Віктор Погорєлов розповів, чому звернувся до суду

Віктор Погорєлов розповів, чому звернувся до суду

… Сьогодні місцеві ЗМІ воліють інформувати про життя та діяльність нового керівництва. А про тих, хто був при владі вчора, — журналісти воліють мовчати. Або критикувати...

Наша розмова — з ужгородським міським головою Віктором Погорєловим. Причому я свідомо не написав «колишнім». Так, є людина, яка виконує обов'язки мера Ужгорода нині — Віктор Щадей. Але крапка в цьому питанні ще не поставлена​​. Як це прийнято в істинно демократичних, правових державах Європи та світу, крапки у подібних випадках розставляють суди. Наша орієнтація — проєвропейська. А суду — ще не було...

 

— Вікторе Володимировичу, чим ви зараз займаєтесь?

— «Пішов у народ». Політикам і керівникам корисно хоч іноді пожити «рядовий життям», побачити недоліки, так би мовити, «зсередини».

А взагалі — справ вистачає. По-перше, потрібно було привести до ладу будинок після «гранатометання» (цей злочин було скоєно 22 лютого ц.р. близько 23.30 — авт.). Комусь потрібно було «вкинути інформацію», що та граната була світло-шумовою. Кому і навіщо знадобилося вводити в оману ужгородців — не знаю, але граната була справжньою, бойовою. І стіни будинку, посічені осколками, довелося заново штукатурити, і вибиті віконні рами міняти, і в кімнатах порядок наводити. Та й інших домашніх турбот повно.

Вряди-годи з'явився вільний час — можу більше уваги приділяти сім'ї, дітям, онукам. Громадських справ — теж більш ніж достатньо. Знову-таки, вже через місяць — вибори Президента України, уважно стежу за перипетіями виборчої кампанії.

— В якості учасника процесу?

— Ні, в цих виборах я буду приймати участь виключно як рядовий виборець. Хоча пропозиції очолити їхні виборчі штаби від кількох кандидатів таки надходили. Але я відмовився...

— А чиї передвиборні програми вам імпонують? І чи є у вас упевненість, що вибори 25 травня все ж відбудуться ?

— Коли оприлюднили остаточний список кандидатів, я був шокований. І не стільки через кількість, скільки через «якість». Як людей — я поважаю всіх, але невже вони не розуміють, що Президент — це не тільки почесна посада, а й відповідальність за країну і мільйони людей, які її населяють? Що це важка праця, яка вимагає не тільки багатьох зусиль, а й відповідних знань, досвіду, вміння масштабно мислити, бачити перспективу, шляхи подальшого розвитку держави? Всього цього не вистачає переважній більшості нинішніх кандидатів.

— А кому вистачає ?

— Я б виділив двох: Юлію Тимошенко і Петра Порошенка. Думаю, саме між ними і розгорнеться боротьба у другому турі голосування.

— Тобто, ви впевнені, що вибори таки відбудуться ?

— Думаю, що відбудуться. Але при вкрай низькій явці виборців ...

— До слова, разом із главою держави в п'яти обласних центрах (Києві, Миколаєві, Херсоні, Одесі та Чернівцях) обиратимуть і мерів міст. Клопотання про призначення виборів мера відправляла до Верховної Ради й Ужгородська міськрада. Буквально сьогодні, 23 квітня, оприлюднений відповідь: профільний комітет ВРУ повідомив, що Віктор Погорєлов опротестував своє звільнення в судовому порядку, отже дострокові вибори в Ужгороді призначати не можна до набрання чинності рішення суду.

— Ну, рішення з цього питання було прийнято раніше, сьогодні просто прийшла офіційна відповідь, передбачена инним законодавством.

— Чим ви мотивуєте незаконність рішення, прийнятого сесією міськради ?

— Цілому низкою порушень Регламенту Ужгородської міськради та чинного законодавства.

— А саме?

— Давайте подивимося, що тоді відбувалося. 21 лютого активісти ужгородського Єромайданузахопили мерію, опечатали мій і цілий ряд інших кабінетів та ультимативній формі зажадали, щоб я склав з себе повноваження Ужгородського міського голови. Я відмовився, оскільки поважаю думку ужгородців, особливо тих, хто віддав за мене голоси на виборах у2010 році. Разом з тим, щоб через інтереси певних політичних груп не постраждав Ужгород і ужгородці, я попросив міських депутатів, яким жителі обласного центру довірили представляти свої інтереси, зібратися на сесію і розглянути питання про довіру або недовіру до мене, як міського голови. Сесія міськради була призначена на 27 лютого.

У ніч на неділю, 23 лютого, мабуть — з метою залякування, у двір мого будинку кинули бойову осколкову гранату. А вже в понеділок, 24 лютого, скликається незаконна позачергова сесія міськради...

— Чому — незаконна ?

— Тому що, згідно з регламентом Ужгородської міськради, скликати сесії правомочні міський голова або ж секретар міськради. Але розпорядження про скликання сесії ні я, ні секретар міськради Світлана Король не підписували .

Далі, в призначений активістами час, 10.00, у сесійній залі зібралося трохи більше двох десятків депутатів — сесія неправомочна через відсутність кворуму. Але «активісти» відклали відкриття-закриття засідання і публічно заявили, що відсутні депутати зараз підійдуть, а якщо ні — то « їх приведуть »...

Я не буду коментувати, як це відбувалося, але через півтори-дві години кворум, необхідний для прийняття рішення щодо довіри/недовіри міському голові, був таки зібраний ( 41 осіб — 2/ 3 плюс 1 депутат, — авт.).

