Віктор Погорєлов розповів, чому звернувся до суду

Віктор Погорєлов розповів, чому звернувся до суду

… Сьогодні місцеві ЗМІ воліють інформувати про життя та діяльність нового керівництва. А про тих, хто був при владі вчора, — журналісти воліють мовчати. Або критикувати...

Наша розмова — з ужгородським міським головою Віктором Погорєловим. Причому я свідомо не написав «колишнім». Так, є людина, яка виконує обов'язки мера Ужгорода нині — Віктор Щадей. Але крапка в цьому питанні ще не поставлена​​. Як це прийнято в істинно демократичних, правових державах Європи та світу, крапки у подібних випадках розставляють суди. Наша орієнтація — проєвропейська. А суду — ще не було...

 

— Вікторе Володимировичу, чим ви зараз займаєтесь?

— «Пішов у народ». Політикам і керівникам корисно хоч іноді пожити «рядовий життям», побачити недоліки, так би мовити, «зсередини».

А взагалі — справ вистачає. По-перше, потрібно було привести до ладу будинок після «гранатометання» (цей злочин було скоєно 22 лютого ц.р. близько 23.30 — авт.). Комусь потрібно було «вкинути інформацію», що та граната була світло-шумовою. Кому і навіщо знадобилося вводити в оману ужгородців — не знаю, але граната була справжньою, бойовою. І стіни будинку, посічені осколками, довелося заново штукатурити, і вибиті віконні рами міняти, і в кімнатах порядок наводити. Та й інших домашніх турбот повно.

Вряди-годи з'явився вільний час — можу більше уваги приділяти сім'ї, дітям, онукам. Громадських справ — теж більш ніж достатньо. Знову-таки, вже через місяць — вибори Президента України, уважно стежу за перипетіями виборчої кампанії.

— В якості учасника процесу?

— Ні, в цих виборах я буду приймати участь виключно як рядовий виборець. Хоча пропозиції очолити їхні виборчі штаби від кількох кандидатів таки надходили. Але я відмовився...

— А чиї передвиборні програми вам імпонують? І чи є у вас упевненість, що вибори 25 травня все ж відбудуться ?

— Коли оприлюднили остаточний список кандидатів, я був шокований. І не стільки через кількість, скільки через «якість». Як людей — я поважаю всіх, але невже вони не розуміють, що Президент — це не тільки почесна посада, а й відповідальність за країну і мільйони людей, які її населяють? Що це важка праця, яка вимагає не тільки багатьох зусиль, а й відповідних знань, досвіду, вміння масштабно мислити, бачити перспективу, шляхи подальшого розвитку держави? Всього цього не вистачає переважній більшості нинішніх кандидатів.

— А кому вистачає ?

— Я б виділив двох: Юлію Тимошенко і Петра Порошенка. Думаю, саме між ними і розгорнеться боротьба у другому турі голосування.

— Тобто, ви впевнені, що вибори таки відбудуться ?

— Думаю, що відбудуться. Але при вкрай низькій явці виборців ...

— До слова, разом із главою держави в п'яти обласних центрах (Києві, Миколаєві, Херсоні, Одесі та Чернівцях) обиратимуть і мерів міст. Клопотання про призначення виборів мера відправляла до Верховної Ради й Ужгородська міськрада. Буквально сьогодні, 23 квітня, оприлюднений відповідь: профільний комітет ВРУ повідомив, що Віктор Погорєлов опротестував своє звільнення в судовому порядку, отже дострокові вибори в Ужгороді призначати не можна до набрання чинності рішення суду.

— Ну, рішення з цього питання було прийнято раніше, сьогодні просто прийшла офіційна відповідь, передбачена инним законодавством.

— Чим ви мотивуєте незаконність рішення, прийнятого сесією міськради ?

— Цілому низкою порушень Регламенту Ужгородської міськради та чинного законодавства.

— А саме?

— Давайте подивимося, що тоді відбувалося. 21 лютого активісти ужгородського Єромайданузахопили мерію, опечатали мій і цілий ряд інших кабінетів та ультимативній формі зажадали, щоб я склав з себе повноваження Ужгородського міського голови. Я відмовився, оскільки поважаю думку ужгородців, особливо тих, хто віддав за мене голоси на виборах у2010 році. Разом з тим, щоб через інтереси певних політичних груп не постраждав Ужгород і ужгородці, я попросив міських депутатів, яким жителі обласного центру довірили представляти свої інтереси, зібратися на сесію і розглянути питання про довіру або недовіру до мене, як міського голови. Сесія міськради була призначена на 27 лютого.

