкраща партійна дисципліна?

Згідно даних електронної системи «ВІЧЕ», загальна кількість «прогулів» депутатів, суб’єктом висування яких є наступні політичні партії, становить:

— Єдиний Центр (95 «прогулів», 32 депутати + міський голова, середнє значення 2,87)

— Партія регіонів (26 «прогулів», 4 депутати, середнє значення 6,5);

— Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (0 «прогулів», 2 депутати, середнє значення 0);

— Політична партія «Фронт Змін» (7 прогулів, 2 депутати, середнє значення 3,5);

— «КМКС» Партія угорців України» (0 прогулів, 1 депутат, середнє значення 0);

— Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» (6 прогулів, 1 депутат, середнє значення 6).

Таким чином, після підрахунку середньої кількості «прогулів», яка припадає на одного представника окремої партії, рейтинг сесійної відвідуваності партій, представлених в Мукачівській міській раді, є наступним:

1 місце – Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та «КМКС» Партія угорців України»;

2 місце – Єдиний Центр;

3 місце – Політична партія «Фронт Змін»;

4 місце – Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»;

5 місце – Партія регіонів.

Забуті округи

Половина мукачівських депутатів обиралась в одномандатних мажоритарних виборчих округах, отже представляють в сесійній залі ту чи іншу частину Мукачева. Підрахунок кількості «прогулів» депутатів-мажоритарників виявив одну цікаву особливість – на перше і друге місця потрапили депутати, які вже згадувались в нашому проекті в рейтингу депутатів-прогульників.

Так, на першому місці опинився представник Єдиного Центру Шубець Володимир Омелянович, який пропустив 13 засідань сесії. Обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18, депутат представляє наступні вулиці Мукачева: вул. Окружна (1-23, 2-24), Ілони Зріні (від 152 та 149 (крім № 153 і в/ч А1556), Петефі (Драгоманова крім № 54, Петефі, 2, 3, 4, 4А, 4Б, 5, 5А, 6, 7, 8, 10, 12А, Ілони Зріні від № 14, 9, 152 до кінця, крім в/ч А1556), Окружна (25 та 28 до кінця), Першотравнева Набережна № 9, № 11, № 13.

Друге місце з результатом в 11 пропущених засідань зайняв Чубірко Іван Іванович, представник Партії регіонів, який обирався в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 9 та представляє наступні вулиці міста: вул. Верді № 1, № 2, № 3, № 3А, № 4, № 5, № 6, № 7, Підгорянська, Гончарова, Корятовича, Луначарського, Закарпатська, Свалявська, Пучіні, Шишкіна, Гулака-Артемовського.

Третє місце за представником знову ж таки Єдиного Центру. З результатом в 7 пропущених засідань його зайняв Кабаці Богдан Іванович, який обирався в одномандатному мажоритарному виборчому округу № 2 та представляє вулиці: Осипенка № 20, № 29, № 29А, № 31А, № 35, № 35А, № 35Б, № 35В, № 39, № 39А, № 39Б, № 39В, № 41, Осипенка сектор приватний, Мечнікова, Кропивницького, Уральська, Росвигівська № 18, № 20, № 21, № 24, № 26, № 34, № 36, № 38, Щепкіна, пров. Щепкіна, Туряниці, пров. Туряниці.

Залишається сподіватися, що вищезгадані обранці не можуть часто відвідувати сесійну залу, бо зайняті роботою у власних округах, де виконують свої депутатські обов’язки на місцях.

Реалії, які сьогодні формують політичне життя країни, вказують на те, що наступні вибори до місцевих рад мають всі шанси розпочатися раніше 2015 року та відіграватимуть значно більшу роль для суспільства. Вже зараз, без жодних сумнівів можна стверджувати, що відчутна частина електорату ставитиметься прискіпливіше до свого волевиявлення, розуміючи всі наслідки свого вибору.

Хоча не виключено, що серед виборців знайдеться багато таких, які волітимуть продати свій голос за 100, 200 чи 300 гривень, мотивуючи таку «угоду» тезою про те, що всі політики однакові. Ця теза за роки незалежності стала надзвичайно зручним щитом, за яким можна сховати власне небажання цікавитися політикою, а значить і власним майбутнім. Громадянам, які і надалі планують продавати свої голоси, необхідно пам’ятати, що продаючи свій голос – вони де-факто продають себе, а отже той, хто придбав їхній голос, може без жодних докорів сумління продати їх права та їхні інтереси. І ображатися тут нема на що – це звичайні закони бізнесу.

Не варто чекати якоїсь позитивної віддачі від депутата, який потрапив до сесійної зали, купивши певну частку голосів своїх виборців, адже така людина, по суті, виконала умови «угоди» – заплатила кошти, а значить нічого і нікому не винна.

Так само не варто очікувати виконання обіцянок від депутата, який вже третю каденцію поспіль обіцяє всіх земних благ – дива не буває, бо якщо за попередні роки депутат не втілив обіцяне, то навіть четверта, п’ята і шоста каденції не допоможуть йому це зробити.

Тому кожен виборець повинен стати не просто виконавцем свого громадянського обов’язку, а серйозним і прискіпливим критиком, в деякій мірі політичним експертом, який 10 раз подумає перед тим, як прийняти доленосне рішення.

Тільки відповідальний виборець, який розуміє справжню вагу свого голосу, може розраховувати на те, що делегований ним депутат буде таким же відповідальним.

*Даний проект не є актом політичного кілерства. Автори проекту не ставлять за мету підняти або зменшити рейтинг та авторитет тієї чи іншої політичної сили, а також її представників в депутатському корпусі.
Автори розуміють, що діяльність депутата – це не тільки відвідування засідань сесій, а й його законотворчі ініціативи та робота в округах.
Автори проекту усвідомлюють, що обставини, з яких той чи інший депутат був відсутній на засіданні сесії, можуть бути надзвичайно важливими, а тому рекомендують сприймати даний проект як констатацію фактів, але не як критику на свою адресу.

Станіслав Шух, політичний оглядач, «Панорама Мукачева»

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)