Але тут відбулося наступне грубе порушення Регламенту: голосування з даного питання повинне бути таємним, якщо інше рішення не прийнято сесією. Сесія іншого рішення не приймала, але активісти зажадали, щоб кожен депутат показував присутнім, яку саме позначку в своєму бюлетені він поставив. Тобто, про «таємницю голосування» говорити не доводиться...

— Дата судового засідання вже призначена?

— Поки що ні, суддя раз за разом вимагає надати додаткові документи. Що ж, це його право. Як законослухняний громадянин, я надаю всі папери, які від мене вимагають.

— Прокрутимо «колесо історії» трохи назад, повернемося до того часу, коли ви були ще «біля керма». Які головні міські проблеми ви тоді збиралися вирішувати? Вони вже втратили свою актуальність, чи залишаються?

— Найголовніша на сьогодні — облаштування нового міського кладовища. Ми ще минулого літа інформували, що ресурс « Барвінкоша» буде повністю вичерпаний у травні-червні цього року. На календарі — кінець квітня, через місяць-другий померлих ужгородців просто ніде буде ховати. Ми свого часу спроектували і вже було почали роботи з облаштування нового міського кладовища в районі об'їзної дороги. Але зараз це питання «зависло у повітрі»...

— До слова, а ресурсу розташованого там же, у Барвінку, полігону для твердих побутових відходів — надовго вистачить?

— Десь на півтора року має вистачити. Але оскільки на підготовку проекту нового полігону, оформлення всіх документів щодо відведення землі, підготовчі роботи і т.д. теж потрібні роки півтора-два — ці питання теж необхідно вирішувати вже сьогодні.

Крім цього, ми готувалися до традиційних весняних ремонтів вулиць і площ, нами був розроблений масштабний проект з обладнання дієвої системи вуличного освітлення...

— Масштабні проекти потребують великих грошей...

— Кошторис проекту — 25 мільйонів гривень.

— Чимало...

— Коли мене відсторонили від посади, у бюджеті розвитку залишалося близько 53 мільйонів ...

— На що ж тоді ці кошти зараз витрачаються? Он вулиці Легоцького, Капушанська, Можайського — справжні «танкодроми», у жахливому стані Закарпатська, Загорська, Бородіна, багато інших міських вулиць, але ніяких ознак ремонтних робіт, навіть на центральних магістралях, я цього року щось не спостерігав. Що вже там говорити про другорядні вулиці, внутрішньоквартальні проїзди...

— Питання не до мене.

— Але хіба можна на це спокійно дивитися?

— А я і не дивлюся спокійно, я іноді контактую з заступниками міського голови, намагаюся щось підказати, порадити ...

— А з вашим « наступником », Віктором Щадея, контактуєте ?

— Зустрічався з ним, коли виписувався з лікарні, поцікавився здоров'ям, але самі розумієте, що лікарня — не місце для ділових розмов.

— Думав, ви з ним вороги ...

— Ні, я зла не тримаю — ні на нього, ні на кого іншого. Така вже в мене натура. Нехай Віктор Щадей спробує себе і в господарській діяльності, якщо це піде на користь Ужгороду — буду тільки радий.

— Як, кажуть, « короля робить свита ». Перший помічник і опора мера — міськвиконком. Свого часу вас критикували, що в Ужгороді мало не найбільший міськвиконком в Україні — 19 осіб. Потім його чисельність скоротилася до 17 осіб, до 14, остання цифра, якщо не помиляюся — 11. У нинішньому міськвиконкомі засідає понад 20 осіб. Як, по- вашому: « кількість перейде в якість» ?

— Не впевнений. Ви самі оціните персональний склад: переважна більшість — громадські діячі, а таких, хто розбирається в економічних, юридичних питаннях, господарських і соціальних проблемах — раз, два та й усе ...

***

Говорили ми з Віктором Погорєловим довго. І не тільки про міські проблеми, але і по загальнополітичних питань: про анексію Криму, ситуації на Південному Сході України, міжнаціональних відносинах і про багато- багато іншого. Але оскільки бесіда відбувалася у середу ввечері, а газета друкується в четвер, то розшифрувати все, що записано на диктофоні, — ну ніяк неможливо. Відкладемо це на наступний номер. Але відповідь на мій останній питання — все ж наведу зараз .

— Вікторе Володимировичу, на початку бесіди ви виділили двох політиків, які, на вашу думку, мають шанси бути обраними Президентом України: Юлію Тимошенко і Петра Порошенка. Якщо не секрет: за кого саме збираєтеся голосувати ви ?

— За Юлію Тимошенко.

— Тоді « навздогін»: чому?

— По-перше, вона вже має хороший управлінський досвід в масштабах держави. Коли вона була прем'єр -міністром України, я працював начальником головного управління економіки Закарпатської облдержадміністрації. І що б там не говорили дозвільні люди, але я бачив по конкретних цифр і показниками: її керівництво урядом було ефективним, продуктивним і на користь Україні. Якби тодішній глава держави (Віктор Ющенко — авт. ) Дав їй можливість спокійно працювати, втілювати в життя задумане і заплановане, то я впевнений, що наша держава була б сьогодні багатшими і сильніше. Але, на жаль ...

А по-друге… Свого часу на Юлію Тимошенко стільки бруду було вилито… Мені це теж дуже знайоме. Коли тебе критикують за допущені помилки — це одне. Річ потрібна і корисна, оскільки мобілізує на виправлення наявних промахів і недопущення нових. Але коли тебе принижують, ображають і змішують з брудом незаслужено, тільки за те й тому, що ти « плутаєш карти » якимось олігархам, бізнес-групам або кланам — це зовсім інша справа ...

Розмовляв Володимир Кривошапко

Газета « Європа — Центр», Korzonews.info

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-27
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)