У ніч на неділю, 23 лютого, мабуть — з метою залякування, у двір мого будинку кинули бойову осколкову гранату. А вже в понеділок, 24 лютого, скликається незаконна позачергова сесія міськради...

— Чому — незаконна ?

— Тому що, згідно з регламентом Ужгородської міськради, скликати сесії правомочні міський голова або ж секретар міськради. Але розпорядження про скликання сесії ні я, ні секретар міськради Світлана Король не підписували .

Далі, в призначений активістами час, 10.00, у сесійній залі зібралося трохи більше двох десятків депутатів — сесія неправомочна через відсутність кворуму. Але «активісти» відклали відкриття-закриття засідання і публічно заявили, що відсутні депутати зараз підійдуть, а якщо ні — то « їх приведуть »...

Я не буду коментувати, як це відбувалося, але через півтори-дві години кворум, необхідний для прийняття рішення щодо довіри/недовіри міському голові, був таки зібраний ( 41 осіб — 2/ 3 плюс 1 депутат, — авт.).

Але тут відбулося наступне грубе порушення Регламенту: голосування з даного питання повинне бути таємним, якщо інше рішення не прийнято сесією. Сесія іншого рішення не приймала, але активісти зажадали, щоб кожен депутат показував присутнім, яку саме позначку в своєму бюлетені він поставив. Тобто, про «таємницю голосування» говорити не доводиться...

— Дата судового засідання вже призначена?

— Поки що ні, суддя раз за разом вимагає надати додаткові документи. Що ж, це його право. Як законослухняний громадянин, я надаю всі папери, які від мене вимагають.

— Прокрутимо «колесо історії» трохи назад, повернемося до того часу, коли ви були ще «біля керма». Які головні міські проблеми ви тоді збиралися вирішувати? Вони вже втратили свою актуальність, чи залишаються?

— Найголовніша на сьогодні — облаштування нового міського кладовища. Ми ще минулого літа інформували, що ресурс « Барвінкоша» буде повністю вичерпаний у травні-червні цього року. На календарі — кінець квітня, через місяць-другий померлих ужгородців просто ніде буде ховати. Ми свого часу спроектували і вже було почали роботи з облаштування нового міського кладовища в районі об'їзної дороги. Але зараз це питання «зависло у повітрі»...

— До слова, а ресурсу розташованого там же, у Барвінку, полігону для твердих побутових відходів — надовго вистачить?

— Десь на півтора року має вистачити. Але оскільки на підготовку проекту нового полігону, оформлення всіх документів щодо відведення землі, підготовчі роботи і т.д. теж потрібні роки півтора-два — ці питання теж необхідно вирішувати вже сьогодні.

Крім цього, ми готувалися до традиційних весняних ремонтів вулиць і площ, нами був розроблений масштабний проект з обладнання дієвої системи вуличного освітлення...

— Масштабні проекти потребують великих грошей...

— Кошторис проекту — 25 мільйонів гривень.

— Чимало...

— Коли мене відсторонили від посади, у бюджеті розвитку залишалося близько 53 мільйонів ...

— На що ж тоді ці кошти зараз витрачаються? Он вулиці Легоцького, Капушанська, Можайського — справжні «танкодроми», у жахливому стані Закарпатська, Загорська, Бородіна, багато інших міських вулиць, але ніяких ознак ремонтних робіт, навіть на центральних магістралях, я цього року щось не спостерігав. Що вже там говорити про другорядні вулиці, внутрішньоквартальні проїзди...

— Питання не до мене.

— Але хіба можна на це спокійно дивитися?

— А я і не дивлюся спокійно, я іноді контактую з заступниками міського голови, намагаюся щось підказати, порадити ...

— А з вашим « наступником », Віктором Щадея, контактуєте ?

— Зустрічався з ним, коли виписувався з лікарні, поцікавився здоров'ям, але самі розумієте, що лікарня — не місце для ділових розмов.

— Думав, ви з ним вороги ...

— Ні, я зла не тримаю — ні на нього, ні на кого іншого. Така вже в мене натура. Нехай Віктор Щадей спробує себе і в господарській діяльності, якщо це піде на користь Ужгороду — буду тільки радий.

