Керівник люстраційного комітету Закарпаття: боротися мітингами і гойканням уже не ефективно

Керівник люстраційного комітету Закарпаття: боротися мітингами і гойканням уже не ефективно

Учора, 13 березня, в Ужгороді пройшли аж два «круглі столи», де радилися ті, хто наполягає на необхідності люстрації. А ще одні «люстратори» — Народна рада Закарпаття  провела – не багато не мало — аж засідання пленуму (!) громадсько-політичної коаліції, на якому висунула «кучеряві» вимоги новому голові ОДА.

Представники різних організацій, зокрема нинішній керівник Громадського люстраційного комітету Василь Маняк та юристи УжНУ зібралися в Ужгородському прес-клубі, а молоді УДАРівці на чолі з Денисом Маном мали своє зібрання (на яке запросили ЗМІ, але в анонсі не вказали місце проведення).

Найбільш «широкоформатне» зібрання проходило у прес-клубі. Щоправда, майже половина анонсованих учасників не прийшли, але  було що почерпнути наприклад, зі сказаного професором Василем Лемаком, директором Центру правотворчості УжНУ Михайлом Савчиним, громадським діячем Сергієм Денисенком, головою Громадського люстраційного комітету Василем Маняком.

Наведемо окремі тези, але наголошуємо: передаємо тільки суть і це не означає, що вважаємо сказане абсолютно вірним чи навпаки.

Василь Лемак зазначив, що люстрація — це правовий інститут, який опирається на спеціальні закони. Присутня у більшості  посттоталітарних держав.

Мета люстрації – захист демократії; захист безпеки держави від підривної діяльності; очищення держапарату. Люстрація не має відношення до вільних виборів. Люстрація не повинна мати стосунку до тих, хто працював із 2010 до 2014, бо якщо вони винні, то можна притягнути їх до відповідальності і за законами України.

До прийняття закону про люстрацію зараз нічого сидіти і чекати, у Європі теж були щодо цього громадські кроки. Потрібен тиск на владу від імені суспільства. Уже два проекти законів про люстрацію передані у Верховну Раду, один з них підготовлений відомою Харківською правозахисною групою.

Депутати, зокрема Закарпатської обласної ради не самі приймали рішення про виходи-переходи з фракцій, на них чинили тиск, а це кримінально карна дія.

Наше суспільство відрізняється низькою активністю і кожного громадянина, і громадських організацій. Хлопці, які працюють щодо люстрації, роблять, у тому числі, роботу журналістів. Завдання преси — створити критику владі. Потрібно негайно в області ліквідувати пропагандистську машину. 

Василь Маняк, голова Громадського люстраційного комітету: основних критеріїв для люстрації має бути 2, якщо людина із 10 по 14 рік працювала на керівних посадах в органах державної влади, і якщо належить до Комуністичної партії чи Партії регіонів. Ми виробили критерії, вручаємо їх керівникам структур, з’ясовуємо, чи згодні вони з нами співпрацювати. Голова ОДА Валерій Лунченко нам сказав, що готовий враховувати ці критерії, пообіцяв до понеділка надати кандидатури на призначення, щоб їх обговорила громадськість. У прокуратурі прийняли звернення, але взяли час на вивчення.

Маняк сказав, що сподівається: буде дана оцінка також Лунченку та новому прокурору області.

Сергій Денисенко: Суспільство дуже хворе, потрібні радикальні дії. Суспільство може піти на жертви – буває, що при генеральному прибиранні викинуть і щось вартісне. Нинішня ВР не буде голосувати за закон про люстрацію, а чекати ніколи.

На запитання, про те, що люстраторів навіть в Ужгороді багато і чи є сенс їм якось об’єднуватися, Маняк сказав, що це нереально. Навпаки, чим більше таких груп буде, — тим краще. Але варто обмінюватися інформацією, досвідом. «Ми будемо працювати і будемо вдячні тим, хто теж буде в цьому напрямку щось робити. Важливо бути активним і керуватися здоровим глуздом». Комітет створили, за словами Маняка, коли зрозуміли, що боротися методом зібрань і гойкання на вулиці уже не ефективно.

7dniv.info.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)