Великого посту слід дотримуватися не заради посту

Великого посту слід дотримуватися не заради посту

Великий піст почався 3 березня та триватиме до 19 квітня для всіх християн. Великдень цього року православні та католики святкуватимуть одночасно – 20 квітня.

Дотримання посту є дуже актуальним на Закарпатті, адже багато краян ведуть християнський спосіб життя. Якщо говорити про відмінності католицького та православного Великого посту, то головна несхожість – те, що у православних піст триваліший і більш строгий.

Книга Буття: «Від усякого дерева в саду ти будеш їсти, а від дерева пізнання добра і зла не їж»

На жаль, укріплюється хибна традиція сприймати піст як дієту. Подекуди до цього важливого ритуалу вдаються, лише щоб скинути кілька зайвих кілограмів, набраних за зиму. Звідки ж пішло уявлення про піст як обмеження в їжі? Священне писання розказує про гріхопадіння людини саме через споживання забороненого плоду, проте не слід забувати про алегоричність образів. Гріхом було не споживання їжі, а непослух. Піст – це період очищення, час, коли людина має забути про своє тваринне начало та віддатися духовному.

Святий Григорій Двоєслов називає час посту блаженним, тобто щасливими днями очищення. Якщо людина не бажає змінюватися, піст – лише формальність, яка не має цінності.

Папа Римський Франциск: «Великий Піст – це час, сприятливий для самозречення; і нам буде корисно запитати себе, від чого ми можемо відмовитися, щоб допомогти іншим і збагатити їх нашою бідністю. Не будемо забувати про те, що справжня бідність заподіює біль: не можна відректися від чогось без покаяння. Я не довіряю милостині, яка нічого не коштує і безболісна для того, хто дає».

Піст – це завжди зусилля. Тобто просто замінити м’ясні стейки на бутерброд з лососем – не вихід. В Україні багато видів морепродуктів вважаються делікатесами, тому таку їжу не назвеш пісною. З прилавків магазинів за час посту просто змітається курага, мигдаль, фісташки, чорнослив, які в такій кількості ужгородці собі не дозволяють купувати і на свято. Згадаємо святого Іоана Златоустого: «Вартість пісного обіду має бути меншою за вартість скоромного — а різницю треба віддати бідним». Гріх ненажерливості можна скоїти навіть просто картоплею.

Антоній Печерський: «Піст є не відмова від страв, але цурання зла»

Цього року для кожного українця у час посту буде важко як ніколи перемогти гріх ненависті, гніву та недовіри. Ті події, що уже кілька місяців тривожать серця жителів України, не вщухли і донині, проте зустріти Великдень потрібно без тягаря злості. «Справжній піст – це віддалення від себе злого, здержливість язика, стримання себе від гніву, здавлення в собі лихих пожадань, обмови, брехні, кривоприсяги. Бути вільним від тих речей – це справжній піст. І саме в цьому лежить добро посту», – писав святий Василій Великий.

Звісно, першим кроком на цьому шляху має бути прощення, яке дає можливість примирення з Богом та ближніми. Головна молитва у християн, що надана самим Ісусом, також відома як Господня молитва, у п’ятому проханні гласить: «...І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

Тому головним завданням кожного українця під час цьогорічного Великого посту є знайти в собі сили для прощення тих, хто відійшов від християнського способу життя та заподіяв кривду своїм ближнім.

 Тетяна Щоголєва.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)