— Як, кажуть, « короля робить свита ». Перший помічник і опора мера — міськвиконком. Свого часу вас критикували, що в Ужгороді мало не найбільший міськвиконком в Україні — 19 осіб. Потім його чисельність скоротилася до 17 осіб, до 14, остання цифра, якщо не помиляюся — 11. У нинішньому міськвиконкомі засідає понад 20 осіб. Як, по- вашому: « кількість перейде в якість» ?

— Не впевнений. Ви самі оціните персональний склад: переважна більшість — громадські діячі, а таких, хто розбирається в економічних, юридичних питаннях, господарських і соціальних проблемах — раз, два та й усе ...

***

Говорили ми з Віктором Погорєловим довго. І не тільки про міські проблеми, але і по загальнополітичних питань: про анексію Криму, ситуації на Південному Сході України, міжнаціональних відносинах і про багато- багато іншого. Але оскільки бесіда відбувалася у середу ввечері, а газета друкується в четвер, то розшифрувати все, що записано на диктофоні, — ну ніяк неможливо. Відкладемо це на наступний номер. Але відповідь на мій останній питання — все ж наведу зараз .

— Вікторе Володимировичу, на початку бесіди ви виділили двох політиків, які, на вашу думку, мають шанси бути обраними Президентом України: Юлію Тимошенко і Петра Порошенка. Якщо не секрет: за кого саме збираєтеся голосувати ви ?

— За Юлію Тимошенко.

— Тоді « навздогін»: чому?

— По-перше, вона вже має хороший управлінський досвід в масштабах держави. Коли вона була прем'єр -міністром України, я працював начальником головного управління економіки Закарпатської облдержадміністрації. І що б там не говорили дозвільні люди, але я бачив по конкретних цифр і показниками: її керівництво урядом було ефективним, продуктивним і на користь Україні. Якби тодішній глава держави (Віктор Ющенко — авт. ) Дав їй можливість спокійно працювати, втілювати в життя задумане і заплановане, то я впевнений, що наша держава була б сьогодні багатшими і сильніше. Але, на жаль ...

А по-друге… Свого часу на Юлію Тимошенко стільки бруду було вилито… Мені це теж дуже знайоме. Коли тебе критикують за допущені помилки — це одне. Річ потрібна і корисна, оскільки мобілізує на виправлення наявних промахів і недопущення нових. Але коли тебе принижують, ображають і змішують з брудом незаслужено, тільки за те й тому, що ти « плутаєш карти » якимось олігархам, бізнес-групам або кланам — це зовсім інша справа ...

Розмовляв Володимир Кривошапко

Газета « Європа — Центр», Korzonews.info

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

ХОТЕЛОСЬ БЫ ВЕРИТЬ В ПОТЕПЛЕНИЕ./ крушении малайзийского Boeing на Донбассе КАК ТЗВЕСТНО ПРОИЗОШЛО 17 ИЮЛЯ 2014Г СУММА ЦИФР 31 ИЛИ 13 (САТАНИНСКОЕ ЧИСЛО) эТО РАЗ ВО ВТОРЫХ 17 ИЮЛЯ 1917 ГОДА РОВНО 100 ......
иННА (2018-03-24 20:55:09)
Скоро рабів на органи будуть продавати, щоб потенціал експортний збільшити! Де ті скакуни, чого мовчать!P.S. час від часу трапляються оголошення-прохання по допомогу, люди хворіють потребують перелива ......
хххх (2018-03-24 15:45:58)
Сіоністи заробляють на продажу підприємств України, української землі, українців, а тепер ще й кров будуть цідить з зубожілого населення. Руки тягнуться до сокири....
Гардистон (2018-03-24 14:49:29)
Это гнеправда Янукович был агент пришельцев проксима центавры прживающих в иНдии турции и исламских чранах. его хозяйка это красная королева звезда прокима центавара, сАМАНТА , СТАВШАЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬН ......
URANA (2018-03-24 12:09:28)
ну правильно все дипломаты во всех странах это шпионы кАрмен индусской красной королевы и самой влиятельно женщины с 2010 г по 2016гг. История с госпереворотом была сппланирована ВАсе Грицаком-бывшим ......
kovcheg (2018-03-24 11:51:09)